Gmina Ciechanów odniosła spektakularny sukces w prestiżowym rankingu finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce za 2025 rok. Zajęła 1. miejsce wśród gmin wiejskich na Mazowszu oraz 4. miejsce wśród 1459 gmin wiejskich w kraju!
- To wyjątkowe wyróżnienie i potwierdzenie, że nasza gmina rozwija się w sposób odpowiedzialny, skuteczny i konsekwentny. Tak wysoka pozycja jest efektem racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi, znacznego zwiększenia nakładów inwestycyjnych oraz skutecznego pozyskiwania funduszy zewnętrznych – podkreślają władze gminy.
Ranking przygotowywany jest cyklicznie od 2017 roku. W zestawieniu oceniane są m.in.: udział dochodów własnych, poziom inwestycji, pozyskiwanie środków europejskich, relacja zobowiązań do dochodów, stabilność finansowa samorządu.
Awans z 25. miejsca w ubiegłym roku na 4. miejsce w Polsce to powód do dumy dla tej społeczności! Jeszcze kilka lat temu wynik gminy był odległy. Gmina Ciechanów za 2022 rok zajmowała 221. miejsce, za 2023 rok - 80. miejsce, za 2024 rok - 25. miejsce, a za ubiegły rok - 4. miejsce w kraju! Tak spektakularny sukces możliwy był dzięki konsekwentnemu wdrażaniu strategii rozwoju oraz istotnemu zwiększeniu inwestycji w Gminie Ciechanów.
Warto przypomnieć, że Stefan Pawłowski obowiązki wójta obejmował w marcu 2023 roku. Rok później został wybrany na to stanowisko w wyborach. Odkąd pełni tę funkcję, gminny samorząd pod jego kierownictwem sukcesywnie rozwija się, z korzyścią dla mieszkańców. - Dziękuję, wszystkim pracownikom Urzędu Gminy za pracę na rzecz rozwoju Naszej Gminy. To nasz wspólny sukces i motywacja do dalszej zespołowej pracy, bo tylko dzięki pełnemu zaangażowaniu można osiągać wyznaczone ambitne cele - przekonuje gospodarz gminy Ciechanów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zmiana władzy z lewicy która była tam przez 30 lat dało efekt, a tak się ludzie bali tego PiSu a tu proszę jaka pozytywną niespodzianka.
Mieszkam w tej gminie i tych inwestycji nie widzę, jak drogi dziurawe był tak są nadal. Tylko podwyżkę opłat za wywóz śmieci i podatki od nieruchomości.
Ciekawe gdzie te pozyskane fundusze, bo ja jakoś u siebie na wsi żadnych zmian na lepsze nie widzę. Ciechanów się rozwija, a poza granicami miasta zaścianek
Gmina się rozwija, dobrze że p Stefan jest wójtem, z całym zespołem dobrze pracuje
Współpracowałem z gmina i na mediach społecznościowych widać wiele inwestycji w tej gminie
Ciekawe w rankingu to ekstra i super. A w grudniu ubiegłego roku rozpaczliwa prośbą do Prezesów CEDROB żeby wpłacili wcześniej podatek za 2026r bo było brak kasy na wypłatę. Takiej sytuacji żadna gmina nie przerabiała. Jakie było wykonanie budżetu za 2025 rok. Czy faktycznie te 90 mln złotych jest wykonane.
Coś tu nie gra, rankingi super, 1 czy 4 miejsce to tylko cyferki ktoś porównuje, a gminy i tak zła kondycję finansową mają, jak nie dostaną dotacji , to podatki podnieść muszą aby wydatki gminy pokryć dochodami, tak było w tym przypadku opłaty za śmieci podniesiono o prawie 27 procent, czy podniesiono wszystko opłaty, np. opłata za kanalizację w Chruszczewie opłata adiacencka.A jeżeli jeszcze jak pisze Obsetwator w miesiącu grudniu błagano firmy aby wpłacały podatki z roku 2026? Skąd takie wieści ma Obserwator?Może się nie znam na finansach samorządów, ale coś z tymi wynikami było nie tak, ale może sie mylę.
