Parkowanie na zakazach, chodniku czy w rejonie skrzyżowań, przejeżdżanie jednośladem przez pasy - to najczęstsze wykroczenia drogowe na terenie Ciechanowa odnotowywane przez Straż Miejską*. W ubiegłym roku ujawniono ich ponad 3 tysiące. Wiemy, gdzie Ciechanowianie najczęściej łamią przepisy.
Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji to najczęstsza przyczyna interwencji podejmowanych przez Straż Miejską. W 2025 roku stanowiły aż 41% wszystkich zdarzeń odnotowanych przez tę formację na terenie Ciechanowa. Tego typu zdarzenia najczęściej ujawniali też operatorzy monitoringu miejskiego (blisko 78% ich zgłoszeń). Większość zgłoszeń kierowanych od samych mieszkańców do funkcjonariuszy również dotyczy tego obszaru.
W ubiegłym roku w Ciechanowie ujawniono 3029 wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. To o blisko 80 więcej niż w 2024 roku i blisko 300 więcej niż dwa lata temu. Jak przekazuje Straż Miejska, kierowcy najczęściej nie stosowali się do znaku drogowego B-35 zakaz postoju, B-36 zakaz zatrzymywania się oraz P-21 zakaz powierzchnia wyłączona. Ponadto nie brakowało interwencji dotyczących postoju pojazdów na chodniku, naruszania zakazu zatrzymania pojazdu w odległości mniejszej niż 10 metrów przed przejściem dla pieszych lub od skrzyżowania czy zakazu postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Strażnicy reagowali również na przypadki jazdy rowerem lub hulajnogą po przejściach dla pieszych, nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową osoby a także zanieczyszczanie drogi publicznej.
Strażnicy miejscy odnotowali najwięcej tego typu zgłoszeń na pięciu osiedlach. Mowa tu przede wszystkim o Śródmieściu, głównie ulice: Warszawska, Nadfosna, Mickiewicza, 11 Listopada, plac Kościuszki oraz 11 Pułku Ułanów Legionowych). Równie często wykroczenia ujawniano na terenie osiedla Powstańców Wielkopolskich (plac Jana Pawła II, ul. Śląska, ul. 17-go Stycznia), Bloki (ul. Sienkiewicza 75 – teren przy Hali Targowej, ul. Gabriela Narutowicza), Aleksandrówka II (ul. Pułtuska) oraz Kargoszyn (ul. Adama Asnyka).
W 2025 r. Ciechanowska Straż Miejska unieruchomiła 58 pojazdy przez zastosowanie urządzenia do blokowania kół. Wydała też 10 dyspozycji usunięcia pojazdów, które dotyczyły tzw. wraków.
*w galerii archiwalne zdjęcia Straży Miejskiej obrazujące wykroczenia kierowców, wykonane na przestrzeni minionych lat na terenie Ciechanowa
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
a czemu brakuje zdjęć kiedy to straż wręcza mandacik Pani/Panu za to, że właściciel nie sprząta kupki po swoim piesku? aaaa no tak, Oni przecież takimi rzeczami się się zajmują, czego efekt było widać po tegorocznej zimie
No to romku musisz sam stać i pilnować albo zbierać za tych co zapominają. Ja wolę żeby za moje podatki straż miejska pilnowała mojego bezpieczeństwa i moich bliskich a nie zajmowała się "zasranym" chodnikiem bo masz ograniczonych sąsiadów....
Stefek zgadzam się z Tobą ale czy tak jest że SM dba o Twoje bezpieczeństwo? Oni pojawiają się tam, gdzie najprościej podjąć interwencję i nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z ludźmi.
Karać i jeszcze raz karać. Również tych z basami w autach. Jedzie taki i na cały regulator odkręca muzykę aż szyby trzeszczą w oknach. Szczególnie jeden MUZYK jest uciążliwy dla mieszkańców bloków Armii Krajowej 20 /18/ 22. Pewnie wszyscy go znają,ale ludzie boją się zadzwonić albo zwrócić uwagę.
Najlepszy ten geniusz z Hyundaia na Bema. Na ulicy nie ma zakazu, a ten chodnik zablokował...
Niech się przejadą w okolice McDonald's, chodnik wzdłuż Rzeczkowskiej. Zdarzają się tacy pseudokierowcy ( i to na ciechanowskich blachach ), którzy zatrzymują się na chodniku. Tak że nie można przejść i trzeba schodzić na ulicę. T
Bardzo dobrze, że ludzie piszą o takich sytuacjach.
I to ma być to bezpieczeństwo o którą dbają wypasione byczki ze straży? Może kamilku żerdziewski dowiesz się jakie wyniki finansowe osiągają te wypasione byczki
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Wypasione byczki ? Ha ha ha dobre. W takim razie byczki niech zobaczą jak parkują na "ZACHODZIE". Oczywiście chodzi o osiedle
Popieram straż miejską bardzo dobrze karać tych kierowców karać
popieram pomysł Buu.. na osiedlu Zachód pozastawiane chodniki przez parkujące auta, przejść się nie da i nikt nic z tym nie robi.. Straży to w ogóle tam nie uświadczysz, policja się czasem przejedzie, ale widocznie nie zwracają na to uwagi..
Są wolne miejsca do pracy w straży miejskiej bo zwalniają się cztery osoby.
Czas zająć się śmietniskiem na osiedlach, bo TBS sobie nie radzi.
Straż Miejska niech się zainteresuje się wysypiskiem śmieci nad Kanałami przy ul 17 Stycznia. Od wielu dni pomiędzy budami na kanałami leżą połamane meble, lodówka. Widać jest przyzwolenie na syf w Ciechanowie, a skoro jest, to będzie jeszcze większy syf. Czemu Straż nie wezwie zarządcy tego terenu do uprzątnięcia śmieci?
a czemu brakuje zdjęć kiedy to straż wręcza mandacik Pani/Panu za to, że właściciel nie sprząta kupki po swoim piesku? aaaa no tak, Oni przecież takimi rzeczami się się zajmują, czego efekt było widać po tegorocznej zimie
No to romku musisz sam stać i pilnować albo zbierać za tych co zapominają. Ja wolę żeby za moje podatki straż miejska pilnowała mojego bezpieczeństwa i moich bliskich a nie zajmowała się "zasranym" chodnikiem bo masz ograniczonych sąsiadów....
Stefek zgadzam się z Tobą ale czy tak jest że SM dba o Twoje bezpieczeństwo? Oni pojawiają się tam, gdzie najprościej podjąć interwencję i nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z ludźmi.