Wiadomości

 • Zmarł lekarz Edward Chrostek

  Dziś (poniedziałek, 21 stycznia) zmarł znany ciechanowski lekarz Edward Chrostek. Miał 74 lata.Edward Chrostek był anestezjologiem, specjalistą medycyny rodzinnej i pediatrą. Przez wiele lat związany ze Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Ciechanowie, gdzie m.in. pełnił funkcję ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W kadencji 2014-2018 sprawował mandat radnego w Radzie Powiatu Ciechanowskiego. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.


 • Ciechanów: Koniec z nienawiścią! [foto/wideo]

  Wczoraj (niedziela, 20 stycznia) o godzinie 20:00 na Placu Jana Pawła II ciechanowianie spotkali się, aby zamanifestować swoją niezgodę na przemoc i nienawiść w przestrzeni publicznej.Kilkusetosobowa grupa uczyniła to swoją obecnością i zapaleniem symbolicznego światełka do nieba. Tego tradycyjnego, charakterystycznego gestu, wieńczącego finał WOŚP zabrakło przed tygodniem. Tym razem nie było to okazją do świętowania, lecz do refleksji zgromadzonych.  Zachęcamy do obejrzenia wideorelacji z wydarzenia.


 • Próbował ominąć zwierzę. Ciężarówka wylądowała w rowie

  Groźne zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu ciężarowego. Kierowca chciał ominąć zwierzę, które nagle wtargnęło na jezdnię i w efekcie zakończył jazdę w rowie.Wszystko wydarzyło się 16 stycznia około godz. 3:20 w miejscowości Pniewo w powiecie pułtuskim. Policjanci ustalili, że kierowca ciężarówki, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem które nagle wbiegło na jezdnię, wykonał kilka gwałtownych manewrów. W efekcie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierkę, po czym zjechał do przydrożnego rowu. Dodatkowo pojazd przewrócił się na dach. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.


 • Droga do WOT-u przez internet

  Do listy spraw urzędowych, które można załatwić przez Internet, dołączono możliwość złożenia wniosku o powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej. Do tej pory ochotnicy, którzy chcieli pełnić Terytorialną Służbę Wojskową (TSW) musieli wypełnić wniosek papierowy a także konieczna była wizyta w macierzystym WKU.Osobista wizyta w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Ciechanowie dla osób z powiatu ciechanowskiego, mławskiego żuromińskiego oraz płońskiego, nie jest już konieczna, wystarczy skorzystać z platformy ePUAP, która umożliwia złożenie wniosku o powołanie do WOT, drogą elektroniczną. Jest to Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, która jest dostępna na stronie www.epuap.gov.pl. Wniosek o powołanie znajduje się w katalogu spraw, w zakładce „bezpieczeństwo narodowe” i dalej „spełnianie powszechnego obowiązku obrony.   WOT, uruchamiając Platformę, wychodzi naprzeciw ludzi młodych dla których Internet to codzienne narzędzie komunikacji ze znajomymi. Jest to również duże udogodnienie dla osób pracujących, które nie zawsze mają możliwość pojawienia się w WKU z racji godzin urzędowania Komend. Teraz ochotnicy mogą złożyć wniosek w najbardziej dogodnym dla siebie momencie. Dokumentu nie trzeba też podpisywać ręcznie, w tym celu można skorzystać


 • Ukradł samochód i spowodował kolizję

  Policja zatrzymała 20-latka, który najpierw ukradł samochód, a następnie spowodował kolizję drogową. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Przasnysza. Z ustaleń policjantów wynika, że młody przasnyszanin w nocy ukradł samochód marki Ford Fiesta, którego wartość oszacowano na około 10 tysięcy złotych. Następnie w pobliżu stacji paliw przy ul. Piłsudskiego doprowadził do kolizji z busem Renault Master. Zaraz po zdarzeniu uciekł z miejsca zdarzenia. Niedługo później został zatrzymany. 20-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 0,6 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Odpowie teraz przed sądem.


 • Prosty sposób na znalezienie atrakcyjnej pożyczki

  Znalezienie odpowiedniej pożyczki wydaje się bardzo czasochłonne, ale wystarczy skorzystać z odpowiedniej oferty, aby cały proces zdobycia pieniędzy udało się przeprowadzić w krótkim czasie. Pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej Łatwy dostęp do pieniędzy Gdzie zatem znaleźć źródło finansowania, jeżeli potrzebna jest szybka i tania pożyczka? Pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej Na początek warto zapoznać się z zasadami działania firmy, która pośredniczy w takich sprawach i umożliwia klientom pożyczanie pieniędzy od różnych partnerów. Dzięki temu to klient decyduje, która oferta jest dla niego najlepsza i jeżeli będzie zainteresowany zaciągnięciem pożyczki, to zyska możliwość podpisania umowy na atrakcyjnych warunkach. Ze wszystkimi niezbędnymi informacjami można zapoznać się na stronie wspomnianej firmy, która znajduje się pod adresem http://smålånutensikkerhet.com/compareking/ i cieszy się dużym zaufaniem wśród osób korzystających z pożyczek. Na stronie znajduje się również formularz, k


 • Kolęda w Ciechanowie - program wizyt do 26 stycznia 2019 r.

  Publikujemy program wizyt duszpasterskich w najbliższych dniach w poszczególnych parafiach z Ciechanowa:Parafia św. Tekli: 21 stycznia (poniedziałek): od godz. 15:00 - ul. Witosa 19, 19A i 19B. 22 stycznia (wtorek): od godz. 15:00 - ul. Witosa 70 i 72. 23 stycznia (środa): od godz. 15:00 - ul. Witosa 87; od godz. 18:00 - ul. Mościckiego 7 i 10. 24 stycznia (czwartek): od godz. 14:00 - ul. Ks. Konrada II - domy prywatne; od godz. 15:00 - ul. Ks. Konrada II 9 i 11. 25 stycznia (piątek): od godz. 15:00 - ul. Ks. Konrada II 10 i 12. 26 stycznia (sobota): od godz. 9:00 - ul. Witosa 76 i ul. Mościckiego 14; od godz. 12:00 - ul. Witosa 78; od godz. 15:00 - ul. Andresa 52. Parafia św. Franciszka: 21 stycznia (poniedziałek): od godz. 15:30 - ul. Armii Krajowej bloki nr 2, 4, 8, 10. 22 stycznia (wtorek): od godz. 15:30 - ul. Armii Krajowej bloki nr 12 i 18. 23 stycznia (środa): od godz. 15:30 - ul. Armii Krajowej bloki nr 20 i 22. 24 stycznia (czwartek): od godz. 15:30 - ul.


 • Staropolskie obyczaje. Szlachta doby Rzeczypospolitej - zwiedzanie z komisarzem wystawy

  Jak wyglądało życie polskiego szlachcica od narodzin do śmierci? Jakimi cnotami charakteryzowała się szlachta polska, jakie stawiała przed sobą zadania oraz czym odróżniała się od innych warstw społecznych? Na te i na wiele innych pytań poznacie odpowiedzi podczas zwiedzania wystawy:„Staropolskie obyczaje. Szlachta doby Rzeczypospolitej” eksponowanej w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie - w budynku ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61.O wystawie opowie jej komisarz – starszy kustosz Jarosław Wałaszyk. Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów: Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie (oddział Muzeum Narodowego w Krakowie), Muzeum Diecezjalnego w Płocku, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Poznaniu oraz Muzeum Regionalnego w Pułtusku Bezpłatne zwiedzanie z komisarzem wystawy odbędzie się


 • Zderzenie ciężarówek przy centrum handlowym pod Ciechanowem [zdjęcia]

  Dwa samochody ciężarowe zderzyły się we Władysławowie pod Ciechanowem. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.Do zdarzenia doszło w czwartek (17 stycznia) około godz. 23:15 na drodze krajowej nr 60, na wysokości centrum handlowego. Ciechanowska policja ustaliła, że 64-latek z powiatu ostrołęckiego, kierujący ciężarowym Volvo z naczepą, nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drodze, w konsekwencji czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd ciężarowy Volvo z naczepa. Mimo, że całe zdarzenie wyglądało groźne, to nikt w nim nie ucierpiał. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym. (fot. Robex)


 • Uwaga! Suplement diety wycofany z obrotu

  Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzję, dotyczącą wycofania ze sprzedaży partii znanego suplementu diety. Powodem są nieprawidłowości stwierdzone w przebadanej próbce produktu.Mowa o produkcie „Propolis Plus” - suplement diety 100 tabletek, którego producentem jest Farmina Sp. z o.o.. W przebadanej próbce suplementu stwierdzono wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne w stężeniu przekraczającym ponad 2,5-krotnie najwyższy dopuszczalny poziom. W związku z tym GIS zobligował producenta do wycofania z obrotu partii nr 83506, data minimalnej trwałości: 12.03.2021. GIS dodaje, że konsumenci nie powinni spożywać produktu ze wskazanej w komunikacie partii. Dodajmy, że Propilis Plus jest suplementem diety stosowanym w celu zwiększenia odporności organizmu. (fot. pixabay/GIS)


 • Zderzenie samochodów na ul. Sońskiej. Jeden z kierowców zasłabł

  Dwie osoby trafiły do szpitala po porannym zderzeniu samochodów na ul. Sońskiej w Ciechanowie. Sprawcę ukarano mandatem.Wszystko wydarzyło się dziś (piątek, 18 stycznia) około godz. 5:35 na wysokości skrzyżowania z ul. Wrzosową. Ze wstępnych ustaleń ciechanowskiej policji wynika, że 50-letni kierowca Forda Focus poruszał się w kierunku miejscowości Sońsk. Mężczyzna zasłabł za kierownicą, w wyniku czego jego pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym Fordem Mondeo. W wyniku zderzenia kierowca oraz pasażer Focusa trafili do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie doznali poważniejszych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci ukarali sprawcę zdarzenia mandatem.


 • Wolne stanowisko w ciechanowskiej Straży Miejskiej

  Prezydent Ciechanowa ogłosił nabór na wolne stanowisko pracy w Straży Miejskiej. To już ostatni dzwonek na składanie dokumentów.Poszukiwany jest aplikant w referacie patrolowo-interwencyjnym Straży Miejskiej. Od kandydatów wymagane jest m.in. minimum wykształcenie średnie, ukończone 21 lat, uregulowany stosunek do służby wojskowej czy sprawność pod względem psychicznym i fizycznym (zweryfikuje to test sprawnościowy). Osoby zainteresowane podjęciem pracy nie mogą być również karane sądownie ani skazane prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Do zadań osoby zatrudnionej będzie należało m.in. prowadzenie służby patrolowo–interwencyjnej, ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych czy czuwanie nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego. Dokumenty będą przyjmowane do 21 stycznia w Biurze Obsługi Interesanta przy ul. Wodnej 1. Szczegóły nt. naboru można znaleźć na stronach BIP Urzędu Miasta Ciechanów.


 • Strażacy w Szóstce [zdjęcia]

  Straż Pożarna z Ciechanowa odwiedziła kolejną szkołę w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Tym razem strażacy zawitali do Szkoły Podstawowej nr 6 w Ciechanowie.Z uczniami "Szóstki" spotkali się mł. bryg. Andrzej Król oraz asp. Damian Kołpaczyński. Wygłosili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa najmłodszych ciechanowian. Uczniów zapoznano też m.in. z pracą strażaków, zasadami funkcjonowania numeru alarmowego 112, a także przyczynami powstawania i sposobami zapobiegania pożarom. Na zakończenie spotkania strażacy zaprosili uczniów "Szóstki" do odwiedzenia komendy PSP w Ciechanowie, gdzie na najmłodszych czeka salka edukacyjna "Ognik". (fot. KPPSP Ciechanów)


Co? Gdzie? Kiedy?

więcej imprez

Jedzenie online

Pogoda Ciechanów


-4°C

  całkowite zachmurzenie

 • ciśnienie: 1019 hPa
 • wiatr: 3.6 m/s
 • wschód: 07:35:20
 • zachód: 16:03:16

pełna prognoza pogody

Ogłoszenia

Dzisiaj w Kinie

RALPH DEMOLKA W INTERNECIE - 2D 13:00
RALPH DEMOLKA W INTERNECIE - 3D 17:00 3D
ZABAWA, ZABAWA...I PO ZABAWIE 19:00
UNDERDOG 20:45

pełen repertuar

Baza Firm

przejdź do Bazy Firm

Wypadki drogowe 3
Kościół 10
Wystawy
Działania Strażaków 1

Blogerzy

pełna wersja portalu