Reklama

Policja z Ciechanowa kontrolowała użytkowników hulajnóg. Zatrzymała czterech 12-latków

Ciechanowska drogówka prowadzi intensywne kontrole użytkowników jednośladów, w tym hulajnóg elektrycznych. W ostatnich dniach zatrzymała czterech nastolatków. Ich sprawy trafiły do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie prowadzili w ostatnich dniach kontrole użytkowników hulajnóg elektrycznych. Patrole pojawiły się m.in. na ul. Płońskiej w Ciechanowie oraz w miejscowości Karniewo na terenie gminy Regimin. Działania zakończyły się skierowaniem czterech wniosków do sądu. 

- Okazało się, że czterech 12-latków poruszało się hulajnogą po drodze publicznej, nie posiadając uprawnień do kierowania jednośladami. Ponadto jeden z nich odpowie za niezatrzymanie się do kontroli. Chłopcy zostali przekazani pod opiekę rodzicom. Ich sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich - informuje asp. Magda Sakowska, oficer prasowy ciechanowskiej policji.

Reklama

Przypominamy, że hulajnogą elektryczną po drodze publicznej mogą kierować wyłącznie osoby, które ukończyły 13 lat i posiadają kartę rowerową lub prawo jazdy kat. AM, A1, B1 lub T. Dzieci poniżej 13. roku życia mogą poruszać się hulajnogą elektryczną wyłącznie w strefie zamieszkania i pod opieką osoby dorosłej.

Ciechanowska policja zapowiada kolejne kontrole użytkowników hulajnóg elektrycznych na terenie powiatu ciechanowskiego. Ich celem jest zwiększenie świadomości użytkowników i poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jajja - niezalogowany 2026-03-16 20:32:20

    I bardzo dobrze. Na jeziorku, okolice Maca i Galerii Bonus. Tu jest tego pełno. Wczoraj to po kilkunastu ich jeździło. Niektórzy we dwóch. A później płacz i zbiórki . Gdzie rodzice są ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Wandzia - niezalogowany 2026-03-16 21:18:39

    Nie płacz dziadek

    • Zgłoś wpis
  • Stefan - niezalogowany 2026-03-16 21:55:03

    Akurat "dziadek" ma rację, jeżdżą jak bezmózgi a potem lament.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Ciechanowinaczej.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości