Najprawdopodobniej w lipcu zakończą się prace związane z modernizacją ulicy Szwanke w Ciechanowie. Ratusz poinformował właśnie o aktualnym zaawansowaniu robót oraz szybszym niż planowano ich finiszu.
Przebudowa ul. Szwanke trwa od maja ubiegłego roku. Pracami objęty jest prawie kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Ranieckiej do ul. Płońskiej. W ramach inwestycji powstała już kanalizacja deszczowa, podbudowa drogi z kruszywa, krawężniki i obrzeża. Ponadto na odcinku od strony ul. Ranieckiej ułożono pierwszą warstwę asfaltu. Ratusz zapowiada, że pod koniec maja pojawi się ona także na dalszej części drogi.
- W tej chwili roboty trwają na odcinku od strony ul. Płońskiej. Wykonywane jest korytowanie, trwa układanie nawierzchni konstrukcyjnej oraz montaż krawężników - informują miejscy urzędnicy i dodają, że trwa jednocześnie wykonywanie podbudowy dla nowo powstającej trasy dla rowerów. W ramach inwestycji powstało również nowe oświetlenie, mieszkańcy zyskają też około 30 nowych miejsc parkingowych.
- Wszystko wskazuje na to, że prace zakończą się wcześniej niż pierwotnie planowano i będą sfinalizowane w lipcu - poinformował dziś (7 maja) Urząd Miasta Ciechanów, po wizycie na placu budowy prezydenta miasta.
Przebudowa ul. Szwanke pochłonie 7,39 mln zł, z czego 5,6 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Chiny pewnie w tym samym czasie wybudowali dwa miasta i zbudowali fabrykę robotów nafaszerowanych AI.
Porównujesz Ciechanów do Chin, miasto do całego państwa, i to drugiej gospodarki świata?? Wytrzeźwiej XDXDXD,
Droga Redakcjo, a może zajmiecie sie tematem budowy chodników, oświetlenia i poprawą bezpieczeństwa mieszkańców w sąsiedztwie czyli ul. Rzeczkowska od ul. Ranieckiej i od strony McDonald's?? Spacer tą ulicą to istny koszmar. Pędzące auta, brak oznakowania, brak przejść dla pieszych. Czy musi dojść do wypadku by UM zajął się tematem ważniejszym niż budowanie kolejnego parku czy ścieżki rowerowej na zadupiu??!!!
Zgadzam się z Kamilem. Często jeżdżę tam rowerem i trzeba uciekać przed pedzacymi autami. W dodatku brakuje tam ronda na skrzyżowaniu i ogranicznikow prędkości na drodze by kierowcy jeździli wolniej!!! A pod McDonald brakuje dużych koszy na śmieci i wszystko fruwa wokół tworząc wysypisko śmieci!!!
Do Pana Dominika... Bo nie mogę mu odpisać z jego postu. Okolice Mc Donalda wiele, wiele lat temu stanowiły wysypisko śmieci więc powrót do korzeni stanowi istotny urok tego terenu... A teraz buduje się tam osiedle za osiedlem...
Potwierdzam, skrzyżowanie ul.Rzeczkowskiej z Raniecką, to ciągłe ignorowanie pierszeństwa, bardzo złe oznakowanie, nieczytelne lustro na skrzyżowaniu. Jadąc od McDonald's Rzeczkowską na wprost przez skrzyżowanie z Raniecką, mimo, że znaki mówią, że masz pirerszeństwo, musisz ustąpić pierwszeństwa skrecającym w Raniecką, bo inaczej cię rozjadą, obtrąbią ????
Na całym osiedlu Świętych i Rzeczkowskiej brakuje chodników, oświetlenia i zwalniaczy ruchu. Dodatkowo tworzenie skrzyżowań równorzędnych doprowadzi kiedyś do tragedii. Budujemy parki, oczka wodne zamiast wybudować coś co poprawia bezpieczeństwo mieszkańców!!
Ul św. Franciszka to mała obwodnica Armii Krajowej. Tu mieszkają ludzie, dzieci chcą jeździć na rowerach!!!!! Progi zwalniające co 20 m i tyle!!!!
Kiedy chodniki na ul. Świętego Franciszka i sąsiednich?
ul. Świętego Franciszka jest na razie mała, kto tam placze u góry jakieś progi zwalniające xD mózg zwolnił widzę xd
Zgadzam się. A jeszcze biedaczki płaczą, że za Makiem na Rzeczkowskiej ruch jak na autostradzie XD Wielokrotnie tam spaceruję, tam może 1 auto na 10 minut przejeżdża, bo to głównie droga dojazdowa dla mieszkańców osiedla "apartamentowców'.
Dlaczego wszystkie ulice są zwężane do 6 metrów, wcześniej miała 10 m szerokości. co będzie jak będzie śnieg i jak będą sie mijały auta cięzarowe - autobusy. za komuny jak budowali Szwanke to wiedzieli ze będzie ruch wiekszy i zrobili szerokie ulice np. Kargoszyńska, Śmiecińska, Wojska Polskiego, Mazowiecka i tak po przebudowie są one w większym bądz mniejszym stopniu zwężane
Zwężenie ulic następuje w drodze apeli mieszkańców. Tak było z ulicami Kwiatowa i Wesołą na Śmiecinie. Kiedy następowały ich remonty - szczególnie ul. Wesołej w obawie przed dużym ruchem kołowym mieszkańcy postulowali nad zwężeniem tej ulicy. I tak też się stało. Kwiatowa też jest trochę zwężona ale dodali chodniki po obu stronach więc tego tak nie widać. Tym bardziej że ul. Kwiatowa to w dużej części ruchliwa droga gminna.
Kwiatowa to chyba była równiejsza przed remontem
Kiedy ścieżka rowerowa powstanie w Chruszczewie? Były obietnice od kilkunastu lat i na tym sie skończyło.
ten w srodku tylko chuchnie i droga sie stanie przed czasem :-))))
Cuchnie to ci z paszczy
Chiny pewnie w tym samym czasie wybudowali dwa miasta i zbudowali fabrykę robotów nafaszerowanych AI.
Porównujesz Ciechanów do Chin, miasto do całego państwa, i to drugiej gospodarki świata?? Wytrzeźwiej XDXDXD,
Droga Redakcjo, a może zajmiecie sie tematem budowy chodników, oświetlenia i poprawą bezpieczeństwa mieszkańców w sąsiedztwie czyli ul. Rzeczkowska od ul. Ranieckiej i od strony McDonald's?? Spacer tą ulicą to istny koszmar. Pędzące auta, brak oznakowania, brak przejść dla pieszych. Czy musi dojść do wypadku by UM zajął się tematem ważniejszym niż budowanie kolejnego parku czy ścieżki rowerowej na zadupiu??!!!