Reklama

Dwa nowe ronda w Ciechanowie już przejezdne. Miasto kontynuuje budowę nowej drogi [zdjęcia]

Prace przy budowie przedłużenia alei Unii Europejskiej w Ciechanowie są na zaawansowanym etapie. Powstały już m.in. dwa nowe ronda. Droga ma być gotowa w tym roku.

Licząca ponad 4 km droga przedłuży istniejący odcinek alei UE od centrum handlowego we Władysławowie do ul. Gruduskiej. Jak przekazało kilka dni temu miasto, na całej długości budowanej drogi pojawiła się już podbudowa asfaltowa. Jednocześnie trwa budowa jezdni oraz trasy dla rowerów. 

- Powstają dwa nowe ronda: w ul. Przasnyskiej i ul. Gruduskiej. Oba są już przejezdne, chociaż prace są w toku. Na rondzie w ul. Gruduskiej ruch odbywa się wahadłowo. Warstwa podbudowy jest na jego połowie, a po majówce ma być układana na drugiej części - przekazał ratusz. 

Reklama

Ponadto na skrzyżowaniu z ul. Kącką zamontowano słupy pod sygnalizację świetlną. Na przełomie maja i czerwca rozpoczną się prace przy połączeniu istniejącego odcinka i nowo budowanego. Przy centrum handlowym w drodze krajowej będzie budowane rondo. - Na nowym odcinku alei UE sukcesywnie układane są nawierzchnie jezdni i chodników. Trwają roboty brukarskie przy zjazdach do posesji - dodają urzędnicy.

Droga ma zostać oddana do użytku pod koniec tego roku. Koszt jej budowy przekracza 62 miliony złotych. Przypomnijmy, że w planach jest też budowa trzeciego odcinka, od ul. Gruduskiej do miejscowości Targonie. Obecnie trwają prace projektowe

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/05/2026 17:47
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    realista 1 - niezalogowany 2026-05-05 16:17:51

    A kiedy dalej do drogi na Mlawę? Ronda to bardzo dobre rizwiązanie: dużo lepsze niż światła. Rondo powinno powstać przy PKP w Ciechanowie,bo światła tylko hamują płynność ruchu.Np w czasie jednej zmiany spod dworca zdąży idjechać jeden autobus i maksymalnie 2-3 auta osobowe. To samo jest że zjazdem z ul.Sienkiewicza pod dworzec PKP. Zobaczcie państwo jz jakim trudem TIR-y wyrabiają się,aby skręcić w prawo z ul.17 Stycznia w Sienkiewicza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Vice - niezalogowany 2026-05-05 22:47:47

    Chyba tylko L'ki tam jeżdżą. Jest przecież obwodnica w kierunku Mławy.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Ciechanowinaczej.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości