Cztery parafie z terenu powiatu ciechanowskiego dotknęły zmiany wikariuszowskie, ogłoszone właśnie przez płocką kurię. Nowi księża pojawią się w Ciechanowie oraz Glinojecku.
Wczoraj (środa, 13 maja) Biskup Płocki wręczył nominacje nowym wikariuszom oraz księżom, którzy rozpoczną posługę duszpasterską na prawach i obowiązkach wikariusza. Duchowni zmienią parafie od 26 sierpnia tego roku.
W powiecie ciechanowskim ogłoszono następujące zmiany:
Ks. mgr Przemysław Krysztofiak, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Glinojecku;
Ks. mgr Łukasz Rogowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. bł. Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu;
Ks. mgr Paweł Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja w Rogowie, mianowany wikariuszem parafii pw. bł. Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie.
Przypomnijmy, że wcześniej ogłoszono też zmianę proboszcza parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, gdzie ks. Grzegorz Zakrzewski od 1 lipca zastąpi odchodzącego na emeryturę ks. kan. mgr Sławomira Filipskiego
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Z Glinojecka odchodzi wikariusz - prawdziwy ksiądz z powołania, szkoda.
Wielka szkoda że odchodzi, ale to on powinien zostać naszym proboszczem zaś obecnego powinni przenieść dlatego, że coś jest nie tak, że ciągle ktoś przychodzi do grania na mszach i za pół roku odchodzi czyżby straszny skąpiec z niego był? Ale modlić się o to żeby składać ofiary to potrafi nawet co tydzień przypomina i przypomina żeby te koperty dawać oj nie ładnie
Szkoda, że do KRDP nie trafi jakiś dobry ksiądz, tam nawet różaniec potrafili ".........." Po co tam wstawki Lubaszenki ?
Szkoda ze odchodzi nasz wikariusz w Glinojecku. To prawdziwy człowiek z powołaniem szkoda ze ktos nie pozwolił mu działać według słowa Bożego tylko chciał ukierunkować według swojego słowa. Zmiana wikariusz, ciągle proszenie o kasę, rezygnacja najlepszego organisty, rezugnacja tylko proszenie innych, zawsze te same osoby jeżdżą na ferie jako opiekunowie, wybrani mają przywileje...czy nikt nie widzi tutaj nieprawidłowości. Ale jedno trzeba przyznać że to właśnie ten ksiądz i wikariusz tchneli życie w nasza parafie gdzie to parafianie zaczęli działaś i robić cos dla ludzi. Gratulacje dla nas za piękne organizacje wszystkich imprez za zbiórkę pieniędzy dla dzieci na ferie - wielkie brawa.
Zmiany się zmieniają…a zmiany personalne nie wpływają na ciągłość duszpasterstwa. Parafia nieprzerwanie realizuje swoją misję. Nie oceniajmy a doceniajmy.
Z Glinojecka odchodzi wikariusz - prawdziwy ksiądz z powołania, szkoda.
Wielka szkoda że odchodzi, ale to on powinien zostać naszym proboszczem zaś obecnego powinni przenieść dlatego, że coś jest nie tak, że ciągle ktoś przychodzi do grania na mszach i za pół roku odchodzi czyżby straszny skąpiec z niego był? Ale modlić się o to żeby składać ofiary to potrafi nawet co tydzień przypomina i przypomina żeby te koperty dawać oj nie ładnie
Szkoda, że do KRDP nie trafi jakiś dobry ksiądz, tam nawet różaniec potrafili ".........." Po co tam wstawki Lubaszenki ?