W ostatni piątek (8 maja) gościem samorządu gminy Ojrzeń był marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Spotkanie było okazją do podsumowania inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie przy wsparciu samorządu województwa mazowieckiego.
Wizyta rozpoczęła się w Urzędzie Gminy Ojrzeń, gdzie marszałek spotkał się z wójtem Arturem Delurą oraz pracownikami urzędu. Delegacja odwiedziła wyjątkowe miejsce na mapie naszej gminy - zabytkowy pomnik przyrody „Uparty Mazur” rosnący w Młocku, będący symbolem lokalnej historii i natury. Marszałek skomentował, że nie jest dla niego zaskoczenie fakt, iż dąb znalazł się w herbie tej gminy.
Kolejnym punktem była Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Młocku, w której dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego wyremontowano salę gimnastyczną. Na gości czekała wyjątkowa niespodzianka. Uczniowie przygotowali piękne przedstawienie, które wypełniło szkołę radością, energią i ogromnymi emocjami.
Ostatnim etapem wizyty była świetlica wiejska w Gostominie, gdzie zaprezentowano kolejny etap realizowanej inwestycji. Powstający obiekt będzie nowoczesną przestrzenią stworzoną z myślą o mieszkańcach, miejscem spotkań, integracji i wspólnych inicjatyw lokalnej społeczności.
Remont sali gimnastycznej w Młocku oraz realizacja kolejnego etapu budowy świetlicy w Gostominie to inwestycje prowadzone dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na oba zadania samorząd Mazowsza przekazał łącznie 550 tys. zł.
- To kolejne projekty pokazujące, że dobra współpraca samorządów przekłada się na realne zmiany i rozwój naszej gminy – komentuje wójt Artur Delura.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze