Wiadomości

 • Rowerzysta potrącony w centrum Ciechanowa

  Kierujący rowerem trafił do szpitala, po tym jak uderzył w niego kierowca osobówki. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.Do zdarzenia doszło w czwartek (24 maja) około godz. 10:30 na skrzyżowaniu ulic 17 Stycznia i Jesionowej w Ciechanowie. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący Hondą 20-latek uderzył w rowerzystę, kiedy ten przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Kierujący jednośladem trafił do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. 20-latkowi z Hondy fakultatywnie zatrzymano prawo jazdy. Policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające. (zdjęcie archiwalne)


 • Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu w pobliżu ul. Armii Krajowej i szpitala

  W najbliższych dniach kierowcy z Ciechanowa będą musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Czasowo zamknięte zostaną dwie ulice.W dniach od 28 do 30 maja zablokowana będzie droga wewnętrzna przy ul. Powstańców Wielkopolskich - naprzeciwko wjazdu na parking szpitala. Ciechanowski PEC będzie tam prowadził prace związane z budową przyłącza sieci ciepłowniczej. Roboty będą wykonywane około 35 metrów od skrzyżowania. Z kolei od 4 do 7 czerwca nieprzejezdny będzie fragment ulicy Rzeczkowskiej. Około 20 metrów od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej prywatny inwestor będzie budował przyłącze kanalizacji deszczowej.


 • Samochodowy system postawił na nogi służby ratunkowe z Ciechanowa

  Straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja przyjechały na miejsce rzekomego zdarzenia drogowego na ul. Konwaliowej w Ciechanowie. Okazało się jednak, że do żadnego wypadku nie doszło.Wszystko wydarzyło się w środę (23 maja) przed godz. 12:00. Służby ratunkowe otrzymały automatyczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Ciechanowie. Po rozpoznaniu miejsca, w którym miało dojść do wypadku, nie stwierdzono żadnego zagrożenia. Z racji tego, że w wezwaniu które wpłynęło do ratowników, zawarty był numer VIN pojazdu, szybko namierzono auto i jego właściciela. Okazało się, że pojazd - Citroen, znajdował się w ... zakładzie blacharskim. W trakcie prac nieumyślnie uruchomiono system eCall, który błędnie interpretując zdarzenie, elektrnicznie przesłał podstawowe dane o rzekomym wypadku. Przypomnijmy, że od 1 kwietnia we wszystkich nowych autach tego typu systemy automatycznego wzywania pomocy są obowiązkowym wyposażeniem.


 • Miasto sprzedaje siedem działek budowlanych

  Urząd Miasta Ciechanów wystawił na sprzedaż siedem działek pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Przetarg odbędzie się 7 czerwca.Pięć działek położonych jest przy ul. św. Antoniego, natomiast dwie - przy ul. św. Rodziny. Wszystkie leżą przy miejskich drogach gruntowych i są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Jeziorko II”. Cena wywoławcza waha się od blisko 68 tys. zł do ponad 77 tys. zł. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 8 tys. zł. Przetarg ustny odbędzie się 7 czerwca o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Wodnej 1. Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami - ul. Wodna 1, pok. 305 lub pod nr tel. 23 674 92 24 i 23 674 92 40.


 • 21-latka doprowadziła do zderzenia dwóch pojazdów [zdjęcia]

  Mieszkanka Ciechanowa została poszkodowana w wyniku zderzenia dwóch osobówek. Sprawczynią okazała się 21-letnia kierująca.Do zdarzenia doszło we wtorek (22 maja)  około godz. 17:20 w miejscowości Kraszewo Gaczułty  w gminie Raciąż. - Z ustaleń interweniujących na miejscu zdarzenia drogowego policjantów wynika, że kierująca oplem 21-latka z pow. żuromińskiego w nieprawidłowy sposób wymijała jadącego z naprzeciwka seata i doprowadziła do zderzenia pojazdów - informuje nasz portal Kinga Drężek z płońskiej policji. Seatem kierowała 40-letnia ciechanowianka. W wyniku zderzenia na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci sprawczynię kolizji ukarali mandatem. (fot. OSP Raciąż)


 • Dotacje na wymianę urządzeń grzewczych w gminie Glinojeck. Mieszkańcy mogą składać deklaracje

  Do 30 maja mieszkańcy gminy Glinojeck mogą jeszcze składać wstępne deklaracje, dotyczące uzyskania dofinansowania na wymianę urządzeń grzewczych.Ankiety mają na celu sprawdzenie zapotrzebowania wśród mieszkańców na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. Jeśli do Urzędu Gminy wpłynie odpowiednia liczba zgłoszeń, wówczas samorząd będzie mógł aplikować o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Deklaracje należy składać do 30 maja do godz. 16:00 w sekretariacie lub w pokoju nr 5 Urzędu Miasta i Gminy w Glinojecku przy ul. Płockiej 12. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 23 674 28 13. Druki dostępne są w urzędzie, u sołtysów bądź na stronie www.glinojeck.net.


 • Nastoletni pirat drogowy zatrzymany na ul. Tatarskiej

  Utratą prawa jazdy zakończyło się spotkanie z ciechanowską policją dla 19-letniego kierowcy. Mężczyzna ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. W ostatnią środę (23 maja) funkcjonariusze drogówki dokonali pomiaru prędkości kierującemu Audi, który poruszał się ul. Tatarską w Ciechanowie. Okazało się, że w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, poruszał się z prędkością ponad 100 km/h. Nastolatek stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Został też ukarany mandatem i punktami karnymi.


 • Zderzenie samochodów w Ciechanowie. Znów na tym samym skrzyżowaniu [zdjęcia]

  Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku kolizji z udziałem dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Niechodzkiej i Tysiąclecia w Ciechanowie. To już kolejne zdarzenie drogowe w tym miejscu.Wszystko wydarzyło się w czwartek (24 maja) około godz. 8:00. - Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy byli na miejscu zdarzenia, 21-letni kierujący vw caddy, poruszając się ul. Tysiąclecia w kierunku ul. Płockiej, nie zastosował się do znaku Stop przed skrzyżowaniem z ul. Niechodzką i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem fiat ducato, który poruszał się ul. Niechodzką - relacjonuje przebieg zdarzenia kom. Jolanta Bym. - Kierujący vw uderzył w bok fiata, który następnie uderzył w zaparkowaną na poboczu koparkę - dodaje. W wyniku zdarzenia do szpitala został przewieziony 66-letni kierowca z fiata. Po badaniach okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali kierowcy volkswagena prawo jazdy. Wobec mężczyzny zostanie skierowany również wniosek o ukaranie do sądu. (fot. KPPSP Ciechanów)


 • Młodzi piłkarze z Ciechanowa medalistami turnieju Bavaria Cup

  Srebrny medal wywalczyli zawodnicy ANP Olimp Ciechanów U-14, podczas rozegranego w Monachium międzynarodowego turnieju piłkarskiego Bavaria Cup 2018.Zawodnicy z Ciechanowa bez najmniejszych problemów przebrnęli przez fazę grupowa, wygrywając we wszystkich trzech pojedynkach. Tak łatwo nie było już w półfinale w starciu z rówieśnikami z Danii, gdzie w regulaminowym czasie gry było 0:0, a o awansie decydował konkurs rzutów karnych. Więcej zimnej krwi zachowali na szczęście podopieczni Piotra Gruszczyńskiego, awansując tym samym do wielkiego finału. W decydującym meczu ciechanowianie musieli jednak uznać wyższość austriackiego Donau, tracąc bramkę w samej końcówce. Dla piłkarzy APN z rocznika 2004 jest to już drugi medal wywalczony na międzynarodowym turnieju. W ubiegłym roku młodzi zawodnicy sięgnęli bowiem po złoto w turnieju Praque Strahov Cup 2017 w Czechach. Wyniki APN Olimp Ciechanów w Bavaria Cup: Grupa B: APN Olimp - Boldklubben Skjold (Dania)  2:0 APN Olimp - Teylingen (Holandia) 3:0 Ringsted IF (Dania) - APN Olimp 1:2 Półfinał: APN Olimp - Boldklubben


 • Dawid Kwiatkowski i Ewa Farna wystąpią u sąsiadów na Summer City Festival 2018

  W połowie lipca mieszkańcy powiatu ciechanowskiego będą mogli wybrać się do pobliskiej Mławy na Dni Miasta. Poznaliśmy właśnie program trzydniowych wydarzeń w ramach Summer City Festival 2018.Wśród gwiazd znajdą się m.in. Ewa Farna, zespół Brathanki oraz Dawid Kwiatkowski, czyli artysta na którego koncert czekało wielu młodych mieszkańców Ciechanowa, czego często dawali wyraz w wiadomościach kierowanych do naszej redakcji. Wszystkie koncerty będą odbywały się na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie, gdzie pojawią się też stoiska gastronomiczne, handlowe i lunapark. PROGRAM Dni Mławy 2018: 13 lipca (piątek): 16:00 - Otwarcie bram festiwalu; 16.30 - Rozpoczęcie Festivalu – muzyka mechaniczna; 17:00 - 17:45 - Koncert Zespołu: MIASTO WEWNĘTRZNE; 18:15 - 19:00 Koncert zespołu: WLM; 19:20 - 20:00 Koncert zespołu: HEAVEN; 20:30 - 21:30 Koncert zespołu: W INNYM STANIE; 21:45 - 22:15 DARO MARCINKIEWICZ BAND; 22:25 - 22:55 PROJECT. 14 lipca (sobota): 16:00 - Otwarcie bram festiwalu; 16:30 - Rozpoczęcie Festivalu – mu


 • Majowe muzykowanie w gminie Gołymin-Ośrodek

  Piętnasta już edycja Mazowieckiego Majowego Muzykowania odbędzie się w najbliższą niedzielę (27 maja) w miejscowości Watkowo w gminie Gołymin-Ośrodek.W programie znajdą się występy solistów, chórów, kapel i zespołów z całego Mazowsza. Zwieńczeniem przeglądu będzie koncert zespołu "Melodia" z Opinogóry oraz Orkiestry Dętej z Glinojecka, która wykona pieśni patriotyczne z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie, odbywające się pod honorowym patronatem Marszałka Mazowsza, rozpocznie się o godz. 14:00 w Watkowie. Wstęp wolny. (fot. UG Gołymin-Ośrodek)


 • Życie to najcenniejszy dar, jaki możesz podarować czyli happening medyczno-kulturalny

  Komitet Społeczny „Więcej Wiem” serdecznie zaprasza do udziału w happeningu medyczno – kulturalny pod hasłem „Życie to najcenniejszy dar, jaki możesz podarować”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (27 maja) o godz. 13:00 w hali sportowej SP3 przy ul. Orlika 48 w Przasnyszu.Tematem happeningu będzie transplantologia, dawstwo organów oraz profilaktyka chorób prowadzących do przeszczepów narządów. Impreza jest skierowana do szerokiej publiczności z wolnym wstępem. Odbędą się prelekcje znakomitych gości m.in. prof. dr hab. med. Mariusza Kuśmierczyka – kierownika Klinki Kardiochirurgii i Transplantologii w Aninie a zarazem Sekretarza Generalnego Polskiego Towarzystwa Kardio- Torakochirurgów, prof. dr hab. n. med. Janusza Wyzgał – Dyrektora Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus, dr n. med. Z. Kalicińskiego Prezesa Fundacji dla transplantacji, specjalisty kardiochirurga, mgr Teresy Danek przedstawiciela POLTRANSPLANTU, p. Jadwigi Hermanowicz laureatki lutowej Pozytywki DDTVN a prywatnie mamy ś.p. Anielki (półtorarocznej dziewczynki, która nie doczekała przeszczepu serca) promującej donację organów dla dzieci; prowadzącej fanpage „Serce dla Anielki”, lek. med. Łukasza Woźniackiego - eksperta w zespole ds. chorób rzadkich w Ministerstwi


 • Zlekceważył znak Stop. Zderzyły się dwie osobówki

  Jedna osoba została ranna po zderzeniu dwóch samochodów. Sprawca nie ustąpił poszkodowanej pierwszeństwa przejazdu.Do wypadku doszło w środę (23 maja) około godz. 18:20 w miejscowości Rzęgnowo (ok. 22 km od Ciechanowa). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 47-latek z woj. pomorskiego, kierujący Oplem Astra, zlekceważył znak "Stop" i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Volkswagenowi Passatowi. W konsekwencji doszło do zderzenia pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała 43-latka kierująca Volkswagenem, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.


 • Są chętni na wykonywanie przewozów po PKS Ciechanów. Do starostwa wpłynęły oferty

  Trzy firmy odpowiedziały na zapytanie ofertowe starosty ciechanowskiego, dotyczące świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu ciechanowskiego.Po zapowiedzianej na 30 czerwca likwidacji PKS Ciechanów, władze powiatu poszukują firm, które mogłyby przynajmniej przez najbliższych dwanaście miesięcy świadczyć usługi przewozowe w powiecie ciechanowskim. Zapytanie dotyczyło bowiem wykonywania przewozów od 1 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. na siedmiu trasach: Ciechanów - Przasnysz, Ciechanów - Glinojeck, Ciechanów - Płońsk, Ciechanów - Gołymin-Ośrodek, Ciechanów - Pałuki, Ciechanów - Pułtusk oraz Ciechanów - Regimin - Grudusk - Mława. Termin składania ofert minął dziś (24 maja). - Wpłynęły trzy oferty. Teraz powołana przez starostę komisja otworzy je i sprawdzi, czy spełniają one wszystkie kryteria zawarte w zaproszeniu. Może to zająć kilka dni - informuje nasz portal Barbara Tokarska-Wójciak - Niestety przed zakończeniem tej procedury nie mogę podać, jakie firmy wyraziły chęć świadczenia usług transportowych w naszym powiecie. Kto spełnił warunki określone w zaproszeniu dowiemy się dopiero, kiedy komisja


Co? Gdzie? Kiedy?

więcej imprez

Pogoda Ciechanów


16°C

  bezchmurnie

 • ciśnienie: 1024 hPa
 • wiatr: 2.23 m/s
 • wschód: 04:22:44
 • zachód: 20:47:40

pełna prognoza pogody

Ogłoszenia

Pojutrze w Kinie


pełen repertuar

Baza Firm

przejdź do Bazy Firm

Pozostałe Interwencje 3
Samorząd
Wypadki drogowe 6
Piłka Nożna 2

Korki - mapa online


Aktualne natężenie ruchu w Ciechanów
szybko           wolno

Blogerzy

pełna wersja portalu

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookiesOświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ciechanowinaczej.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

R4BC PL SP Z O O z siedzibą w Ciechanów 06-400, Plac Tadeusza Kościuszki 13a lok.7

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia