:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

W gminie Glinojeck rozegrano VII Turniej Sołectw [zdjęcia]

Reprezentanci Nowego Garwarza okazali się najlepsi podczas siódmej edycji Turnieju Sołectw Gminy Glinojeck. Walka była niezwykle zacięta, a do wyłonienia zwycięzców konieczna była dogrywka. Dwie najlepsze ekipy w nagrodę pojadą na wycieczkę do Brukseli.

W tym roku do rywalizacji stanęli przedstawiciele aż dziewięciu sołectw, którzy zmierzyli się w siedmiu konkurencjach. Odbyły się biegi z kapustą na łopacie, piłką na tacy oraz trzech nogach. Zawodnicy musieli też trafić ziemniakiem do wiaderka, strzelić gola na mini-bramkę oraz ścigać się w workach. Najwięcej emocji dostarczyło jednak przeciąganie liny.  

Po siedmiu konkurencjach okazało się, że padł remis. Sołectwa Nowy Garwarz i Śródborze zgromadziły bowiem po 42 punkty, dlatego zarządzono dogrywkę. Wszystko rozegrało się ponownie w biegu z kapustą na łopacie. Tu minimalnie szybsi okazali się zawodnicy z Nowego Garwarza i to oni ostatecznie triumfowali.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe nagrody, a na najlepszych czekały puchary i niespodzianka - kilkudniowa wycieczka do Brukseli, ufundowana przez europosła Jarosława Kalinowskiego, na którą wybiorą się dwie najlepsze ekipy.

Klasyfikacja VII Turnieju Sołectw Gminy Glinojeck:

1. Nowy Garwarz - 42 punkty (wygrana w dogrywce)
2. Śródborze - 42 pkt.
3. Ościsłowo - 38 pkt.
4. Malużyn - 28 pkt.
5. Dukt-Krusz - 24pkt.
6. Zalesie - 22 pkt.
7. Zygmuntowo - 18 pkt.
8. Wola Młocka - 16 pkt.
9. Kowalewko-Szyjki - 14 pkt.

W gminie Glinojeck rozegrano VII Turniej Sołectw [zdjęcia] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl





Inne Wydarzenia, Glinojeck - więcej informacji