Zanosi się na zmianę na stanowisku koordynatora Oddziału Ortopedii Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Ma do niej dojść pod koniec lutego. W tej sprawie pojawiła się publiczna petycja.
Została ona skierowana do marszałka Adama Struzika, któremu podlegają szpitale wojewódzkie, w tym ten w Ciechanowie. Petycja ma być wyrazem sprzeciwu wobec „decyzji o zwolnieniu ze stanowiska Tomasza Pobożego”. Opublikowała ją jego żona. Jolanta Poboża. Od 11 stycznia podpisało się pod nią prawie 700 osób.
- Zwracamy się z wyrazami głębokiego zaniepokojenia i sprzeciwu wobec decyzji o zwolnieniu Pana Doktora Tomasza Pobożego, pełniącego funkcję Koordynatora Oddziału Ortopedii Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Jest to decyzja, która – w przekonaniu wielu pacjentów i współpracowników – stanowi ogromną stratę dla szpitala, jego renomy i jakości świadczonych usług medycznych – czytamy we wstępie petycji.
Dowiadujemy się z niej, że doktor Tomasz Poboży jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie ortopedii. Jego wiedza i doświadczenie zyskały uznanie zarówno wśród pacjentów, jak i środowiska medycznego. Może się poszczycić imponującym doświadczeniem zawodowym, obejmującym 26 lat praktyki lekarskiej, podczas której przeprowadził tysiące zabiegów ortopedycznych, w tym wiele skomplikowanych i pionierskich operacji ratujących zdrowie i życie pacjentów.
- Z perspektywy personelu oraz pacjentów zwolnienie Pana Doktora jest decyzją niezrozumiałą i głęboko rozczarowującą. Zwracamy się zatem z prośbą o ponowne rozważenie tej decyzji. Utrata takiego specjalisty będzie miała negatywne konsekwencje nie tylko dla pacjentów, ale także dla renomy Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, który do tej pory był postrzegany jako ośrodek o wysokim poziomie leczenia w dziedzinie ortopedii – napisano w podsumowaniu petycji opublikowanej przez Jolantę Pobożą, podpisaną przez „współpracowników, personel szpitala, pacjentów i członków rodzin pacjentów” (nazwisk nie podano).
Jej autorzy przekonują, że przez lata swojej pracy doktor Tomasz Poboży przyczynił się do znaczącego podniesienia standardów opieki zdrowotnej w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie. Zyskał reputację eksperta.
Dyrektor ciechanowskiego szpitala, Andrzej Kamasa, w rozmowie z naszym portalem nie kwestionuje kompetencji tego lekarza. Opowiada, że bardzo dobrze ocenia 8 lat dotychczasowej pracy Tomasza Pobożego na stanowisku koordynatora oddziału ortopedii. Przyznaje, że rzeczywiście została rozwiązana z nim umowa, ale wyłącznie ze względów finansowych, a po części także formalnych.
- Moją intencją było kontynuowanie blisko 8-letniej współpracy z doktorem Pobożym. Próbowaliśmy ustalić nowe warunki finansowe, łączącej nas umowy. Dlatego ogłosiłem konkurs dotyczący realizacji świadczeń medycznych w zakresie ortopedii, włącznie z koordynowaniem tym oddziałem. Do konkursu przystąpiło dwóch ortopedów, którzy obecnie nie są zatrudnieni w ciechanowskim szpitalu. Ze złożonych ofert, po sprawdzeniu że odpowiadają one stawianym wymogom pod względem jakości, liczby i zakresu realizowanych świadczeń, została wybrana ta najbardziej korzystna finansowa – wyjaśnia dyrektor.
Dodaje, że w porównaniu do tego, co otrzymywał do tej pory doktor Poboży, wybrana oferta była finansowo znacznie korzystniejsza. On sam oferty nie złożył w ogóle, a tylko w ten sposób mogło się to odbyć. - Dla nas ważne jest, żeby zawierane przez szpital umowy cywilno-prawne z lekarzami, gwarantowały jak najwyższą możliwą efektywność ekonomiczną. Najważniejsza jest jakość medyczna, ale równie ważny aspekt ma charakter ekonomiczny – podkreśla dyrektor Kamasa.
Zapewnia, że efektem nie przystąpienia doktora do konkursu ofert i wyłonienia nowej osoby, która ma go zastąpić na tym stanowisku, było wypowiedzenie dotychczasowemu koordynatorowi oddziału umowy cywilno-prawnej. Doktor Poboży ma tę funkcję sprawować do końca lutego. Nazwisko nowego koordynatora ciechanowskiej ortopedii szpital planuje ujawnić w drugiej połowie lutego.
- Chcemy to zrobić dopiero wtedy, ze względu na atmosferę medialnego nacisku, która została wykreowana – zapowiada dyrektor ciechanowskiego szpitala.
Zapytaliśmy o kwalifikacje nowego koordynatora ciechanowskiej ortopedii. - To specjalista z wieloletnim stażem ortopedycznym, który gwarantuje nam realizację tych samych świadczeń. Warto przypomnieć, że w naszym oddziale oprócz doktora Pobożego zatrudniamy także kilku innych specjalistów z tej dziedziny – zapewnia Andrzej Kamasa.
Doktor Tomasz Poboży jest zaskoczony informacją przekazaną nam przez dyrektora. Choć on również dobrze ocenia dotychczasową współpracę z dyrekcją szpitala, to ostatni jej ruch jest dla niego niezrozumiały.
- Moja obecna umowa zawarta została na okres od 01.09.2024 do 31.08.2025, czemu więc w okresie obowiązywania umowy miałbym przystępować do konkursu? Współpracujący ze mną w oddziale koledzy również mają podobne umowy, obowiązujące w podobnych okresach, a wypowiedzenia umowy nie otrzymali po rozstrzygnięciu konkursu, chociaż do niego nie przystępowali. Chcę tu podkreślić, że umowę wypowiedziano mi w całości, a nie tylko w zakresie koordynowania oddziałem. Z tego co wiem do konkursu przystąpiło 4 lekarzy, a nie dwóch. Wątpliwe jest, aby "wybrana oferta" mogła być korzystniejsza finansowo. Z tego co słyszałem, zamiast jednego lekarza, zatrudnionych będzie dwóch – komentuje lekarz.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
W samym Ciechanowie jest kilka osób, które narzekają na wiedzę i umiejętności tego specjalisty. Zresztą to dyrektor podejmuje decyzje kadrowe bez względu na to czy to się podoba, czy nie. Potem można swoich praw dochodzić w sądzie , a nie przedwcześnie płakać nad swoim losem. Nie on pierwszy i nie ostatni.
"Jak obejmiemy władzę wszystkie problemy w służbie zdrowia znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki" powiedziała ministra zdrowia Leszczyna z PO. Problemów jest dużo wiecej znikają natomiast profesjonalni dobrzy lekarze.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Co to za nazwisko Poboży ? Jakieś takie nie na czasie ! Dziś lekarz to powinien mieć Müller, Schmidt, Schneider, Fischer czy Meye fur deutschland !
Moim drodzy nie ma co się nakręcać bo i tak po wyborach prezydenckich albo szpital pójdzie pod młotek albo do zamknięcia ! Nie udało się to rudemu szkopowi zrobić za poprzednich rządów więc zrobi to teraz ! Po co nam szpital skoro w Niemczech są takie piękne !
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
No to niech się zapisze i będzie nadal pracował
Tam to sami specjaliści bez przygotowania empatii i zainteresowania czymkolwiek innym niż kasa
Napiszę jedno - w "naszym" szpitalu są jedne z najwyższych zarobków lekarzy w Polsce. Także drodzy pacjenci - nie wyrywajcie się z prezencikami czy łapówkami - oni przeżyją bez waszych alkoholi,czekoladek czy "drobniaków" i to na wysokim poziomie przeżyją.
Konkrety!!!!! ile????
Szkoda kaski i prywaty co??
Jak rzeczywiacie straca na tym pacjenci , i ma sie to odbyc kosztem pacjentow i renomy szpitala, to uwazam ze dyrektor jest do zwolnienia, takie jest moje zdanie , wszystko w temacie
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Tytuł artykułu: "Odchodzi świetny specjalista z ciechanowskiego szpitala, powstała petycja. Był za drogi?" A fakty są banalnie proste nie odchodzi tylko "usmiechnięty dyrektor" pozbywa się świetnego specjalisty z przyczyn politycznych. POKO to mściwa ekipa. A czy 2 nowych lekarzy w zamian za wyrzucanego będzie mniej kosztowne nalęży mocno wątpić.
200tys. czy 300 tys.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Jastrząb ty z wysoką lepiej widzisz , a mnie z pozycji gleby wypada tylko potwierdzić tą ocenę i w pełni się z nią zgodzić.
"Jak obejmiemy władzę wszystkie problemy w służbie zdrowia znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki" powiedziała ministra zdrowia Leszczyna z PO. Problemów jest dużo wiecej znikają natomiast profesjonalni dobrzy lekarze.
Całkowicie zgadzam się z opinią Jastrzębia, tam chodzi lekarzom tylko o kasę a nie o leczenie pacjentów. Na temat podejścia lekarzy do pacjentów można byłoby dużo powiedzieć i to w samych negatywach i nie ma znaczenia czy to stary czy młody lekarz. Nabiorą etatów w różnych szpitalach i przychodniach i dodatkowo prowadzą swoje prywatne gabinety a więc nic dziwnego, że są zmęczeni i wielką łaskę robią ludziom którzy zgłaszają się o pomoc w ratowaniu zdrowia.Szpital ciechanowski to można powiedzieć ,że to jest "umieralnia" . Na samym SORZE jak pogotowie zabierze to na korytarzu leży się kilka godzin bo nie można doprosić się lekarza o zbadanie i przyjęcie na oddział.
Tyko bardzo ciężko chory na głowę mógł wpaść na pomysł pisania petycji do marszałka. Przecież takich decyzji nie podejmie sam dyrektor szpitala. To jest na pewno uzgodnione. Inną sprawą jest ekonomia na którą powołuje się dyrektor bo lekarzom chorym na trzymanie głowy bardzo wysoko też pomieszało się w łepetynie, uważają się za nadludzi i żądają coraz więcej kasy, co nie zawsze idzie z wiedzą i umiejętnościami.
Niech upublicznia zarobki ekarzy, wtedy wyjdzie jakie tam eldorado panuje. Jestem za tym żeby za kompetencjami, wiedzą, zaangażowaniem i przyzwoitym zachowanim do pacjenta szło odpowiednie wynagrodzenie. Ale wiemy jak jest
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Do nie zalogowany. Nie z przymiotnikami piszemy razem, to raz. Dwa to pielęgniarki nie mają w tym szpitalu najwyższych pensji w kraju, bo obowiązuje jest ustawa i zarobki w każdym szpitalu w Polsce są na tym samym poziomie, jednak czasem dyrektorzy tego nie przestrzegają i płacą niezgodnie z ustawą. Proszę się doinformować a nie wylewać swoje żale na pielęgniarki, które w tym szpitalu i tak harują jak w kołchozie, a ich zachowanie po części wynika z nadmiaru pracy i jej złej organizacji.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Podziękujcie PO... wystarczy zobaczyć jak się wymienia "kadra zarządcza" w mieście i powiecie
Anestezjolog ok. 400 zł./godz. Dyżur 24h, dyżurów w miesiącu mają 6 a czasami 7. To jest nienormalna sytuacja! Do tego są niemili i opryskliwi.
Podziel to na pół i będziesz bliższy prawdy. 200-220 pln/h (minus podatek) to jest stawka anestezjologa w Ciechanowie.
Od nadmiaru pieniędzy w głowie się przewracało i chciało się coraz więcej i wiecej...... jak się okazało nie ma ludzi niezastąpionych.
Kto jak kto ale żona wystosowała petycje w sprawie swojego zwalnianego męża. Śmiechu warte. 700 osób podpisało no rzeczywiście ilość podpisów poraża.Tyle to każdy ma na pewnym portalu znajomych. Obejdzie się i bez takiej funkcji jak koordynator.
Żona do ubezpieczeń a lekarz do pieczenia chleba Będzie po staremu w zichenau
popieprzone towarzycho.
Ja tam nie będę za nim płakać, wręcz przeciwnie...
Świetny fachowiec, bo przyjmuje w tylu miejscach w Polsce: w Ciechanowie chyba w 2. Ile czasu spędzałw naszym szpitalu - 2.3 godziny w tygodniu i w drogę, bo inni czekają! Mamy taki choryi kosztowny system leczenia i zmęczonych kilometrami tras lekarzy.
"Wybitny specjalista"? Co to w ogóle za tytuły?! Komuś sie totalnie w głowie poprzewracało! To jak wygląda Oddział Ortopedyczny w Ciechanowie woła o pomstę do nieba, ale nie tylko ten! Zero zainteresowania pacjentem i zero profesjonalnej opieki. Jak masz znajomości lub pieniądze to możesz liczyć na "miłą i dobrą opiekę", która generalnie winna należeć się wszystkim pacjentom! Czytając te wypociny będące obroną Doktora Pobożego mam wrażenie jakby pisali o wybitnym profesorze, który swą mądrością, doświadczeniem, pomocą dzieli się z każdym. Prawda jest taka, że Pan Poboży stworzył sobie swój własny folwark to trzepania dużej kasy i dorabiania na "najlepszych" implantach z zaprzyjaźnionych i sprzyjających mu firm. Przetargi, oferty - wszystko robione pod konkretne produkty i firmy, z których można wyciągnąć profity dla samego siebie!! I takim ciągle jest mało. W szpitalu pracować kilka godzin, a później już kolejne miejsca i prywatne konsultacje, a gdy trzeba z wykorzystaniem państwowego sprzętu. Tak wygląda prawdziwy obraz Szpitala w Ciechanowie. Patologia dotyczy większości oddziałów i "specjalistów" z bożej łaski, liczących jedynie swoje pieniądze. Na każdym rogu nowa prywatna klinika, przychodnia, a w państwowych kolejki i odlotowe terminy badań i konsultacji.
Przyznam ci 100% racji, to co napisałeś pokrywa się z rzeczywistością lecznictwa nie tylko w Ciechanowie ale prawie w całej Polsce. Pozdrawiam.
Zgadzam się z moimi przedmówcami! W szpitalu w Ciechanowie patologia goni patologię! Lekarzom sie w tyłkach przewraca od nadmiaru pieniedzy i "lodów" kręconych na boku! Czują sie bezkarni i często nie dopuszczają nowych, młodych, zdolnych lekarzy do działania lub robią wszystko by sie ich pozbyć! Do szpitala w Ciechanowie powinno wejść CBŚP i zrobić konkretne porządki!!!!
Jakie to szczęście, że tylko zmienia pracę. Czytając nagłówek myślałem, że to ostatnie pożegnanie, Dużo zdrowia życzę.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Podobno koło szpitala ma być drugie lądowisko dla helikopterów, helikopterów lekarzy ????
Ile kasy ciągnął miesięcznie z ciechanowskiego szpitala, bo na mieście są głosy, że między 100 000 a 280 000 złotych. Jeśli tak, to faktycznie drogi lekarz. Warto tę kwotę zweryfikować i podać kto zawarl z nim taką umowę !
Po co bić pianę? Szpital był, jest i zawsze będzie. Jeżeli ktoś jest niezadowolony z usług to niech zmieni jednostkę. Nie jest to problem. Rejonizacji nie ma. Po drugie normalne jest to że każdy dąży żeby dobrze zarabiać. Ale nie za darmo. Za to oferuje specjalistyczne świadczenia. Po trzecie normalne jest to że dyrekcja szuka rozwiązań ekonomicznych i to jest jej prawo a nawet obowiązek. Narzekacie że lekarze, pielęgniarki dobrze zarabiają. Zbyt dobrze. Ja uważam że średnio. Nie chcesz tego czy innego lekarza dorabiać chodząc prywatnie? Nie chodź. Proste. Ale nie powinno się nikomu zaglądać w portfel czy komentować decyzji dyrekcji bo na tym poprostu się nie znacie i tyle. Wg mnie są to przemyślane w długim czasie decyzje. Szpital musi funkcjonować. Jest największy w tym rejonie. Pacjenci z innych województw i powiatów tu się leczą. Także zastanówcie się czy Wy też nie korzystacie z dobrego szpitala i co ważne na miejscu. A szpital to nie budynek. To ludzie którzy go tworzą. Ale ktoś tymi ludźmi musi zarządzać. Zwykłe proste zasady. Miłej niedzieli.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
18 luty 2026. No i jak się okazuje szpital znalazł godnego następcę. 316 tys zarabiał miesięcznie ortopeda niewiadomego nazwiska a szpital dzięki jego pracy zarabiał 3mln miesięcznie i takie złoto podobno też odeszło z owego szpitala. Przy takich zarobkach to pewnie pacjenci mieli 100% wyzdrowień????
W samym Ciechanowie jest kilka osób, które narzekają na wiedzę i umiejętności tego specjalisty. Zresztą to dyrektor podejmuje decyzje kadrowe bez względu na to czy to się podoba, czy nie. Potem można swoich praw dochodzić w sądzie , a nie przedwcześnie płakać nad swoim losem. Nie on pierwszy i nie ostatni.
"Jak obejmiemy władzę wszystkie problemy w służbie zdrowia znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki" powiedziała ministra zdrowia Leszczyna z PO. Problemów jest dużo wiecej znikają natomiast profesjonalni dobrzy lekarze.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.