Wiadomości

 • Golf dachował niedaleko Ciechanowa [zdjęcia]

  Jedna osoba podróżowała Volkswagenem Golfem, który w nocy wypadł z drogi i dachował na terenie gminy Gołymin-Ośrodek. Kierowca został ukarany mandatem.Do zdarzenia doszło w czwartek (15 listopada) tuż po północy w miejscowości Wróblewko. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 28-letni kierowca Golfa na łuku z drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. Kierujący jechał sam. Nie odniósł poważniejszych obrażeń. 28-latek był trzeźwy. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 300 zł oraz punktami karnymi. (fot. KPPSP Ciechanów)


 • Kolejna oferta pracy w Starostwie

  W Starostwie Powiatowym w Ciechanowie trwa kolejny nabór na wolne stanowisko urzędnicze. Poszukiwana jest osoba na stanowisko ds. obsługi sekretariatu Starosty i Wicestarosty w Wydziale Organizacyjnym.Wśród wymagań niezbędnych znalazło się m.in. wykształcenie wyższe - magisterskie oraz znajomość ustawy o samorządzie powiatowym i rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. Dobra znajomość obsługi komputera i urządzeń biurowych będzie dodatkowym atutem. Dokumenty będą przyjmowane dp 20 listopada do godz. 16:00 w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie przy ul. 17 Stycznia 7 (pokój nr 108). Szczegółowe informacje na temat naboru można znaleźć na stronie stciechanow.bip.org.pl.


 • Wykazywał się wyjątkowym okrucieństwem. 22-latek znęcał się nad rodziną

  Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 22-latek, podejrzany o znęcanie się nad rodziną. Policja podkreśla, że mężczyzna wykazywał się wyjątkowym okrucieństwem, nawet wobec małych dzieci.Z ustaleń mundurowych wynika, że mieszkaniec powiatu mławskiego co najmniej od kilku miesięcy znęcał się nad rodziną. 22-latek miał stosować przemoc fizyczną i psychiczna, m.in. wobec mieszkających z nim małych dzieci. To właśnie w tej rodzinie w czerwcu tego roku doszło do dotkliwego pogryzienia dzieci przez psa rasy amstaff (pisaliśmy o tym TUTAJ). Sąd, wydający decyzję o areszcie, wziął pod uwagę także to zdarzenie. W tej sprawie toczy się osobne śledztwo. Policjanci dodają, że mimo tak dramatycznego zdarzenia, zachowanie mężczyzny nie uległo zmianie. 22-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna był już wcześniej karany. W rodzinie wprowadzono też procedurę „Niebieskiej Karty”.


 • Trwa asfaltowanie nowej drogi obwodowej

  Rozpoczęło się asfaltowanie tzw. wschodniej obwodnicy Ciechanowa, która połączy drogi krajowe nr 50 i 60. Kierowcy pojadą nią w połowie 2019 roku.Asfaltowanie drogi rozpoczęło się od skrzyżowania z krajową "sześćdziesiątką", w pobliżu centrum handlowego we Władysławowie. Jeszcze przed końcem roku wykonawca planuje ułożenie pierwszej warstwy nawierzchni z betonu asfaltowego o grubości 7 cm. Jednocześnie układane są obrzeża i krawężniki, okablowanie pod oświetlenie, wykonywana jest również podbudowa z kruszywa pod ścieżkę rowerową i chodnik. Dobiega końca budowa kanalizacji deszczowej, zakończyły się z kolei roboty związane z przebudową sieci wodociągowej oraz skrzyżowania z drogą krajową nr 60 na wysokości centrum handlowego. Przypomnijmy, że nowa droga obwodowa będzie liczyła około 3,3 km. Jej koszt to blisko 23 mln zł, z czego 90% stanowią środki zewnętrzne. Inwestycja ma być gotowa w połowie przyszłego roku. (fot. UM)


 • Sanimax uruchomił nową linię. Kolejne już wkrótce

  Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Gołymin-Ośrodek. Od wtorku (13 listopada) autobusy firmy Sanimax kursują już na trasie Ciechanów-Gołymin-Pułtusk.O uruchomienie tej linii zabiegali od dłuższego czasu mieszkańcy. Problem poruszano również na sesjach Rady Powiatu Ciechanowskiego. W końcu, po uporaniu się z niezbędnymi procedurami, przewoźnik mógł uruchomić kursy z Ciechanowa do Pułtuska, m.in. przez gminę Gołymin-Ośrodek. Wykonywane są po dwie pary kursów - rano i po południu. Autobusy jeżdżą od poniedziałku do piątku. Rozkład jazdy nowej linii, podobnie jak pozostałych, można znaleźć TUTAJ. Przedstawiciele firmy Sanimax w rozmowie z naszym portalem zapowiadają również, że cały czas pracują nad uruchomieniem kolejnych linii. Najprawdopodobniej już od 1 grudnia wykonywane będą kursy na trasie Ciechanów - Płock. W najbliższym czasie planowane jest także uruchomienie linii pomiędzy Glinojeckiem a Płońskiem.


 • Pożary w powiecie ciechanowskim. Płonęły sadze i śmietniki

  Ostatni tydzień, poza interwencjami przy zdarzeniach drogowych, przyniósł ciechanowskim strażakom m.in. pożary sadzy w kominach oraz pojemników na śmieci.Dwa kontenery płonęły w ciągu dwóch dni na tej samej ulicy. Do pożarów doszło bowiem przy ul. Wyzwolenia w Ciechanowie. Ogień pojawił się w plastikowych śmietnikach kontenerowych w godzinach popołudniowych i wieczornych. Straż ugasiła ogień podając prąd wody. Tego typu pożary występują w Ciechanowie dość często w sezonie grzewczym. Mieszkańcy wyrzucają wówczas do śmietników wybrany z palenisk jeszcze gorący popiół, co może właśnie powodować tego typu zdarzenia. Sezon grzewczy to także częste pożary sadzy w kominach. Do dwóch tego typu zdarzeń doszło 14 i 15 listopada. Najpierw w środę po godz. 16:00 do pożaru doszło w miejscowości Burkaty na terenie gminy Sońsk. Sadze zapaliły się w kominie domu jednorodzinnego. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska, strąceniu i wybraniu sadzy oraz sprawdzeniu budynku detektorem wielogazowym. Dokładnie taki sam przebieg miała czwartkowa interwencja w Brodach Młockich w gminie Glinojeck. Tam jednak pożar sadzy doprowadził do pę


 • Pierwsza sesja Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Adam Struzik pozostanie marszałkiem?

  W najbliższy poniedziałek (19 listopada) odbędzie się pierwsza sesja Sejmiku Województwa Mazowieckiego VI kadencji. Radni wybiorą m.in. marszałka.W październikowych wyborach do Sejmiku Mazowsza najwięcej mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość - 24 (pełne wyniki publikujemy TUTAJ). Wynik ten najprawdopodobniej nie pozwoli jednak rozerwać rządzącej dotychczas w województwie koalicji PO-PSL. Oba ugrupowania (PO jako Koalicja Obywatelska) mają łącznie 26 mandatów i, jak zgodnie zapowiadają, będą kontynuować współpracę także w najbliższej kadencji. W ostatnich dniach pojawiały się jednak głosy, że Mazowsze może zyskać nowego marszałka. Spekulowano, że pełniący tę funkcję od siedemnastu lat Adam Struzik miałby ustąpić miejsca obecnemu posłowi PO, a w przeszłości m.in. wicemarszałkowi woj. mazowieckiego, Marcinowi Kierwińskiemu. Wszystko wskazuje jednak na to, że do takiej roszady nie dojdzie. Dziś (16 listopada) przedstawiciele obu ugrupowań potwierdzili chęć dalszej współpracy, na mocy której marszałkiem ma pozostać właśnie Adam Struzik. Po


 • 18-latek stracił prawo jazdy pod Ciechanowem

  Ponad dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.Ciechanowska drogówka zatrzymała kolejnego pirata drogowego. Tym razem wpadł młody kierowca Audi, który przesadził z prędkością w miejscowości Pomorze na terenie gminy Opinogóra Górna. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, 18-latek poruszał się z prędkością 102 km/h. Przekroczenie dozwolonej prędkości o 52 km.h oznacza dla mieszkańca powiatu pułtuskiego utratę prawa jazdy na trzy miesiące. Został także ukarany mandatem i punktami karnymi.


 • W Opinogórze będzie można podziwiać pojazdy konne

  Na otwarcie wystawy pojazdów konnych zaprasza w najbliższą niedzielę (18 listopada) Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Wydarzenie uświetni koncert akordeonowy.Na wystawie będzie można obejrzeć pojazdy konne z kolekcji Wojciecha Wałachowskiego i SGGW w Warszawie. Odbędzie się też prezentacja wystawy pt. "Europejskie tradycje polowań konnych". Wydarzenie zostanie uświetnione koncertem akordeonowym Macieja Kacprzaka. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 w Powozowni Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


 • Rzecznik prasowy policji zginął w wypadku

  Tragiczny wypadek na krajowej "dziesiątce". W wypadku z udziałem dwóch samochodów zginął starszy aspirant Robert Wierciński - oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żurominie. Miał 39 lat.Do zdarzenia doszło w czwartek (15 listopada) po godz. 17:00 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Stropkowo (powiat sierpecki). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w samochód Audi A3, którym kierował policjant, uderzył samochód ciężarowy Scania. W wypadku zginął 39-letni funkcjonariusz. Wraz z nim podróżował jego 6-letni syn, który w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Płocki. Kierowca ciężarówki nie odniósł poważniejszych obrażeń. St. asp. Robert Wierciński był nie tylko policjantem, ale też wybitnym sportowcem. Największe sukcesy odnosił w judo. Miał czarny pas, wielokrotnie stawał na podium różnego rodzaju turniejów i zawodów. Redakcja portalu składa rodzinie i bliskim zmarłego wyrazy współczucia. (fot. OSP Zawidz)


 • Kolarze z Ciechanowa też uczcili 100-lecie niepodległości

  Środowisko kolarskie z Ciechanowa postanowiło razem uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.Jak informuje nas Jakub Sprusiński ze Stowarzyszenia Ciechanowska Grupa Rowerowa, w mediach społecznościowych skrzyknęli się kolarze z wiodących ciechanowskich drużyn. Na treningu zjawiło się ponad 20 kolarzy z Ciechanowa. Wszyscy otrzymali pamiątkowe kotyliony. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, udali się w kierunku północnym przez Opinogórę do Gruduska, aby następnie skręcić na zachód w kierunku Strzegowa. Końcówka treningu wiodła nowo wyremontowaną szosą z Młocka do Ciechanowa. Kolarze pokonali ponad 100km i już myślą o kolejnych wspólnych treningach. Chcesz rozpocząć przygodę z kolarstwem? Rocznik 2005-2009 zapraszamy do kontaktu z Kolarskim Klubem Sportowym tel. 501-344-928. Starsze roczniki znajdą informacje na stronach http://t4bbiketeam.pl lub http://jurandciechanow.pl/kolarstwo-szosowe-i-mtb.


 • Już w tę niedzielę wybrzmi 11 nut dla Niepodległej

  W najbliższą niedzielę, 18 listopada, o godz.18.00 w hali widowiskowo–sportowej przy ul. Kraszewskiego 8 odbędzie się koncert „11 nut dla Niepodległej".  Wydarzenie jest częścią ogólnopolskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Na scenie zaprezentuje się aż 11 chórów, z Przasnysza, Pułtuska, Glinojecka, Gruduska, Makowa Mazowieckiego, Karniewa, Mławy, Sońska, Żuromina, Krasnosielca oraz Opinogóry. Zaśpiewają również dwa ciechanowskie chóry – Victoria i Sine Nomine. Podczas koncertu usłyszeć będzie można m. in. utwory:  „Przybyli ułani pod okienko", „Marsz Pierwszej Brygady", „Białe Róże" czy „Boże, coś Polskę". Wydarzenie zwieńczy recital Jacka Wójcickiego. Pomysłodawcą oraz organizatorem inicjatywy jest Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa", na który placówka pozyskała 60 400 zł.  


 • Oni tu byli... Oni tu są... - Zaduszki poetyckie w Opinogórze

  Zaduszki poetyckie pt. "Oni tu byli... Oni tu są..." odbędą się w najbliższą sobotę (17 listopada) o godz. 18:00 w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.Swoją twórczość zaprezentują poeci: Grzegorz Kucharzewski, Barbara Sitek-Wyrembek, Józef Budziński, Barbara Strzałkowska oraz Teresa Kaczorowska. O zwyczajach zaduszkowych opowie Agnieszka Rychcik-Nowakowska. Muzycznie spotkanie uświetnią: Grzegorz Kucharzewski - bard, Gabryś Staszewski - akordeon oraz Igor Krajewski - fortepian. Spotkanie poprowadzi Barbara Sitek-Wyrembek. - Zapraszamy serdecznie do uszanowania pamięci i zadumy przy poezji, pieśni i pięknej muzyce, w stylu sprzed lat - zachęcają do udziału organizatorzy. Zaduszki poetyckie odbędą się w Oficynie. Wstęp wolny. (fot. pixabay)


Co? Gdzie? Kiedy?

więcej imprez

Pogoda Ciechanów


-4°C

  lekkie zachmurzenie

 • ciśnienie: 1037 hPa
 • wiatr: 1.3 m/s
 • wschód: 07:05:37
 • zachód: 15:39:04

pełna prognoza pogody

Ogłoszenia

Dzisiaj w Kinie

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda 14:00
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda 16:15 3D
Planeta Singli 2 18:45
Planeta Singli 2 21:00

pełen repertuar

Baza Firm

przejdź do Bazy Firm

Wypadki drogowe 3
Inwestycje 4
Pożary 2
Kolarstwo

Blogerzy

pełna wersja portalu