Kilka milionów złotych kosztowała „Przebudowa, termoizolacja i remont budynku Szkoły Podstawowej w Chotumiu (gm. Ciechanów) wraz z instalacjami oraz montażem paneli fotowoltaicznych na dachu budynku”. W ostatni piątek (30 stycznia) dokonano odbioru prac.
Całkowita wartość zadania wyniosła ponad 6,64 mln zł, natomiast wysokość pozyskanego dofinansowania to ponad 3,5 mln zł. Pozyskane fundusze pozwoliły na kompleksową modernizację budynku szkoły, której celem było zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, ograniczenie kosztów jego utrzymania oraz poprawa warunków nauki i pracy. Zakres prac obejmował m.in. przebudowę i remont budynku, wykonanie nowoczesnej termoizolacji, modernizację instalacji wewnętrznych oraz montaż paneli fotowoltaicznych na dachu szkoły. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom budynek stał się bardziej przyjazny środowisku, energooszczędny i dostosowany do współczesnych standardów użytkowych.
Zrealizowana inwestycja znacząco podniosła standard infrastruktury oświatowej w Gminie Ciechanów. Nowoczesny, energooszczędny budynek Szkoły Podstawowej w Chotumiu zapewnia obecnie uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły bezpieczne, komfortowe i przyjazne środowisku warunki do nauki i pracy, a jednocześnie przyczynia się do racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi.
- To była największa oświatowa inwestycja w ostatnich latach. Obiekt zmienił się diametralnie. Zostały przebudowane sale, szatnie, korytarze, pojawiły się nowe tynki. Poprawiła się estetyka całego obiektu. Budynek został także ocieplony i zyskał nową kolorystykę. Wymieniony został dach, a na nim pojawiła się instalacja fotowoltaiczna. Ponadto zamontowano pompy ciepła. Jest zadowolony z efektu końcowego, ale też z przebiegu prac. Wykonawca wykazał się dobrą organizacją pracy. Prace wykonano w szybkim tempie, tak żeby w jak najmniejszym stopniu ograniczyć uciążliwości. Mimo, że zadanie rozpoczęto w pierwszych dniach lipca, to dzieci mogły w pierwszych dniach października wrócić już do szkoły - podkreśla wójt gminy Ciechanów, Stefan Pawłowski.
Inwestycja została zrealizowana w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet II „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza”, Działanie 2.1 „Efektywność energetyczna”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
W odbiorze uczestniczyli: Wójt Gminy Ciechanów Stefan Pawłowski, Zastępca Wójta Krzysztof Głowacki, Kierownik Referatu rozwoju, inwestycji i zamówień publicznych Małgorzata Grzeszek, Radny Rady Gminy Ciechanów Kamil Studniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chotumiu Iwona Dawidzka, przedstawiciele Generalnego wykonawcy robót - Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Paweł Ozdarski oraz przedstawiciele firmy Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Inwestycyjnych Spółka. z o.o. w Ciechanowie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Pięknie,a kto w czasie remontu wyciął piękne i zdrowe drzewo na skrzyżowaniu koło szkoły,komu przeszkadzało?
na opał poszło
Taka inwestycja, a szkoła pusta, inne szkoły wiejskie z większą liczbą dzieci są zamykane a tu remont wielki a dzieci brak, może lepiej było pomyśleć o innych szkołach przepełnionych gdzie uczy się ponad 20 uczniów w jednej klasie, i też nie mają dogodnych warunków do nauki. A w Chotumiu jest kilku uczniów w klasie !!!!! Czy to naprawdę przemyślana inwestycja?
To proszę przenieść dzieci do szkoły gdzie jest mniej dzieci i po kłopocie.Najlepiej narzekać w internecie...
A moje zdanie jest takie: skoro zainwestowano w ten obiekt szkolny w Chotumiu tak duże pieniądze, teraz dzieci wozi się z tego rejonu np. z Rydzewa do szkoły w Gumowie, to ponosząc koszty dowozu tych dzieci do Gumowa, odwrócić sytuację i dzieci z terenów Gumowa przewozić do Chotumia laczac te dwie szkoły a w Gumowie szkole zlikwidować, będzie ekonomicznie, oszczędnie i rozsądnie. Byłaby jedna duża szkoła na gminę, pozostała młodzież z okolicznych wiosek leżących przy Ciechanowie i tak uczęszcza do szkół w Ciechanowie.TLie rozwiązanie podpowiada radnym , mniejsze koszty zatrudnienia nauczycieli, koszty eksploatacji jednego obiektu odpadną,a w samym Gumowie można uruchomić żłobek i przedszkole. Chyba radnym to się spodoba, oszczędzac muszą na budżecie bo jak widać w dokumentach finanse liche a ostatnio panią skarbnik radni zwolnili? Coś na rzeczy, czy pozbywanie się ludzi z poprzedniego układu,!!!
Może w końcu szkoła w Gumowie doczeka się boiska szkolnego,bo na 30 uczniów w całej szkole w Chotumiu wójtowi opłacało się zainwestować w budynek a w gumowie na 256 nie,
Chotum także ma wybudowane piękne boisko przy szkole, a szkła w Gumowie nie powinna być uwagi na bliskość paszarnia, z której emitowane jest niezdrowe powietrze związane z przerubka kukurydzy.
Pięknie,a kto w czasie remontu wyciął piękne i zdrowe drzewo na skrzyżowaniu koło szkoły,komu przeszkadzało?
na opał poszło
Taka inwestycja, a szkoła pusta, inne szkoły wiejskie z większą liczbą dzieci są zamykane a tu remont wielki a dzieci brak, może lepiej było pomyśleć o innych szkołach przepełnionych gdzie uczy się ponad 20 uczniów w jednej klasie, i też nie mają dogodnych warunków do nauki. A w Chotumiu jest kilku uczniów w klasie !!!!! Czy to naprawdę przemyślana inwestycja?