Dwa promile alkoholu w organizmie nie przeszkodziły 31-latkowi, by wsiąść za kierownicę samochodu. Został zatrzymany w Pęchcinie, ponieważ przekroczył dopuszczalną prędkość.
Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli na ul. Płockiej w Pęchcinie (gmina Ciechanów) kierowcę Audi. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o 20 km/h. Okazało się, że to nie wszystko, co 31-latek miał na sumieniu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca powiatu ostrołęckiego 2 promile alkoholu.
Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i minimum 5 tys. zł grzywny. 31-latek został też ukarany mandatem za przekroczenie prędkości.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze