Wiadomości

 • Mieszkaniec pow. ciechanowskiego uderzył VW w BMW i uciekł

  Kara pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego, który spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.Do zdarzenia doszło w niedzielę (23 września) około godz. 23:00 na drodze relacji Młock-Ojrzeń. - Policjanci ustalili, że 41-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierujący samochodem vw sharan, będąc w stanie po spożyciu alkoholu, jadąc drogą z Młocka w Kierunku na Ojrzeń zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd bmw, którym kierowała 23-letnia kobieta - relacjonuje kom. Jolanta Bym. Kierującej BMW na miejscu zdarzenia pomocy udzieliła załoga karetki pogotowia. Kobieta nie wymagała hospitalizacji. Z kolei kierowca Volkswagena zostawił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze policji zatrzymali go w Skarżynku. - Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 41-letni kierowca vw spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, do czego się przyznał. 41-latek odpowie również za spowodowanie kolizj


 • W Ciechanowie odbyła się samorządowa konwencja wyborcza PiS [wideo/zdjęcia]

  Prezentacja kandydatów na radnych, wójtów i prezydenta była głównym punktem samorządowej konwencji wyborczej, którą w ostatnią sobotę (22 września) w Ciechanowie zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość.Konwencję poprowadziła poseł Anna Cicholska, która przedstawiła kandydatów PiS do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu płocko-ciechanowskiego oraz kandydatów na radnych miejskich i powiatowych, a także na prezydenta Ciechanowa i wójtów w gminach powiatu ciechanowskiego. W czasie konwencji swój program wyborczy zaprezentował m.in. Marek Rutkowski, ubiegający się o urząd prezydenta miasta. Mówił w nim m.in. wprowadzeniu ciechanowskiego becikowego, realizacji programu "Mieszkanie +", powstaniu amfiteatru na Jeziorku czy parku leśnego w Lesie Śmiecińskim, zagwarantowaniu ciepłych posiłków wszystkim uczniom, nocnej opiece stomatologicznej czy bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów. Swoje kandydatury zaprezentowały również osoby, startujące w wyborach na wójta w gminach Ciechanów, Regimin, Ojrzeń, i Grudusk a także burmistrza Glinojecka. Więcej w relacji wideo.


 • Dwoje poszkodowanych po zderzeniu osobówek w Pęchcinie

  Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego na krajowej "sześćdziesiątce" pod Ciechanowem. Policja wyjaśnia dokładne przyczyny wypadku.Wszystko działo się w piątek (21 września) około godz. 13:40 w miejscowości Pęchcin. - Według wstępnych informacji 20-letni kierowca samochodu fiat, jadąc w kierunku Glinojecka, uderzył w tył pojazdu mazda, który zatrzymał się za pojazdami poprzedzającymi. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierowca i pasażerka fiata punto - poinformowała nas rzeczniczka ciechanowskiej policji. Strażacy dodają, że możliwą przyczyną zdarzenia mogło być zasłabnięcie kierowcy. Jako pierwszy pomocy udzielił poszkodowanym strażak będący w czasie wolnym od służby. Ciechanowscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie tego zdarzenia drogowego.


 • Nagrody dla najlepszych maturzystów z powiatu ciechanowskiego [zdjęcia]

  Tradycyjnie już wrześniowa sesja Rady Powiatu Ciechanowskiego była okazją do wręczenia nagród najlepszym tegorocznym maturzystom z terenu powiatu ciechanowskiego.W tym roku nagrodzono sześć osób, które uzyskały najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym. Nagrody wręczyli im starosta Sławomir Morawski, wicestarosta Andrzej Pawłowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Ciechanowskiego Zbigniew Gutowski. Najlepsze wyniki na tegorocznej maturze uzyskali: Aleksandra Antczak (I LO w Ciechanowie), Grzegorz Szymański (Technikum nr 1, ZS nr 1 w Ciechanowie), Magdalena Żółtańska (II LO, ZS nr 2 w Ciechanowie), Michał Piotr Kukliński (Technikum nr 3, ZS nr 3 w Ciechanowie), Przemysław Kołakowski (Zespół Szkół Technicznych w Ciechanowie) oraz Patrycja Morawska (LO dla Dorosłych, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ciechanowie).


 • Pożar w gminie Sońsk. Siedem zastępów straży pożarnej w akcji [zdjęcia]

  Ponad trzy godziny trwała akcja strażaków, w związku z pożarem suszarni zboża na terenie gminy Sońsk. Na miejscu interweniowało siedem zastępów z PSP i OSP.W sobotę (22 września) po godz. 2:00 dyżurny ciechanowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, dotyczące pożaru suszarni zboża w miejscowości Bieńki Śmietanki na terenie gminy Sońsk. Po dojeździe strażacy zastali na miejscu wydobywający się z suszarni dym. W pobliżu znajdował się właściciel obiektu oraz pracownicy, którzy podjęli nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru. Jak ustalono, w suszarni znajdowało się 26 ton ziaren kukurydzy. Ogień pojawił się na wysokości ośmiu metrów. Żeby dokładnie zlokalizować pożar, strażacy musieli użyć kamery termowizyjnej. Z uwagi na duże zadymienie, prowadzili działania w aparatach ochrony dróg oddechowych. Strażacy wycięli w blaszanym płaszczu suszarni trzy otwory i stłumili ogień prądem wody. - Po stłumieniu ognia i oddymieniu, w celu dogaszenia zarzewi, wprowadzono dodatkowy prąd wody do środka. Po ugaszeniu pożaru w porozumieniu z właścicielem załączono instalację elektryczną i dokonano kontrolowanego zrzutu kukurydzy na podstawione ci


 • Młodzi zawodnicy APC spotkali się z piłkarzem Wisły Płock [zdjęcia]

  Adam Dźwigała - zawodnik Wisły Płock, który znalazł się w kadrze pierwszej reprezentacji Polski na ostatnie mecze z Włochami i Irlandią, był gościem pikniku piłkarskiego, zorganizowanego w ostatnią niedzielę (23 września) przez Akademię Piłkarską Ciechanów.Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z gościem pikniku. Młodzi zawodnicy APC mogli uzyskać odpowiedzi na interesujące ich pytania, dotyczące życia profesjonalnego piłkarza. Późnej był czas na zrobienie pamiątkowego zdjęcia z Adamem Dźwigałą oraz zdobycie autografu od zawodnika Wisły. W drugiej części pikniku przeprowadzono treningi dla poszczególnych grup. Młodzi zawodnicy rozegrali na czterech boiskach wewnętrzne mini-mecze. - Naszym celem było uświadomienie zawodników w młodym wieku, że ich systematyczna praca oraz konsekwencja w dążeniu do wymarzonego celu może dać wspaniałe efekty w postaci gry w dorosłej piłce na najwyższym poziomie  podkreślają trenerzy z APC. Akademia cały czas prowadzi nabór. Szczegółowe informacje można uzyskać na facebookowej stronie Akademii Piłkarskiej Ciechanów. 


 • Ukradli auto dla tablic? Dwóch nastolatków w rękach policji

  Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o kradzież samochodu. Zajmie się nimi sąd.Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące kradzieży osobowego Volkswagena. Wartość auta oszacowano na 1000 zł. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w Jednorożcu w powiecie przasnyskim. Jak ustalono, sprawcy przejechali skradzionym samochodem kilka kilometrów, po czym porzucili go w przydrożnym rowie. Oddalając się z miejsca zdarzenia, zabrali dwie tablice rejestracyjne od auta. Sprawcami okazali się dwaj nastolatkowie. 16 i 19-latek zostali zatrzymani do wyjaśnienia. O ich dalszym losie najprawdopodobniej zdecyduje sąd.


 • Na ul. Armii Krajowej rozpoczął się remont parkingów

  Ruszyły prace remontowe na parkingach przez blokami przy ul. Armii Krajowej 35 i 39 w Ciechanowie. Jak zapowiada ratusz, po zakończeniu prac liczba miejsc parkingowych zwiększy się niemal dwukrotnie. Prace rozpoczęły się od demontażu starych betonowych płyt oraz trylinek. Docelowo parking zostanie poszerzony i zostanie ułożona na nim kostka brukowa. Stanowiska do parkowania zostaną wyznaczone kostką w innym kolorze. W czasie remontu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ teren będzie częściowo wyłączany z użytkowania. Remont parkingów ma potrwać do końca listopada tego roku.


 • KM: Uczniu, studencie - pamiętaj o przedłużeniu ważności legitymacji

  Koleje Mazowieckie przypominają uczniom i studentom o konieczności prolongaty legitymacji, uprawniających m.in. do ulgowych przejazdów pociągami mazowieckiego przewoźnika.Legitymacje szkolne są ważne do 30 września, natomiast studenckie - do 31 października. W związku z tym należy dokonać uaktualnienia dokumentów. Podróżny, który w czasie kontroli biletu nie będzie posiadał prolongowanej legitymacji, będzie traktowany jako podróżny bez ważnego dokumentu przejazdu. W takiej sytuacji musi liczyć się z pobraniem należności za przejazd (opłata taryfowa) oraz opłatą dodatkową. Koleje Mazowieckie przypominają jednocześnie, że wydawane przez uczelnie zaświadczenia o przyjęciu na studia nie uprawniają do korzystania z ulgowych przejazdów pociągami KM.  


