Zarząd Powiatu Ciechanowskiego na ostatnim posiedzeniu zdecydował, że nie będzie wnosił apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Ciechanowie, dotyczącego odszkodowania dla Teresy Kaczorowskiej, odwołanej ze stanowiska dyrektorki Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.
Teresa Kaczorowska przestała być dyrektorem we wrześniu 2019 roku, na 2 lata przed upływem kolejnego powołania na to stanowisko. Ówczesny Zarząd Powiatu, na czele którego stała starosta Joanna Potocka – Rak, zwalniając ją zarzucił jej szereg nieprawidłowości. Okazało się potem, że niesłusznie. Wszystkie szczeble sądów administracyjnych i sądów pracy uznały, że Teresa Kaczorowska bezprawnie została pozbawiona dyrektorskiego fotela.
O tym, jak to się odbywało, pisaliśmy już obszernie w naszym portalu. 22 czerwca 2022 roku Teresa Kaczorowska złożyła pozew, w który domagała się ponad 100 tys. zł odszkodowania z racji utraconych zarobków.
- Zwracałam się jeszcze do poprzedniego Zarządu Powiatu o wypłatę tej kwoty, ale on na to nie przystał. Obecny Zarząd Powiatu Ciechanowskiego zastał tę sprawę już w sądzie. Moim zdaniem niepotrzebnie przedłużał on to postępowanie, co rusz oczekując dodatkowych dokumentów. Efekt był taki, że sprawa ta trwała w sumie 4 lata. Zdecydowanie za długo. Tak niestety pracują sądy w Polsce – komentuje była dyrektorka domu kultury.
Wyjaśnia, że sąd wydał postanowienie 21 listopada ubiegłego roku. Zarząd Powiatu Ciechanowskiego wystąpił o pisemne uzasadnienie wyroku. Na odpowiedź musiał czekać kilka miesięcy.
- Zarząd Powiatu wypowiedział się w kwestii zasadności wniesienia apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Płocku w sprawie z powództwa Pani Teresy Kaczorowskiej. Po przeanalizowaniu treści opinii prawnej Radcy Prawnego Artura Dworeckiego, Zarząd Powiatu zdecydował o odstąpienia od wniesienia odwołania – informują władze powiatu.
Zamyka to sądowy spór o odszkodowanie. Teresa Kaczorowska w rozmowie z naszym portalem wyjawia, że oczekiwała ponad 101 tys. zł, a sąd przyznał jej ponad 96 tys. zł plus odsetki i koszty sądowe. Wcześniej Zarząd Powiatu zgodził się publicznie przeprosić byłą dyrektorką za kierowane kilka lat wcześniej pod jej adresem zarzuty, gdy na czele zarządu stała starosta Joanna Potocka-Rak. Dzięki temu Teresa Kaczorowska nie wysunęła roszczeń finansowych z tytułu naruszenia jej dóbr osobistych, w tym dobrego imienia.
Czytaj też:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czekamy na publikacje na fejsbuku Pani Joanny
Teraz będę płacić na nieodpowiedzialne decyzje osoby która nigdy nie powinna pełnić żadnej funkcji publicznej.
No właśnie Pani Rak. Teraz Pani pisze elaboraty jaka Pani wspaniała.. A tak naprawdę była Pani złym człowiekiem. Zwalniać ludzi bezprawnie może tylko bezduszna osoba. Rządziła Pani autorytarnie . I tak wpadła Pani w pułapkę co Kosiński. Wasze EGO was przerosło. Tylko , ze Panią wujek Struzik sprowadził na ziemię. Kosiński zetknie się z murawą po wyborach w 2029 roku. Jak społeczeństwo pamięta przekonała się Pani w ostatnich wyborach samorządowych.
Nie porównaj Rakowej z Kosińskim, tyle co on zrobił dla miasta to nigdy nikt nie zrobił i już nie zrobi. Nie jest idealny, jak każdy kto cokolwiek robi a nie tylko gada popełnia błędy ale gdyby nie on to Ciechanów nadal wyglądałaby i funkcjonował jak w latach 90-tych. Najlepszy prezydent w historii miasta! I nie martwiłabym się o jego przyszłość bo facet ma łeb na karku.
Jedynym błędem Kosińskiego było zrobienie z Rakowej wice i wciągnięcie jej do życia publicznego. Gdyby nie to na pewno nie zostałaby Starosta. Na szczęście facet uczy się błędach i teraz ma kadrę która pracuje a nie uprawia politykę.
Przykład Pani Kaczorowskiej jest jednym z wielu, który pokazuje, że jeśli jest ktoś chętny na Twoje miejsce pracy to i powód do zwolnienia znaleźć zawsze można...kolejna osoba to dyr. PCPR Pani Karaś.Inna sprawa przyjmowanie do pracy syna Pani Kadrowej (który nawet do pracy w transporcie szpitala się nie nadawał)... znajomi znajomych zatrudniani bez wyższego wykształcenia w starostwie, którzy nagle uzupełniają studia na naszej ciechanowskiej sorbonie.
A Pani Karaś wniosła odwołanie? Powiedziała gdziekolwiek że przyczyny jej odwołania są nieprawdziwe?
Rak zrobiła miejsce dla ówcześniej koleżanki Anny
czy najwspanialsza pani Rak odniesie się do sprawy? czy dalej będzie prowadzić na fejsie profil z wpisami z okazji rocznic, świąt i jubileuszy, bo sama ma już niewiele do powiedzenia
Z niecierpliwością czekam na komentarz Pani Rak na FB, z ochotą komentuje i krytykuje rzeczywistość to może we własnej sprawie zabierze głos. Sprawa odszkodowania ; dlaczego mieszkaniec ma płacić za błędy urzędników? Kto podpisał się pod odwołaniem ze stanowiska? Dzisiejszy Zarząd powinien rozliczyć.
Czy poszkodowana odebrała już kasę,bo to jest istotne? A tak dla przypomnienia,co takiego złego robiła,że ja druga kobieta wywaliła z roboty? Czy były wcześniej inne kary i uwagi na piśmie do jej pracy?
WOLNE sOndy! DOSŁOWNIE! Tyle lat? Taka sprawa? I pisdryki,pełofcy i reszta tej wiejskiej bandy nic z tym nie zrobili przez tyle lat. Ręce opadają. Nie życzę nikomu,nawet wrogowi kopać się z kimś w tym "naszym" aparacie słuRZbowo-Órządniczym.
Ta co tak narozrabiała i prawo złamała ZA NIC ANI POLITCZNE ANI FINANSOWO NIE ODPOWIE !!!! Czyli jest jak być miało !!!!!! Wiele podobnych spraw jak sprawa pani Dyrektor , na etapie śledztw zostało "pod dywan zamiecione" !!!!!! Gratulacje za wygraną i niech inni , równie pokrzywdzeni ,swoich PRAW , HONORU , GODNOŚCI SIĘ ZACZNIE DOMAGAĆ I NIE ULEGAĆ !!!!!! Pozdrowienia dla Pani Dyrektor i wszystkich walczących o prawo !!!!!!
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Czy co chwalą kosiniaka, co takiego zrobił dzieciak?Wychwalał Malinowiaka z pogotowia.Czyzby te same..?A Ciechanów uśmiechnięty, bez pracy.Teraz Dino w modzie,co krok to następny market,tylko ceny wysokie,a badziew w środku. Ale kosiniaka trzeba chwal8c,bo sie obrazi,a tak może prace da...A na imprezach same panie marketowe ,a na ważniejszych pierwszy rząd ciągle te same...Wszyscy siebie warci a mlodzi obrotni idą do Warszawy, Gdańska,Krakowa.Olsztyn to tez Ciechanów, młodzi zostają juz po studiach.A tu miasto emerytów i przydupasów. Tata trzyma miejsce dla dziecka, mama załatwia dziecku,nie masz pleców jestes nikim.
Asiu, idź wyprowadź psy na spacer
Jak to nie będzie odwołania? Może i kobieta została niesłusznie zwolniona ale jak to możliwe że za siedzenie w domu bez świadczenia pracy dostanie wynagrodzenie w całości ? Ja mam wątpliwości czy to nie jest wyłudzenie czy ta kobieta za okres który żąda odszkodowania nie pobierała emerytury? No cóż lokalna sitwa ma to w nosie bo za to zapłacimy my mieszkańcy.
Fani obecnego Zarządu celowo omijają wątek że sama Potocka została zwolniona pod zmyślonymi zarzutami gospodarczymi które czwarty rok czekają na potwierdzenie a Prokuratura już 2 m-ce po odwołaniu uwolniła b. Starostę od wszelkiej odpowiedzialności stwierdzając na piśmie, że nic podobnego i żadnego przekroczenia prawa nie ma. Dzisiejsze odstąpienie Zarządu od apelacji w sytuacji gdy opinię prawną sporządził Dworecki a skarbnikiem Powiatu jest Dworecka - Jeżeli radca prawny opiniujący sprawę jest: mężem, bratem, ojcem, synem, lub inną osobą bliską skarbnika, to mamy twardy konflikt interesów, ponieważ: 1. Skarbnik odpowiada za gospodarkę finansową powiatu → a decyzja o niewnoszeniu apelacji ma bezpośredni skutek finansowy (ponad 96 tys. + odsetki + koszty). 2. Radca prawny nie może opiniować sprawy, w której istnieje choćby pozór konfliktu → Kodeks Etyki Radcy Prawnego. 3. Zarząd nie może podejmować decyzji w oparciu o opinię osoby powiązanej → art. 68 ustawy o finansach publicznych (zasada bezstronności i gospodarności). 4. Decyzja Zarządu może być podważalna → bo została oparta na opinii obciążonej konfliktem interesów.
Człowieku Dworecka od listopada nie jest skarbnikiem pracuje w Warszawie. Nie kłam.
Jak to nie będzie odwołania? To nieprawdopodobne że za siedzenie w domu bez świadczenia pracy ta kobieta dostanie całe wynagrodzenie niezależnie od tego czy została słusznie czy nie zwolniona. Jakie to jest społecznie niesprawiedliwe. Ja mam wątpliwości czy to nie jest wyłudzenie czy ta kobieta w tym czasie nie pobierała emerytury? No cóż sitwa działa bo za to zapłacimy my mieszkańcy.
Nie odwoła bo pisior pisiorowi oka nie wykole
Pani Joanna masz głoś ! Czekamy na Twój komentarz ! Bardzo chętnie wypowiadasz sie w sprawach ciechanowskiej codzienności a w swojej milczysz. Czekamy na Twoje zdanie
Czekamy na publikacje na fejsbuku Pani Joanny
Teraz będę płacić na nieodpowiedzialne decyzje osoby która nigdy nie powinna pełnić żadnej funkcji publicznej.
No właśnie Pani Rak. Teraz Pani pisze elaboraty jaka Pani wspaniała.. A tak naprawdę była Pani złym człowiekiem. Zwalniać ludzi bezprawnie może tylko bezduszna osoba. Rządziła Pani autorytarnie . I tak wpadła Pani w pułapkę co Kosiński. Wasze EGO was przerosło. Tylko , ze Panią wujek Struzik sprowadził na ziemię. Kosiński zetknie się z murawą po wyborach w 2029 roku. Jak społeczeństwo pamięta przekonała się Pani w ostatnich wyborach samorządowych.