Reklama

Nowy sędzia w Ciechanowie. Otrzymał nominację od Prezydenta RP

Pochodzący z powiatu ciechanowskiego Łukasz Pawlak został powołany przez Prezydenta RP do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Jest związany z Sądem Rejonowym w Ciechanowie.

Wczoraj (poniedziałek, 11 maja) w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie. Nominacje otrzymało łącznie 162 nowych sędziów. 

Karol Nawrocki zaznaczył, że powaga urzędu sędziego wykracza zdecydowanie ponad spory polityczne w polskim państwie. Nawiązując do obowiązującej ustawy zasadniczej prosił sędziów, żeby „konstytucja z 1997 była najwyższym punktem odniesienia – a wtedy wszystko będzie w porządku w państwie polskim”. – Nie będzie ministra Żurka, nie będzie premiera Tuska, nie będzie Prezydenta Nawrockiego, a Państwo nadal w imieniu Rzeczypospolitej będziecie wydawać swoje wyroki i decyzje – podkreślił Prezydent RP.

Reklama

Wśród nowych sędziów znalazł się Łukasz Pawlak. 35-latek jest absolwentem ciechanowskiego Krasiniaka. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2019-2022 odbywał aplikację sędziowską z Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Od 2022 r. był asesorem w Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Ciechanowie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/05/2026 08:23
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2026-05-12 13:52:38

    Panie Sędzią ! GRATULUJĘ" Mam jednak prośbę: Bądź sędzią uczciwym > Nie daj się zrobić popychlem POLITYCZNEGO MOTŁOCHU!!! Będziesz zawsze miał szacunek.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Znajomy - niezalogowany 2026-05-12 16:17:47

    Znam Łukasza osobiscie i jest to bardzo prawy człowiek. Ciężka pracą i sumiennością doszedl do miejsca, w ktorym teraz jest. Mysle, ze bedzie z niego dobry sedzia.

    • Zgłoś wpis
  • Kotbury - niezalogowany 2026-05-12 18:36:56

    Panie Sędzią? Zabłysnąłeś człowieku tym wpisem!

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Ciechanowinaczej.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości