Do 3 lat więzienia grozi seniorowi, który doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego. W organizmie miał 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy i usłyszał zarzuty.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22 czerwca) po godz. 14:00 na ul. Warszawskiej w Płońsku. - Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który relacjonował, że chwilę wcześniej przebywał na parkingu pobliskiej restauracji. W pewnym momencie usłyszał pisk opon świadczący o gwałtownym hamowaniu, a następnie zauważył osobową Toyotę, która zjechała z jezdni na chodnik, a następnie na pas zieleni i przewróciła się na bok - relacjonuje nadkom. Kinga Drężek-Zmysłowska. Gdy świadek do pojazdu, za kierownicą znajdował się starszy mężczyzna, który nie był w stanie samodzielnie opuścić samochodu. Pomogli mu w tym strażacy, którzy wydobyli go z pojazdu.
Kierowcą okazał się 74-letni Płońszczanin. Mężczyzna został przebadany na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego i nie wymagał hospitalizacji. Alkomat wykazał w jego organizmie 2 promile alkoholu.
Senior stracił prawo jazdy i został zatrzymany. Grozi mu do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze