Pochodzący z powiatu ciechanowskiego Łukasz Pawlak został powołany przez Prezydenta RP do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Jest związany z Sądem Rejonowym w Ciechanowie.
Wczoraj (poniedziałek, 11 maja) w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie. Nominacje otrzymało łącznie 162 nowych sędziów.
Karol Nawrocki zaznaczył, że powaga urzędu sędziego wykracza zdecydowanie ponad spory polityczne w polskim państwie. Nawiązując do obowiązującej ustawy zasadniczej prosił sędziów, żeby „konstytucja z 1997 była najwyższym punktem odniesienia – a wtedy wszystko będzie w porządku w państwie polskim”. – Nie będzie ministra Żurka, nie będzie premiera Tuska, nie będzie Prezydenta Nawrockiego, a Państwo nadal w imieniu Rzeczypospolitej będziecie wydawać swoje wyroki i decyzje – podkreślił Prezydent RP.
Wśród nowych sędziów znalazł się Łukasz Pawlak. 35-latek jest absolwentem ciechanowskiego Krasiniaka. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2019-2022 odbywał aplikację sędziowską z Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Od 2022 r. był asesorem w Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Ciechanowie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Panie Sędzią ! GRATULUJĘ" Mam jednak prośbę: Bądź sędzią uczciwym > Nie daj się zrobić popychlem POLITYCZNEGO MOTŁOCHU!!! Będziesz zawsze miał szacunek.
Znam Łukasza osobiscie i jest to bardzo prawy człowiek. Ciężka pracą i sumiennością doszedl do miejsca, w ktorym teraz jest. Mysle, ze bedzie z niego dobry sedzia.
Panie Sędzią? Zabłysnąłeś człowieku tym wpisem!
Co robi moderator ? Czemu pozwala na wypisywanie bzdur jakiegoś dziadka (dawniej lwa). Tak po ludzku to mi go szkoda. Trzeba się za tego nieszczęśnika modlić. A Panu sędziemu wypada złożyć gratulacje. Niech będzie uczciwym, odważnym, niezawisłym, niezależnym, odpornym na naciski i nieprzekupnym sędzią.
A co złego napisał że' Panie Sędzia' z kulturą i szacunkiem :3
Ile zapłacisz, taki masz wyrok w tuskmenistanie. Jak masz lewe pieniądze w domu to zawsze dotykaj tylko w rękawiczkach. A w sądzie mów że ktoś ci POdrzucił. Uwierzą dopóki mamy lemingrad za stolicę tuskmenistanu.
Co robi moderator ? Czemu pozwala na wypisywanie bzdur jakiegoś dziadka (dawniej lwa). Tak po ludzku to mi go szkoda. Trzeba się za tego nieszczęśnika modlić. A Panu sędziemu wypada złożyć gratulacje. Niech będzie uczciwym, odważnym, niezawisłym, niezależnym, odpornym na naciski i nieprzekupnym sędzią.
Panie Sędzią ! GRATULUJĘ" Mam jednak prośbę: Bądź sędzią uczciwym > Nie daj się zrobić popychlem POLITYCZNEGO MOTŁOCHU!!! Będziesz zawsze miał szacunek.
Znam Łukasza osobiscie i jest to bardzo prawy człowiek. Ciężka pracą i sumiennością doszedl do miejsca, w ktorym teraz jest. Mysle, ze bedzie z niego dobry sedzia.
Panie Sędzią? Zabłysnąłeś człowieku tym wpisem!