Wiadomości

 • Narkotykowe zatrzymanie na Krubinie. Nastolatek z zarzutami

  Kontrola pojazdu zakończyła się zatrzymaniem trzech młodych mężczyzn. Ciechanowscy policjanci znaleźli w samochodzie narkotyki i dopalacze. Jedna osoba usłyszała zarzuty.Kilka dni temu funkcjonariusze patrolujący teren osiedla Krubin zauważyli w rejonie ul. Podleśnej zaparkowany pojazd. Przy samochodzie stało trzech mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Mundurowi postanowili skontrolować pojazd. W aucie ujawnili susz roślinny, którego wstępne badanie potwierdziło, że to marihuana. Mało tego w samochodzie znaleziono również substancje będące najprawdopodobniej dopalaczami. Dwóch mieszkańców Ciechanowa w wieku 19 i 23 lat oraz 18-latek z powiatu pruszkowskiego spędzili noc w areszcie. Ostatecznie zarzuty postawiono 18-latkowi, który przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze pozbawienia wolności na okres 10 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora, przepadek zabezpieczonych rzeczy oraz koszty postępowania. (fot. KPP Ciechanów)  


 • Czy Partia Razem wystawi w Ciechanowie kandydata na prezydenta i listy do Rady Miasta? [wideo]

  - Planujemy powołać wkrótce struktury w Ciechanowie. W obecnej chwili zainteresowanych działalnością w Razem jest kilkanaście osób. Jeśli chodzi o wybory samorządowe, to na pewno będziemy wystawiać listy do Sejmiku Wojewódzkiego. Start na niższym poziomie samorządu uzależniamy od rozwoju naszych struktur i sytuacji politycznej, więc za wcześnie by o tym mówić - powiedział nam przed kilkoma miesiącami rzecznik prasowy Okręgu Warszawskiego Partii Razem. Czy partia ostatecznie wystawi kandydata na prezydenta Ciechanowa oraz listy do Rady Miasta? O to zapytaliśmy przy okazji ostatniej konferencji prasowej Mateusza Dobrowolskiego, koordynatora wojewódzkiego partii. Szczegóły w materiale wideo.


 • Pijany kierowca ciężarówki chciał przekupić policjantów

  Do 10 lat więzienia grozi kierowcy ciężarówki, który prowadził auto pod wpływem alkoholu. Mężczyzna usiłował przekupić policjantów, aby ci odstąpili od czynności.W środę (18 lipca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarową Scanię. Wszystko działo się na drodze krajowej nr 61 na terenie powiatu pułtuskiego. Pojazdem kierował 46-letni obywatel Białorusi. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Alkomat wykazał u niego ponad 2 promile. Za zwrot prawa jazdy i odstąpienie od czynności kierowca zaproponował mundurowym 100 zł łapówki. 46-latek został natychmiast zatrzymany. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 • Uwaga kierowcy! Od poniedziałku utrudnienia w ruchu w Ciechanowie

  W związku z zaplanowanymi przez Urząd Miasta pracami remontowymi na osiedlu Bloki, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Prace potrwają kilka dni.W najbliższy poniedziałek (23 lipca) ma bowiem rozpocząć się cząstkowy remont nawierzchni ul. Wyzwolenia. Prace będą wykonywane w obrębie skrzyżowań z ulicami Spółdzielczą i Narutowicza. Odcinki te czasowo będą całkowicie zamykane dla ruchu. Prace mają potrwać do 25 lipca.


 • Zatrzymali pięć osób, przejęli 2 kg narkotyków [zdjęcia]

  Kryminalni rozbili grupę mężczyzn, wprowadzających do obrotu narkotyki. W sumie zatrzymano pięć osób. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.Z ustaleń mundurowych wynikało, że kilku mężczyzn zajmuje się na terenie powiatu mławskiego handlem środkami odurzającymi. Towar mieli przetrzymywać w kilku miejscach. Jak już informowaliśmy w czerwcu funkcjonariusze zatrzymali dwóch z nich: 39 i 41-latka. Zabezpieczono wówczas ponad 0,5 kg oraz materiał wybuchowy. W toku dalszych czynności ustalono i zatrzymano kolejnych trzech członków grupy. Kilka dni temu w ręce policjantów wpadło dwóch 24-latków oraz 29-latek. Podczas przeszukania ujawniono 1,2 kg marihuany i mefedron. W sumie ok. 1,5 kg narkotyków. Cała piątka została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy. Teraz zatrzymani odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe przed sądem.


 • Przyznano dotacje na rewitalizację zabytków w subregionie ciechanowskim

  Blisko 170 tysięcy złotych przekazał samorząd województwa mazowieckiego na remonty oraz prace konserwatorskie i restauratorskie zabytków z subregionu ciechanowskiego. Wsparcie otrzymały cztery projekty. Dziś (20 lipca) beneficjenci otrzymali symboliczne czeki.W lutym Urząd Marszałkowski ogłosił nabór wniosków na renowację budynków wpisanych do rejestru zabytków. Spośród zgłoszonych 144 projektów, dofinansowanie otrzymało 67 na łączną kwotę 5 mln zł. Wśród nich znalazły się cztery z subregionu ciechanowskiego. Dofinansowanie otrzymały: - kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP w Opinogórze na prace konserwatorskie przy rokokowej ambonie z początku XVIII wieku - 40 tysięcy złotych, - kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Chotumiu na ratunkowe prace konserwatorskie i restauratorskie przy ołtarzu głównym (II etap) - 19 tysięcy złotych, - zespół sakralny w Ratowie na remont konserwatorski zabytkowej dzwonnicy - 60 tysięcy złotych; - park pałacowy w Szreńsku - etap I: Przywrócenie pierwotnego wyglądu alei parkowych - 50 tysięcy złotych. (fot. mazovia.pl)


 • Weź udział w konkursie fotograficznym Mój Glinojeck

  Z okazji okazji 25. rocznicy nadania Glinojeckowi praw miejskich tamtejszy MGOK ogłosił konkurs fotograficzny pt. "Mój Glinojeck". Prace można zgłaszać do połowy września.Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich miłośników fotografowania, bez względu na wiek. Uczestnicy mają za zadanie przedstawić w niebanalny sposób dowolne obiekty znajdujące się w granicach administracyjnych miasta Glinojeck lub miejsca ciekawe pod względem przyrodniczo - krajobrazowym. Prace należy dostarczać do 14 września do siedziby MGOK przy ul. Polnej w Glinojecku. Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck, a wszystkie zgłoszone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ. (fot. pixabay)


 • Pijani kierowcy na ulicach Ciechanowa i gm. Glinojeck

  Kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali w ostatnich dniach na drogach powiatu ciechanowskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Dwóch wpadło na terenie Ciechanowa.Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany właśnie w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej. Kierujący Toyotą 31-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu. Do kolejnego zatrzymania na terenie miasta doszło na ul. Spacerowej. Tam wpadł 56-latek podróżujący Renault. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila. Z kolei w Rumoce na terenie gm. Glinojeck zatrzymany został kierujący Seatem. W jego przypadku alkomat wykazał ponad pół promila. Wszystkim zatrzymanym kierowcom grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz obowiązkowa nawiązka w wysokości 5 tys. zł.


 • W sobotę sparingowe derby powiatu ciechanowskiego

  W najbliższą sobotę (21 lipca) swój trzeci mecz kontrolny podczas letnich przygotowań do sezonu rozegra MKS Ciechanów. Tym razem podopieczni Piotra Janakakosa zmierzą się z Kryształem Glinojeck.Dla beniaminka ligi okręgowej będzie to z kolei już czwarty sparing tego lata. Do tej pory zawodnicy z Glinojecka rozbili 7:1 Pogoń Słupię, a także przegrali 1:3 z Kasztelanem Sierp i ostatnio 1:6 z MKS-em Przasnysz. Z ekipą z Przasnysza w swoim pierwszym sparingu mierzyli się też ciechanowianie, przegrywając przed tygodniem 2:4. W środku tygodnia piłkarze znad Łydyni pokonali natomiast 6:1 Konopiankę Konopki Mecz Kryształ Glinojeck-MKS Ciechanów odbędzie się już w sobotę o godz. 14:30 na stadionie w Glinojecku. Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane w Ciechanowie, jednak na prośbę klubu z Glinojecka zmieniono miejsce i godzinę rozgrywania meczu. (fot. pixabay)


 • [AKTUALIZACJA] ZWiK: Przerwa w dostawie wody na terenie Ciechanowa

  Mieszkańcy budynków przy pięciu ulicach w Ciechanowie mogą odczuwać utrudnienia w dostawach wody. O przerwach poinformował Zakład Wodociągów i Kanalizacji.Dziś (piątek, 20 lipca) przerwy w dostawie wody spodziewane są w okolicach ulic Karola Szwanke, Sezamkowej, Jana Reutta, Marii Ranieckiej i Armii Krajowej w Ciechanowie. Utrudnienia mają potrwać do ok. godz. 12:00. ZWiK prowadzi prace montażowe na sieci wodociągowej w ul. Jana Reutta.     AKTUALIZACJA: ZWiK poinformował, że dziś (20 lipca) od godz. 22:00 do jutra do godz. 2:00 na wymienionych wyżej ulicach również wystąpią przerwy w dostawie wody.


 • Noga z gazu! Policja prowadzi dziś wzmożone kontrole prędkości

  Na terenie powiatu ciechanowskiego, podobnie jak całego garnizonu mazowieckiego, prowadzone są dziś (20 lipca) działania prewencyjne pod nazwą "Prędkość". Policjanci prowadzą wzmożone kontrole prędkości, z jaką poruszają się kierujący.Funkcjonariusze podkreślają, że nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowcy nagminnie łamią przepisy, dotyczące ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Działania potrwają przez cały dzień.


 • Peugeot uderzył w drzewo. Matka z dziećmi trafili do szpitala [zdjęcia]

  Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, trafiły do szpitala po tym jak Peugeot wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (16 lipca) około godz. 11:20 w miejscowości Romany-Sebory na terenie powiatu przasnyskiego. Wstępne ustalenia policji wskazują, że kobieta kierująca Peugeotem z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Kierująca oraz jej dwie córki w wieku 3 i 7 lat trafiły do szpitala. Okazało się, że nie doznały poważniejszych obrażeń ciała. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. (fot. KPPSP Przasnysz)


 • SOSzW w Ciechanowie będzie miał nowego dyrektora

  Zarząd Powiatu Ciechanowskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ciechanowie. Kandydaci mogą składać dokumenty do 3 sierpnia.Ogłoszenie konkursu było konieczne z uwagi na rezygnację dotychczasowej dyrektor Barbary Kekenmajster, która przechodzi na emeryturę. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia muszą spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11 sierpnia 2017 roku (szczegóły dotyczące wymagań dostępne są na stronie stciechanow.bip.org.pl). Oferty kandydatów muszą zawierać uzasadnienie przystąpienia do konkursu oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki. Dokumenty należy składać do 3 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie (pokój nr 204). (fot. mazowia.eu)


Co? Gdzie? Kiedy?

więcej imprez

Pogoda Ciechanów


14°C

  bezchmurnie

 • ciśnienie: 1011 hPa
 • wiatr: 1.21 m/s
 • wschód: 04:40:12
 • zachód: 20:46:50

pełna prognoza pogody

Ogłoszenia

Dzisiaj w Kinie

INIEMAMOCNI 2 - dubbing 13:30
INIEMAMOCNI 2 - dubbing 15:45 3D
McQUEEN - małe kino 17:00
INIEMAMOCNI 2 - dubbing 18:00
SICARIO 2: SOLDADO - napisy 20:45

pełen repertuar

Baza Firm

przejdź do Bazy Firm

Sprawy kryminale
Samorząd 3
Inne Wydarzenia
Piłka Nożna 1

Korki - mapa online


Aktualne natężenie ruchu w Ciechanów
szybko           wolno

Blogerzy

pełna wersja portalu