 • W bagażniku mieli kontrabandę. Wpadli podczas kontroli drogowej [zdjęcia]

  Blisko cztery tysiące paczek papierosów przewozili w bagażniku swojego auta kobieta i mężczyzna, zatrzymani przez policję. Grozi im teraz m.in. wysoka grzywna.Kilka dni temu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Audi. Wszystko działo się na terenie powiatu pułtuskiego. W trakcie wykonywania czynności podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło zachowanie 33-letniego kierującego oraz 24-letniej pasażerki. Mundurowi zdecydowali o sprawdzeniu przewożonego przez nich ładunku. Okazało się, że w bagażniku pojazdu znajdowało się 3998 paczek papierosów różnych marek bez polskiej akcyzy skarbowej. Śledczy zabezpieczyli pochodzące z przemytu papierosy a kobieta i mężczyzna trafili do celi. Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego mienia.


 • Ewa Błachnio & Muzikanty w Zgrzycie

  Ewa Błachnio, członkini nieistniejącego już kabaretu Limo, ze swoim projektem "Ewa Błachnio & Muzikanty" pojawi się w Fabryce Kultury Zgrzyt już w najbliższy czwartek, 27 września. Ewa Błachnio i Muzikanty to inteligentne połączenia stand upu i piosenki kabaretowej. Zabawne monologi przeplatane różnorodną warstwą muzyczną. Bilety na wydarzenie można kupić w klubie lub na stronie http://zgrzyt.info/kup-bilet,134 Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00.  


 • Uczniowie z pow. ciechanowskiego apelowali do kierowców: Nie polujemy na zebrach! [zdjęcia]

  Uczniowie z powiatu ciechanowskiego wzięli udział w kampanii "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!". Wraz z policjantami zwracali uwagę kierowcom, by zachowywali szczególną ostrożność przy przejściach dla pieszych.Tym razem w akcji wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 3,4 i 6 w Ciechanowie oraz SP w Gumowie. Wyposażeni w transparenty orz ulotki młodzi mieszkańcy powiatu przypominali kierowcom, że przejścia dla pieszych są miejscami, gdzie piesi powinni czuć się bezpiecznie na drodze. Jak podkreślają policjanci, akcja było jednocześnie doskonałą okazją, aby przypomnieć uczniom, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.


 • PiS przedstawiło kandydatów na wójtów i burmistrza w gminach pow. ciechanowskiego

  Podczas sobotniej konwencji wyborczej w Ciechanowie Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów na wójtów i burmistrza w gminach z terenu powiatu ciechanowskiego.Podczas konwencji przedstawiono czworo kandydatów na wójta oraz jednego na burmistrza. Kandydatką na stanowisko wójta w gminie wiejskiej Ciechanów będzie obecna wiceprezydent Ciechanowa Anna Żebrowska. W gminie Regimin o fotel wójta powalczy Mariola Kołakowska. Kandydatem PiS na wójta gminy Grudusk będzie Jacek Rama, natomiast gminy Ojrzeń - Artur Delura. Prawo i Sprawiedliwość wystawiło również kandydata na burmistrza miasta i gminy Glinojeck. Będzie nim Krzysztof Bartczak. Relacja z konwencji wyborczej PiS wkrótce na naszym portalu.


Co? Gdzie? Kiedy?

więcej imprez

Pogoda Ciechanów


11°C

  lekkie zachmurzenie

 • ciśnienie: 1030 hPa
 • wiatr: 6.46 m/s
 • wschód: 06:29:17
 • zachód: 18:27:42

pełna prognoza pogody

Ogłoszenia

Dzisiaj w Kinie

ZEGAR CZARNOKSIĘŻNIKA 14:45
JULIUSZ 16:30
ZEGAR CZARNOKSIĘŻNIKA - Małe kino 17:00
KAMERDYNER 18:30
LETNIA SZKOŁA ŻYCIA - Małe kino 19:30
SMAK ZEMSTY. PEPPERMINT 21:00

pełen repertuar

Baza Firm

przejdź do Bazy Firm

Pijani Kierowcy Dziś
Wybory Dziś
Pożary Dziś
Piłka Nożna Dziś

Blogerzy

pełna wersja portalu