Dziś (6 maja) podpisano umowę na realizację budowy chodnika na terenie gminy Ciechanów. Do przetargu, który przyniósł samorządowi spore oszczędności, przystąpiło siedem firm.
Zadanie to dotyczy budowy chodnika wzdłuż całej ul. Polnej w Niestumiu, na terenie gminy Ciechanów. W sąsiedztwie biegnie ruchliwa droga wojewódzka. Na ul. Polnej znajdują się zaś domy jednorodzinne.
Oferty na budowę chodnika złożyło 7 firm, z czego sześć spełniło wymogi stawiane przez zleceniodawcę. Urząd Gminy Ciechanów poinformował, że może przeznaczyć na tę inwestycję 494,5 tys. zł. Wszystkie oferty zmieściły się w tej kwocie. Najdroższa nie przekroczyła 480 tys. zł.
Zdecydowanie najniższą cenę zaproponowała firma DGROG-BUD Ewa Nowakowska z gminy Sońsk. Jej oferta opiewa na 280 152,72 zł. Druga w kolejności firma, z Przasnysza, gotowa była zrealizować to zadanie za ponad 396 tys. zł. Kryterium oceny oferty w 60 procentach stanowiła cena, a w 40 procentach okres gwarancji. Firma Drog-Bud zebrała zdecydowanie najwięcej punktów w końcowej ocenie i to ono wykona chodnik. Umowa z wykonawcą przewiduje, że inwestycja będzie zrealizowana do końca sierpnia br.
Jak informuje wójt gminy Ciechanów, Stefan Pawłowski, budowa chodnika przybliża gminny samorząd do uzyskania zgody Wojewódzkiego Zarządu Dróg na utworzenie przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej 616. Ma to poprawić bezpieczeństwo w tej okolicy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czemu takie inwestycje realizuje się przy bocznych, ślepych ulicach (tak jak tu czy np. na Szczurzynku), a nie przy głównych drogach, gdzie naprawdę strach się poruszać pieszo czy na rowerze?
Warszawa ma metro my mamy chodnik "pod" Ciechanowem. Tak to brzmi panie gryzipiórku
A co, chciałbyś metro w Niestumiu? Może jeszcze dostępu do morza żądaj XD
Chodnik czy ścieżka przy drodze polnej to także sukces radnego z tego rejonu, to jest też potrzebne dla mieszkańców Niestumia Ropel.
Radny to raczej nie miał z tym nic wspólnego , chyba mentalnie to jest jeszcze w radzie miejskiej
A co z przejściem dla pieszych w Gumowie? Droga krajowa a połowa wsi nie ma ani chodnika ani przejścia dla pieszych ile mamy czekać,tu mieszkańcy czują się dopiero bezpieczni.
Co z chodnikami na osiedlu "świętych" ? Czy tam nie są bardziej potrzebne ?
A to nie jest gmina miejska Ciechanów?
Za taką cenę jak wygrała firma to śmiech na sali. Ciekawe jakie będzie wykonanie ( sądzę że na najniższym wkładzie gdzie nikt z naszej gminy nie będzie tego kontrolował).Nie wiem czy ktoś z naszej gminy wogule potrafi skalkulować czy w takiej cenie można wykonać te zadanie w tak rażącą niską cenę, sądzę że nie ????. Pozdrawiam Pana wójta i jego świtę.
Zanieś swoje CV do gminy może Cię wezmą do pracy albo na inspektora nadzoru
Wow, chodnik w popidówku w ślepej ulicy o natężeniu ruchu żadnym. Takie inwestycje robi Pawłowski. Teraz zrobiona droga z Bielina do Nużewa/Nużewka i zabrakło dialogu z miastem na dojechanie 100m do obwodnicy.
A może zabrakło woli współpracy ze strony miasta?
Dziękujemy Panie Sołtysie za zwrócenie potrzeby budowy chodnika w naszej wsi
Z tego co wiem to był postulat zgłaszany przez poprzedniego soltysa
O ile pamiętam to był postulat poprzedniego soltysa
Sławek był bardzo dobrym sołtysem
Szanowna Gminie Wiejska Ciechanów,chodnik i ścieżka rowerowa jest potrzebna na przedłużeniu ulicy Kwiatowej- chociaż do waszej ulicy Długiej.Kwiatowa ma chodniki i scieżkę rowerową oraz oświetlenie i ktoś tam ograniczył prędokść do 40 km/h.Kończy się miasto a na waszym terenie jest teren zabudowany i ostrzeżenie o monitoringu miejskim! i prędkość maksymalna 50 km/h,gdzie nie ma chodnika i scieżki rowerowej.Jest to niekonsekwencja i bzdura organizacyjna.Dodam,że tych 50 km/ h praktycznie nikt nie przestrzega,a szczególnie śmieciarki i wozy z kruszywem oraz wszelkie obce przeloty.Zróbcie coś z tym.
Bardzo słuszny komentarz, popieram
Na Kwiatowej jest czterdziestka, żeby sobie zawieszenia nie połamać
Żal patrzeć na to co się dzieje w tej gminie...Chodnik w miejscu gdzie stoi kilka budynków i ludzie nie wychodzą z domów dalej niż do własnej bramy.No poprostu gospodarność na najwyższym poziomie.Jest tyle ulic i miejscowości przy głównych trasach,bez chodników,bez ścieżki,gdzie naprawdę jest niebezpiecznie..
Oby dbali o niego i nie było jak u dziadka w modelce
Chodniki i ścieżki rowerowe przy drodze praktycznie tylko do przejazdu dla rolników w Niestumiu czy może Ropelach, a drogi gminne nieutwardzone, wyboje, resory można uszkodzić, i to ma być okiej.
Czemu takie inwestycje realizuje się przy bocznych, ślepych ulicach (tak jak tu czy np. na Szczurzynku), a nie przy głównych drogach, gdzie naprawdę strach się poruszać pieszo czy na rowerze?
Warszawa ma metro my mamy chodnik "pod" Ciechanowem. Tak to brzmi panie gryzipiórku
A co, chciałbyś metro w Niestumiu? Może jeszcze dostępu do morza żądaj XD