Wiadomości

 • Jedna osoba ranna w wypadku pod Ciechanowem

  Policjanci z Ciechanowa prowadzą postępowanie w sprawie poniedziałkowego wypadku w miejscowości Rąbież (gmina Opinogóra Górna). Ranna została jedna osoba.Do zdarzenia doszło około godz. 12:30 na drodze wojewódzkiej nr 617 pomiędzy Ciechanowem a Przasnyszem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że Opel Corsa i Renault Megane jechały w kierunku Ciechanowa. W pewnym momencie 31-letni kierowca Opla, chcąc skręcić w lewo na posesję, zatrzymał się żeby ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym z naprzeciwka. Wtedy kierujący Renault 32-latek uderzył w tył Opla. W wypadku ucierpiał 24-letni pasażer Opla. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego trafił do szpitala. Okazało się, że odniósł obrażenia skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni. Kierowcy byli trzeźwy. Ciechanowska policja prowadzi w tej sprawie dalsze czynności.


 • Miasto wybrało wykonawcę dalszej rewitalizacji kąpieliska Krubin

  Firma z powiatu mławskiego została wybrana w przetargu do wykonania drugiego etapu rewitalizacji kąpieliska Krubin w Ciechanowie. Zadanie powinno zostać zrealizowane jeszcze przed wakacjami.Ratusz od ubiegłego roku szukał wykonawcy inwestycji. W końcu, w piątym podejściu, zdołał rozstrzygnąć przetarg. Do Urzędu Miasta wpłynęły dwie oferty. Złożyły je firmy z Uniszek Zawadzkich oraz Nasierowa Dolnego. Po ocenie formalnej za korzystniejszą uznano ofertę firmy z powiatu mławskiego, która zadeklarowała wykonanie inwestycji za nieco ponad 320 tysięcy. Drugi etap rewitalizacji zostanie zrealizowany w ciągu 60 dni od podpisania umowy, co powinno nastąpić w najbliższych dniach. Drugi etap rewitalizacji kąpieliska to zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego sprzed dwóch lat. Zakłada utworzenie ścieżki spacerowej wokół zbiornika głównego oraz dojścia do zbiornika od ul. Dobrej, montaż urządzenia zabawowego typu zamek, wydzielenie strefy ze stołami piknikowymi oraz zakup i montaż 8 ławek ze stolikami, 5 koszy na śmieci i tablicy z regulaminem. Pierwotnie na ten cel miało zostać przeznaczonych 200 tysięcy złotych.


 • Sześć pożarów w Ciechanowie i okolicznych gminach [zdjęcia]

  Niebezpieczny sezon na wypalanie traw niestety rozpoczął się na dobre. Tylko w ostatni weekend w powiecie ciechanowskim doszło aż do sześciu tego typu zdarzeń.W piątek (22 marca) pożar suchej trawy i nieużytków odnotowano w Rutkach Marszewicach. Sobota (23 marca) przyniosła pożary w Śródborzu i Bogucinie. Strażacy nie mieli odpoczynku również w niedzielę, 24 marca. Wówczas do tego typu zdarzeń doszło w Grzybowie, Sońsku oraz przy ul. Robotniczej w Ciechanowie. Na szczęście w wyniku pożarów nikt nie ucierpiał (na zdjęciach pożary w Ciechanowie i Śródborzu). Przypomnijmy, że wypalanie traw jest zabronione i zagrożone karą grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. Jeśli tego typu pożar wymknie się spod kontroli i będzie stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia oraz mienia, sprawca może nawet na kilka lat trafić do więzienia. (fot. KPPSP Ciechanów/OSP Glinojeck)


 • [AKTUALIZACJA] Wypadek na krajówce. Zginęły trzy osoby

  Trwają działania służb ratunkowych na drodze krajowej nr 7 w okolicach Mławy. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów.Wszystko wydarzyło się dziś (wtorek, 26 marca) po godz. 15:00 na 239. kilometrze "siódemki". Jak informuje mławska straż pożarna zderzyły się samochód osobowy z ciężarówką. Osobówka zaczęła się palić. Strażacy dodają, że w aucie najprawdopodobniej zakleszczone były trzy osoby. Na miejscu trwają działania policji, straży pożarnej i zespołów ratownictwa medycznego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Więcej na ten temat wkrótce. AKTUALIZACJA: Jak poinformował nas rzecznik prasowy mławskiej straży pożarnej, trzy osoby podróżujące samochodem osobowym KIA, który w wyniku zderzenia zapalił się, zginęły na miejscu. Droga jest całkowicie zablokowana.


 • Gmina Regimin będzie miała nowego sekretarza

  W Urzędzie Gminy Regimin trwa nabór na wolne stanowisko urzędnicze Sekretarza Gminy Regimin. To już ostatni dzwonek na składanie dokumentów aplikacyjnych. Na stanowisku sekretarza panuje wakat po tym, jak odwołana z funkcji została dotychczasowa sekretarz gminy Małgorzata Kosińska. Funkcję tę pełniła od 2007 roku. Osoby ubiegające się o angaż muszą m.in. posiadać wykształcenie wyższe magisterskie oraz co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, w tym co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w tych jednostkach albo co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach, o których mowa w art. 2 ustawy o pracownikach samorządowych oraz co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w innych jednostkach sektora finansów publicznych. Dokumenty będą przyjmowane do 27 marca do godz. 15:00 w siedzibie Urzędu Gminy Regimin przy ul. Rzewuskiego 19. Zatrudnienie nowego sekretarza planowane jest od 1 kwietnia 2019 roku. Szczegóły d


 • Falstart MKS-u. Wysoko przegrał w Żurominie

  Od wysokiej porażki z Wkrą Żuromin rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej piłkarskiej czwartej ligi zawodnicy MKS-u Ciechanów. Podopieczni Tomasza Piaseckiego kończyli mecz w dziewiątkę.Katem ciechanowian okazał się Bartłomiej Nowacki, który w niespełna pół godziny ustrzelił hattricka. Do siatki trafiał w 8, 15 i 29 minucie. Tuż przed jego drugim trafieniem z boiska wyleciał Marcin Borowiec, który obejrzał czerwoną kartkę. W drugiej połowie jego los podzielił Damian Matusiak, w wyniku czego MKS kończył mecz z dwoma zawodnikami mniej na placu gry. Wynik spotkania na kwadrans przed końcem ustalił Tomasz Kamiński. Drużyna znad Łydyni zajmuje obecnie w tabeli 14. miejsce. W sobotę (30 marca) o godz. 14:00 zagra u siebie z ostatnim Kasztelanem Sierpc. Wkra Żuromin - MKS Ciechanó 4:0 (3:0) Bramki: 8', 15' i 29' Nowacki, 75' Kamiński. Skład MKS-u: R. Olszewski; Załęski, M. Borowiec, Sepczyński, Firek (46' Ładziński), Jagielski, Kaczorek, Janakakos (72' Pylyp), Kiełkiewicz (65' P. Dołęgowski), Tabaka. D. Matusiak. Wyniki 17. kolejki IV ligi:


 • Policja przejęła kontrabandę za ponad 200 tysięcy złotych

  Do 3 lat więzienia grozi mężczyźnie, który posiadał wyroby tytoniowe bez akcyzy. Ich wartość przekracza 200 tysięcy złotych.Do zatrzymania 28-latka doszło w miejscowości Zakrzewo (pow. makowski). W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze ujawnili około 201000 sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Mundurowi informują, że gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciły ponad 235 tys. zł. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


 • Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu ciechanowskiego

  Starostwo Powiatowe w Ciechanowie zaprasza do udziału w szkoleniu Panie zrzeszone w kołach gospodyń wiejskich na terenie powiatu ciechanowskiego.Pierwsze organizacje zrzeszające kobiety wiejskie zaczęły powstawać w Królestwie Polskim w drugiej połowie XIX wieku. Najstarsza z nich, nazwana „Towarzystwem Gospodyń” liczy sobie ponad 150 lat. Na terenie obecnego powiatu ciechanowskiego aktywnie działały Koła Ziemianek. Po odzyskaniu niepodległości i po uzyskaniu prawa głosowania, organizacje kobiet wiejskich w Polsce przyjęły wspólną nazwę – Koło Gospodyń Wiejskich. Organizacje kobiece od początku stawiały sobie do realizacji bardzo ambitne zadania. Krzewiły one idee organizowania ochronek dla dzieci wiejskich, popularyzowały znaczenie higieny, racjonalnego odżywiania, właściwego urządzenia wnętrza domu, uprawy warzyw, organizowały kursy kroju i szycia, pieczenia i gotowania, przetwórstwa mięsa i owoców, hodowli drobiu oraz wiele innych. Koła Gospodyń Wiejskich animowały życie towarzyskie, społeczne i kulturalne, wpływały na podniesienie ogólnego poziomu życia wsi, a ich działalność była powszechnie uzn


 • 38-latek bił i poniżał swoją żonę

  Policja zatrzymała mężczyznę, który odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze.Z ustaleń policji wynika, że 38-latek w ostatnich miesiącach w miejscu zamieszkania na terenie gminy Zatory (pow. pułtuski) regularnie wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał, poniżał, krytykował i ośmieszał swoją żonę. Mężczyzna miał także szarpać kobietę, popychać, bić otwartymi dłońmi po głowie oraz grozić jej pozbawieniem życia. Decyzją prokuratora wobec mieszkańca powiatu pułtuskiego zastosowano policyjny dozór. 38-latek ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, jak również nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania na dwa miesiące. Policja prowadzi w tej sprawie dalsze postępowanie.


 • Czy efekt odchudzania będzie trwały? Oczywiście, że tak – jak widać!

  W końcu udało nam się zgrać termin na wspólne zdjęcie większości osób, które w ostatnim roku zgodziły się na opublikowanie z nami swojej metamorfozy. Jak widać efekty pracy nad sylwetką utrzymały się. To oczywiście tylko niewielka część naszych klientów. Jednak bardzo wielu z nich nie chce pokazywać publicznie efektów swojej pracy, co również szanujemy. Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy! Niejednokrotnie słyszymy w gabinecie pytanie, jak radzą sobie osoby, które skończyły już kurację odchudzającą. Aby odpowiedzieć na to pytanie, spotkaliśmy się z bohaterami naszych artykułów z ostatniego roku. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Wśród uczestników naszych metamorfoz mamy Julię (9 lat), Oskara (11 lat) i Natalkę (12 lat). Osiągnęli oni spektakularne efekty, redukując masę ciała kolejno o 12 kg, 10 kg i 15 kg. Cel został osiągnięty, tzn. zdrowe nawyki żywieniowe zostały utrwalone i są praktykowane a aktywność fizyczna jest częścią dnia codziennego. W tym momencie jeszcze raz musimy podkreślić jak ważna jest współpraca z rodzicami dzieci, które są w trakcie kuracji. Metamorfoza Kuby, którą Państwu przedstawialiśmy


 • Pijana jechała kradzionym autem. Zatrzymał ją policjant po służbie

  Nawet kilka lat może spędzić za kratkami 31-latka, która ukradła auto i kierowała nim w stanie nietrzeźwości. Na szczęście kobietę w czasie wolnym od służby zatrzymał policjant.Kilka dni temu funkcjonariusz przasnyskiej policji zauważył na terenie powiatu Renault, zgłoszone jako pojazd kradziony. Mimo, że był już po służbie, pojechał za nim, jednocześnie informując o wszystkim kolegów z najbliższego komisariatu. Mundurowi wspólnymi siłami zatrzymali Renault. Autem podróżowała 31-latka, która była nietrzeźwa. W organizmie miała ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto ustalono, że zatrzymana korzystała z karty bankomatowej należącej do właścicielki skradzionego pojazdu. Wypłaciła z bankomatu 800 zł. 31-latka odpowie teraz m.in. za kradzież pojazdu oraz kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.


 • Trwa Powiatowy Konkurs Plastyczny

  Już tylko do 29 marca Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie czeka na przesyłanie prac w ramach Powiatowego Konkursu Plastycznego na kartkę wielkanocną. Przypomnijmy: w konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie jednej pracy plastycznej, dowolną techniką na sztywnym papierze formatu A-5. Przedszkola powinny przesyłać prace do PBP do 29 marca. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 12 kwietnia. Szczegóły konkursu oraz niezbędne formularze dostępne są w załącznikach lub na stronie PBP.


 • Alert pogodowy w powiecie ciechanowskim

  Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla powiatu ciechanowskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.- Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu. Możliwe burze - czytamy w komunikacie. Alert obowiązuje dziś (wtorek, 26 marca) w godzinach od 14:00 do 17:00. (fot. pixabay/źródło IMGW-PIB)


Co? Gdzie? Kiedy?

więcej imprez

Jedzenie online

Pogoda Ciechanów


0°C

  bezchmurnie

 • ciśnienie: 1021 hPa
 • wiatr: 4.1 m/s
 • wschód: 05:24:22
 • zachód: 18:01:29

pełna prognoza pogody

Ogłoszenia

Dzisiaj w Kinie

KAPITAN MARVEL 2D 14:45
ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DŻUNGLI - małe kino 15:30
KAPITAN MARVEL 3D 17:00 3D
CÓRKA TRENERA 19:15
CIEMNO, PRAWIE NOC 21:00

pełen repertuar

Baza Firm

przejdź do Bazy Firm

Wypadki drogowe
Inwestycje
Pożary
Piłka Nożna
Inne Wydarzenia

Partnerzy


Wszyscy partnerzy

Korki - mapa online


Aktualne natężenie ruchu w Ciechanów
szybko           wolno

pełna wersja portalu