Reklama

Wkrótce ruszy budowa chodnika pod Ciechanowem. Podpisano już umowę [zdjęcia]

Dziś (6 maja) podpisano umowę na realizację budowy chodnika na terenie gminy Ciechanów. Do przetargu, który przyniósł samorządowi spore oszczędności, przystąpiło siedem firm. 

Zadanie to dotyczy budowy chodnika wzdłuż całej ul. Polnej w Niestumiu, na terenie gminy Ciechanów. W sąsiedztwie biegnie ruchliwa droga wojewódzka. Na ul. Polnej znajdują się zaś domy jednorodzinne. 

Oferty na budowę chodnika złożyło 7 firm, z czego sześć spełniło wymogi stawiane przez zleceniodawcę. Urząd Gminy Ciechanów poinformował, że może przeznaczyć na tę inwestycję 494,5 tys. zł. Wszystkie oferty zmieściły się w tej kwocie. Najdroższa nie przekroczyła 480 tys. zł.

Reklama

Zdecydowanie najniższą cenę zaproponowała firma DGROG-BUD Ewa Nowakowska z gminy Sońsk. Jej oferta opiewa na 280 152,72 zł. Druga w kolejności firma, z Przasnysza, gotowa była zrealizować to zadanie za ponad 396 tys. zł. Kryterium oceny oferty w 60 procentach stanowiła cena, a w 40 procentach okres gwarancji. Firma Drog-Bud zebrała zdecydowanie najwięcej punktów w końcowej ocenie i to ono wykona chodnik. Umowa z wykonawcą przewiduje, że inwestycja będzie zrealizowana do końca sierpnia br.

Jak informuje wójt gminy Ciechanów, Stefan Pawłowski, budowa chodnika przybliża gminny samorząd do uzyskania zgody Wojewódzkiego Zarządu Dróg na utworzenie przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej 616. Ma to poprawić bezpieczeństwo w tej okolicy. 

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/05/2026 15:37
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kotbury - niezalogowany 2026-05-06 17:03:20

    Czemu takie inwestycje realizuje się przy bocznych, ślepych ulicach (tak jak tu czy np. na Szczurzynku), a nie przy głównych drogach, gdzie naprawdę strach się poruszać pieszo czy na rowerze?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gosc - niezalogowany 2026-05-06 18:15:53

    Warszawa ma metro my mamy chodnik "pod" Ciechanowem. Tak to brzmi panie gryzipiórku

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Stefan - niezalogowany 2026-05-20 10:14:10

    A co, chciałbyś metro w Niestumiu? Może jeszcze dostępu do morza żądaj XD

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Ciechanowinaczej.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości