Reklama

Narkotyki wozili taczkami. Policja zlikwidowała fabrykę amfetaminy [wideo/zdjęcia]

16/12/2025 12:03

Ponad 64 kilogramy narkotyków przejętych, zlikwidowana nielegalna linia produkcyjna i zatrzymane dwie osoby - to bilans policyjnej akcji w powiecie przasnyskim, która zakończyła się likwidacją fabryki narkotyków. Środków odurzających było tak dużo, że sprawcy transportowali je ... taczkami.

W minioną sobotę (13 grudnia) policjanci z komendy w Łodzi, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przeprowadzili działania na terenie sąsiedniego powiatu przasnyskiego. Zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w wytwarzaniu znacznych ilości narkotyków: 33-letniego obywatela Uzbekistanu oraz 38-letniej obywatelki Ukrainy. Śledczy ustalili, że mężczyzna odpowiadał za transport środków odurzających, natomiast kobieta brała czynny udział w procesie ich produkcji.

- Tego dnia planowany był wywóz znacznej ilości amfetaminy z miejsca jej wytwarzania. Posiadając taką informację policjanci objęli obserwacją jedną z posesji w powiecie przasnyskim, gdzie miało dochodzić do tego przestępczego procederu. Około godziny 19.30 zauważyli podjeżdżający samochód marki Toyota, którym kierował mężczyzna. Postanowili go wylegitymować. Na widok policjantów 33-latek zaczął zachowywać się nerwowo i nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy. Podobnie zachowywała się 38-letnia obywatelka Ukrainy, którą to przy wejściu na posesję zastali policjanci.  Będąc już na terenie działki funkcjonariusze wyczuli intensywny zapach charakterystyczny dla amfetaminy. Wiedzieli już skąd takie agresywne zachowanie u tej pary - relacjonuje nadkom. Aneta Sobieraj.

Reklama

Mundurowi zauważyli kartowany z białą substancją już przed budynkiem. W trakcie dalszych czynności zabezpieczyli też znaczne ilości białego proszku i zbrylonej substancji zapakowanej w worki foliowe, telefony komórkowe, karty SIM oraz beczki i pojemniki z chemikaliami wykorzystywanymi do produkcji narkotyków. - Uwagę policjantów zwróciła także taczka budowlana, którą sprawcy przewozili narkotyki oraz kolejne porcje białej, zbrylonej substancji w beczce oraz w wykopanym w ziemi otworze przy ogrodzeniu. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Radomiu oraz techników kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, którzy wsparli czynności procesowe, w tym szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia - dodaje policja.

Łącznie funkcjonariusze przejęli ponad 64 kilogramy narkotyków. Wstępne badania potwierdziły, że była to amfetamina. Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających oraz udziału w obrocie narkotykami. Grozi im nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: KWP Radom Aktualizacja: 16/12/2025 12:03
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Feliks - niezalogowany 2025-12-16 18:14:15

    Znowu ukry

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Poznaję ją - niezalogowany 2025-12-16 20:23:40

    Po tym dużym tyłku. Robiła zakupy w pobliskim sklepie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zaniepokojony - niezalogowany 2025-12-16 20:39:18

    mieli rozmach skur.... taczką wozić na bogato i jeszcze łopatą węglarką ładować i rozwalać po trawniku przy załadunku. mój sąsiad jak do betoniarki ładował piasek to nawet szczypty nie utrącił

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości