Reklama

Z Opolskiej sceny nad Łydynię [zdjęcia/wideo]

Podczas imprezy inspirowanej festiwalem w Opolu ciechanowianie mogli zobaczyć koncert zespołu Lombard oraz naszej krajanki Alicji Szemplińskiej.

W sobotę (27 lipca) teren wokół Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki zamienił się w festiwalowe Opole. Piastowska wieża, ścianka z logo wzorowanym na tym z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej oraz "konkurs debiutów" w wykonaniu lokalnych wykonawców - to elementy, które połączyły tą lokalna imprezę ze sławnym i lubianym Festiwalem w Opolu.

Po Konkursie Piosenki Polskiej, na głównej scenie zaprezentowali się rodzimi wykonawcy. Zaprezentowali swoje interpretacje najsłynniejszych opolskich przebojów. Widzowie mogli usłyszeć Zosię Śmigowską, Nataszę Pepłowską, Małgorzatę Pilzak, Antoninę Falkowską, Zosię Konwerską, Martę Skibińską, Marysię Gogolewską, Zofię Jankowską i Alicję Kaszubowską.

Reklama

Gran Prix w Konkursie Piosenki Polskiej zdobyła Julia Kostrzewska. Jedną z nagród w tej rywalizacji był występ na głównej scenie. 

Gwiazdami wieczoru była Alicja Szemplińska, nawiązująca swoją obecnością zarówno do Ciechanowa  - stąd pochodzi, jak i do tytułowego opolskiego festiwalu - wszak wystąpiła w jego tegorocznej edycji w koncercie Premier oraz zespół Lombard. Ta już kultowa grupa pop-rockowa przyciągnęła ciechanowian. Było głośno i dynamicznie.

Całość koncertu poprowadziła niezastąpiona Edyta Bojkowska-Kolak.

Reklama

Partnerami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze Serce Polski

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/08/2024 10:31
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wandzia - niezalogowany 2024-07-29 14:40:22

    Drogi Redaktorze, brakuje informacji o kosztach. Proszę u uzupełnienie do opinii publicznej. Niech Ciechanów widzi jakie pieniądze są przeznaczane na kilkanaście koncertów w roku.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Basia - niezalogowany 2024-07-29 14:45:11

    Dokładnie . Niech ratusz ujawni koszty tych imprez . Podać do wiadomości publicznej . Jakoś bezrobotnymi nie zainteresuje się Kosiński ale kasa na tańce jest jak widać .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Kamil - niezalogowany 2024-07-29 15:09:51

    Zastanawia mnie tylko co ma niby z tym wspólnego prezydent skoro tą imprezę organizowało PCKiSZ, czyli de facto powiat z panem starostą Kaluszkiewiczem na czele

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości