Reklama

Ciechanowianie znów śpiewali na ul. Warszawskiej [wideo/zdjęcia]

15 sierpnia na ulicy Warszawskiej w Ciechanowie odbył się koncert „Cała Warszawska śpiewa żołnierzom polskim”. Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła na to wydarzenie w dniu Święta Wojska Polskiego.

Pamiątkową tablicę na budynku PBP, w stulecie Cudu nad Wisłą na budynku Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ulicy Warszawskiej odsłonięto 3 lata temu, upamiętniając walczących na tym terenie w 1920 roku. Od tego czasu, 15 sierpnia, mieszkańcy spotykają się tu, żeby wspólnie zaśpiewać Żołnierzom Polskim w dniu ich święta najpiękniejsze muzyczne utwory – Polskie Kwiaty.

Impreza cieszy się sporym zainteresowaniem. Tym razem rozpoczęła się o godz.17.00.  Choć był to upalny dzień, mieszkańcy nie zawiedli. Zgromadzonych przywitał dyrektor PBP w Ciechanowie Lech Zduńczyk. Poprowadził on to spotkanie wspólnie z Grażyną Czaplicką. Pod tablicą upamiętniającą wydarzenia z 1920 roku zostały złożone kwiaty. Głos zabrali starosta Jan Andrzej Kaluszkiewicz, senator Jan Maria Jackowski i poseł Anna Cicholska. Mówcy podkreślali znaczenie Bitwy Warszawskiej 1920 roku i to, że winni jesteśmy pamięć tym, którzy za Ojczyznę przelewali krew.

Reklama

Uczestnicy koncertu otrzymali okolicznościowe śpiewniki (tym razem rozdano 300 sztuk) i rozpoczęło się wspólne śpiewanie, które trwało ponad 1,5 godziny. Licznie zgromadzeni wspierani byli przez kilkoro wykonawców. Żołnierskie piosenki śpiewali Natasza Pepłowska, Radosław Lisowski z córką Zosią i Szymon Ostromecki,. Akompaniował na akordeonie Zbigniew Dembowski. Pięknie grała też Orkiestra Dęta OSP Ciechanów, dyrygowana tym razem nie przez kapelmistrza Leopolda Sułkowskiego-Kornausa, lecz jego córkę.

We wspólnym śpiewaniu brali udział nie tylko mieszkańcy, ale także żołnierze z ciechanowskiej jednostki 5MBOT i uczniowie klasy mundurowej ZS nr 1 im. gen. Bema w Ciechanowie. Poczet wystawił Związek Pisłudszczyków z Ciechanowa. W przygotowaniu imprezy pomagali pracownicy PBP. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta ciechanowski Jan Andrzej Kaluszkiewicz.

Reklama

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i relacji wideo. Zdjęcia na naszym portalu dużo lepiej ogląda się z naszą darmową aplikacją w telefonie: https://ciechanowinaczej.pl/artykul/ciechanowinaczej-w-twoim/1261518

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Lola - niezalogowany 2023-08-16 11:09:35

    Którz to tam był same przydupasy władzy cicholskiej,rakowej i kaluszkiewicza. Reszta to stare dziadki które już niewiele znaczą. Gdzie są młodzi gdzie przyszłość narodu polskiego. Mają wywalone na takie pseudopatriotyczne imprezy. Zróbcie coś dla młodzieży żeby ich przyciągnąć ale że to impreza PiS to i elektorat wiekowy. Żałosny cyrk.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Marek - niezalogowany 2023-08-16 11:39:24

    To weź ich qrwa przyciągnij , w duuupie mają wszystko . To jest pseudo impreza? Puknij się w łeb . Nie chcą nigdzie przychodzić i uczestniczyć to wypad , nikt ich nie będzie prosił . Sami niech coś zorganizują ,skoro im pseudo imprezy nie pasują. Miodem dupę by smarował ,zawsze będzie źle .

    • Zgłoś wpis
  • Iwona - niezalogowany 2023-08-16 17:50:20

    Żałosny to ten twój komentarz! Byłam tam, a wcale stara nie jestem. A za PiS-em też nie przepadam. Nikt mi legitymacji partyjnej nie sprawdzał! Głupoty wypisujesz, ludzi obrażasz. Jak ci się nie podoba to rusz d... i sam coś zorganizuj! Dla mnie i dla jej uczestników to była piękna impreza. Też "wyłam" jak potrafię i sprawiło mi to wielką przyjemność. I to na tyle!

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama