Próba ucieczki przed policją zakończyła się kolizją z radiowozem. Sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów.
W sąsiednim powiecie makowskim patrol policji zauważył kierującego skuterem, którego styl jazdy sugerował, że może być nietrzeźwy. Gdy mundurowi usiłowali zatrzymać go do kontroli, ten zaczął uciekać. - Podczas ucieczki kierujący skuterem skręcając w lewo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w radiowóz. Po krótkim pościgu funkcjonariusz skutecznie zablokował dalszą drogę ucieczki i zatrzymał kierującego - informuje kom. Monika Winnik, oficer prasowy makowskiej komendy policji.
Okazało się, że skuterem kierował 49-latek, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto jego skuter był niesprawny technicznie oraz nie posiadał aktualnych badań technicznych.
49-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze