Znamy ustalenia policji ws. sobotniego zdarzenia drogowego na ul. Sienkiewicza w Ciechanowie, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty.
Wszystko działo się około godz. 10:00 w rejonie skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich. Według ustaleń funkcjonariuszy kierujący pojazdem marki Skoda Fabia 53-latek z powiatu ciechanowskiego, najprawdopodobniej skręcając w prawo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. 78-latek kierujący jednośladem w sposób prawidłowy poruszał się ścieżką rowerową.
Poszkodowany senior został przewieziony do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierowca skody został pouczony przez policję.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ta ścieżka rowerowa przy ul. Sienkiewicza to dramat. Jest zarośnięta drzewami i krzewami. Widoczność przy skręcaniu samochodem z ul. Sienkiewicza w boczne ulice jest bardzo słaba. Naprawdę trudno zauważyć jadących rowerzystów.
Skręcam w Powstańców Warszawskich 2-3 razy dziennie i jakoś nigdy mi drzewa czy krzewy nie przeszkodziły żeby zobaczyć pieszych czy rowerzystów i ich przepuścić. Wystarczy jechać po Sienkiewicza zgodnie z przepisami (30km/h), to wtedy okazuje się że prędkość samochodu jest bardzo zbliżona do jadącego roweru i wszystko bardzo dobrze widać.
Tylko pouczony???Czyżby swój.
Mojej żonie oczekującej na włączenie się do ruchu - stała wpoprzek ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu Gostkowska-17Stycznia wyjechała starsza Pani próbując ominąć samochód przed maską samochodu - w sposób nieprawidłowy, gdyż ścieżka była zajęta, zgodnie z przepisami rowerzystka powinna poczekać albo zsiąść z roweru i przejść po pasach za samochodem. W momencie gdy żona tylko drgnęła by włączyć się do ruchu rowerzystka pojawiła się przed maską samochodu wywracając się i uszkadzając sobie nadgarstek. W skutek fałszywego oskarżenia odnośnie okoliczności zdarzenia musieliśmy w sumie zapłacić karę i dodatkową nawiązkę poszkodowanej 12 tysięcy zł bo prokurator i sędzia uznali na podstawie widzi mi się, bo mają władzę, że mojej żonie się śpieszyło do pracy dlatego kłamała a starsza pani mówiła prawdę. Przed sądem udawała przygłuchą a żona przecież z nią normalnie rozmawiała bo udzielała jej pierwszej pomocy bo z zawodu pracuje w służbie zdrowia. Policja i prokuratura ukryła w sprawie obecność jednego z trzech radiowozów, trzech bo się wymieniali gdyż przetrzymywali nas na skrzyżowaniu przez kilka godzin. Ukryli bo najpierw do nas a potem do policji podszedł świadek który twierdził że widział całe zdarzenie ale nie będzie zeznawał bo nie chce a policja nawet go nie spisała. To z kolei sytuację widziałem ja i nasza sąsiadka. Prokurator uznał że kłamię i namówiłem sąsiadkę do kłamstwa. Ciekawe że nie wytoczył nam sprawy za krzywoprzysięstwo. Taką mamy prokuraturę , takich sędziów i wymiar niesprawiedliwości. Odwołanie nic nie dało. Adwokat którego zatrudniłem wobec fałszywych oskarżeń nie miał nic do powiedzenia. Widać są równi i równiejsi wobec prawa. Ja durny mysłałem że winę trzeba komuś udowodnić, tymczasem wystarczy "przekonanie" sędziego, który może absolutnie arbitralnie- dowolnie odrzucić argumenty i wiarygodność jednej strony a uznać całkowicie drugiej. Zastanawiam się też wobec powyższego jaką rolę pełni ten pomagacz co podaje swój numer telefonu pod każdym artykułem o wypadku.
cieakwe czy rowerzysta uderzył w bok samochodu czy też został uderzony przodem auta ... wiedzielibyśmy wtedy kto był winny zdarzeniu
Ta ścieżka rowerowa przy ul. Sienkiewicza to dramat. Jest zarośnięta drzewami i krzewami. Widoczność przy skręcaniu samochodem z ul. Sienkiewicza w boczne ulice jest bardzo słaba. Naprawdę trudno zauważyć jadących rowerzystów.
Skręcam w Powstańców Warszawskich 2-3 razy dziennie i jakoś nigdy mi drzewa czy krzewy nie przeszkodziły żeby zobaczyć pieszych czy rowerzystów i ich przepuścić. Wystarczy jechać po Sienkiewicza zgodnie z przepisami (30km/h), to wtedy okazuje się że prędkość samochodu jest bardzo zbliżona do jadącego roweru i wszystko bardzo dobrze widać.
Tylko pouczony???Czyżby swój.