Reklama

Kiedy otwarcie ul. Szwanke w Ciechanowie? Modernizacja drogi i budowa trasy dla rowerów na finiszu [zdjęcia]

Najprawdopodobniej w lipcu zakończą się prace związane z modernizacją ulicy Szwanke w Ciechanowie. Ratusz poinformował właśnie o aktualnym zaawansowaniu robót oraz szybszym niż planowano ich finiszu.

Przebudowa ul. Szwanke trwa od maja ubiegłego roku. Pracami objęty jest prawie kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Ranieckiej do ul. Płońskiej. W ramach inwestycji powstała już kanalizacja deszczowa, podbudowa drogi z kruszywa, krawężniki i obrzeża. Ponadto na odcinku od strony ul. Ranieckiej ułożono pierwszą warstwę asfaltu. Ratusz zapowiada, że pod koniec maja pojawi się ona także na dalszej części drogi.

W tej chwili roboty trwają na odcinku od strony ul. Płońskiej. Wykonywane jest korytowanie, trwa układanie nawierzchni konstrukcyjnej oraz montaż krawężników - informują miejscy urzędnicy i dodają, że trwa jednocześnie wykonywanie podbudowy dla nowo powstającej trasy dla rowerów. W ramach inwestycji powstało również nowe oświetlenie, mieszkańcy zyskają też około 30 nowych miejsc parkingowych. 

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że prace zakończą się wcześniej niż pierwotnie planowano i będą sfinalizowane w lipcu - poinformował dziś (7 maja) Urząd Miasta Ciechanów, po wizycie na placu budowy prezydenta miasta.

Przebudowa ul. Szwanke pochłonie 7,39 mln zł, z czego 5,6 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/05/2026 11:05
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ching Pong Pung - niezalogowany 2026-05-07 14:16:02

    Chiny pewnie w tym samym czasie wybudowali dwa miasta i zbudowali fabrykę robotów nafaszerowanych AI.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Gandalf - niezalogowany 2026-05-08 08:06:12

    Porównujesz Ciechanów do Chin, miasto do całego państwa, i to drugiej gospodarki świata?? Wytrzeźwiej XDXDXD,

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kamil - niezalogowany 2026-05-07 15:41:29

    Droga Redakcjo, a może zajmiecie sie tematem budowy chodników, oświetlenia i poprawą bezpieczeństwa mieszkańców w sąsiedztwie czyli ul. Rzeczkowska od ul. Ranieckiej i od strony McDonald's?? Spacer tą ulicą to istny koszmar. Pędzące auta, brak oznakowania, brak przejść dla pieszych. Czy musi dojść do wypadku by UM zajął się tematem ważniejszym niż budowanie kolejnego parku czy ścieżki rowerowej na zadupiu??!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Ciechanowinaczej.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości