Rada Miasta podjęła dziś (23 czerwca) uchwałę w sprawie utworzenia samorządowej instytucji kultury pod nazwą Park Kultury Młyn w Ciechanowie. Jednocześnie ratusz ogłosił nabór na stanowisko dyrektora nowej placówki, która powstała przy ul. Nadrzecznej.
Powołanie do życia Parku Nauki Młyn w zrewitalizowanym i rozbudowanym młynie przy ul. Nadrzecznej było niezbędnym krokiem formalnym. Placówka będzie funkcjonowała jako odrębna instytucja. Jak czytamy w projekcie uchwały, została utworzona w celu zaspokajania potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych ogółu społeczeństwa oraz uczestniczenia w upowszechnianiu wiedzy i kultury, przede wszystkim przez zapewnianie mieszkańcom dostępu do zajęć edukacji artystycznej, imprez kulturalnych oraz wspieranie inicjatyw kulturalnych podejmowanych przez lokalną społeczność.
Park Nauki Młyn ma rozpocząć działalność kulturalną jesienią tego roku. W nowej instytucji zatrudnienie ma znaleźć co najmniej 5 osób. Dziś ratusz ogłosił nabór na stanowisko dyrektora placówki. Kandydaci muszą posiadać wykształcenie wyższe oraz minimum 5-letni staż pracy. Konieczne jest też m.in. pisemne przygotowanie zarysu koncepcji działania Parku Kultury Młyn. Wśród wymagań dodatkowych pracodawca wymienił m.in. znajomość aktów prawnych z zakresu: ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, ustawy o finansach publicznych, prawa zamówień publicznych oraz prawa pracy; doświadczenie w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych oraz zdolności organizacyjne i umiejętność zarządzania zespołem. Dokumenty aplikacyjne można składać do 8 lipca w Biurze Obsługi Interesanta przy ul. Wodnej 1 w Ciechanowie. Szczegółowe informacje o naborze dostępne są w BIP Urzędu Miasta Ciechanów.
Dodamy, że rewitalizacja i rozbudowa Młyna kosztowała 24,8 mln zł, z czego 20,5 mln zł pokryły środki zewnętrzne
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zatrudnienie ma znaleźć 5 osób i potrzebny dyrektor ????
Ciechanów to chyba centrum polskiej kultury. Jest tylko jedno ale. Kto na te centra kultury w Ciechanowie będzie pracował, zarabiał i płacił coraz większe podatki. A może szanowne władze miejskie pomyślelibyście o firmach dających zatrudnienie mieszkańcom i nie mam tu na myśli absolutnie nowych notabene też centrów ale handlowych bo tych handlowych i kulturalnych centrów mamy już po kokardę.
A miała tam być siedziba seniorów.A tu dyrektor
Propozycja na stanowisko dyrektora - Jaś Kapela. Proszę nie dziękować.
Zatrudnienie ma znaleźć 5 osób i potrzebny dyrektor ????
Ciechanów to chyba centrum polskiej kultury. Jest tylko jedno ale. Kto na te centra kultury w Ciechanowie będzie pracował, zarabiał i płacił coraz większe podatki. A może szanowne władze miejskie pomyślelibyście o firmach dających zatrudnienie mieszkańcom i nie mam tu na myśli absolutnie nowych notabene też centrów ale handlowych bo tych handlowych i kulturalnych centrów mamy już po kokardę.
A miała tam być siedziba seniorów.A tu dyrektor