W rankingu to super i ekstra. To czemu w grudniu ub.roku proszono CEDROB żeby wpłacili podatek za 2025r bo było brak kasy na wypłate
Może skarbnik coś sp……ła i dlatego wypadła.
W 2022 miejsce 221 a teraz 1? Jak to możliwe? Czyli gmina nie ma żadnych wydatków? Kto to kupi? Ile gmina zapłaciła za ten ranking? Jak dla mnie propaganda pisu w tej gminie nadal trwa. Ps. W mojej miejscowości i w wioskach ościennych nie widać żadnych inwestycji. A tekst, że to wina skarbnika jest po prostu słaby ale typowy dla obecnej władzy.
Typowa Grażyna 1 droga Rzeczki 2 droga Kanigowek 3 ulica Młynarska 4 ulica Chruszczewska -Kargoszyn 5 Droga Niestum -Przążewo 6 droga Nużewo- Bielin 7 ulica Boczna 8 droga Mieszki Wielkie 9 remont świetlicy Niechodzin, Grędzice, Gąski, Chruszczewo, i inne 10 lampy solarne 12 place zabaw 13 szkoła Chotum 14 boisko chotum 15 garaż OSP Modlą 16 Stacja wody Gumowo i Chotum 17 wodociągi 18 kanalizacja nowe w Gąskach i Mieszki Atle 19 itd Ludzie możecie nie przepadać za PiSem i wójtem z PiSu ale to fakty, inwestycje z lat 2023-2026 . Wszystko to można znaleść na stronach gminy. A tak na marginesie to była skarbnik to już z 3 gminy wypadła .
do Krytyk umiarkowany: drogi w tych wszystkich miejscowościach które wymieniasz to akurat żaden wyczyn. Podciechanowskie wioski bardzo się rozrosły ostatnimi laty, mieszkańców przybyło a wraz z nimi ich podatki. Czy trzeba więc pozyskiwać środki zewnętrzne aby w wiosce zrobić drogę? Mieszkam w tej gminie i niespecjalnie dostrzegam ten ogrom inwestycji, tu nie jest nic robione ponad, raczej to co latami prosiło się już o zrobienie a i tak nie w pełnym zakresie. Nadal brak przedszkola z prawdziwego zdarzenia, szkoły też mogłyby pójść z duchem czasu i zaoferować coś więcej niż nauczanie, choćby świetlice. Nie wspomnę o mocno uczęszczanych drogach z powyrywanymi starym asfaltem, czy nie szkoda pieniędzy na coroczne zasypywanie kamyczkami które po miesiącu są wszędzie tylko nie w dziurze?
Była pani skarbnik jest dobrym człowiekiem,to jej wielka zasługa że gmina odniosła teraz sukces, obecnej skarbnik oraz wójta, składam gratulacje nowej skarbnik i życzę by dalej dzielnie dbała o finanse gminy. Są w gminie fajni ludzie, życzę wójtowi kolejnej kadenci i wielu radości. Wójt gminy wspaniały człowiek
Co to ma znaczyć, że gmina zarządzała finansami super, czwarte miejsce w kraju, pierwsze na Mazowszu a Pani Skarbnik wyrzucona że stołka w styczniu tego roku? To jej zasługa, że potrafiła zarządzać finansami gminy, że rok 2025 został tak oceniony, a może ktoś wie jaki wynik budżetowy był na koniec tego ubiegłego roku???
Jak Ciebie ciekawi wynik na koniec 2025r to Ci podpowiem. Wynik budżetu zamknął się prawie 6 milionowym deficytem. Ciekawe co na to rada?
Pani Wiola jest dobrym człowiekiem, teraz widać efekty co wypracowała za co należy się jej skromne dziękuję
Osobiście cały czas czekam na otwarcie CENTRUM SPORTOWO-REKREACYJNEGO w Ujazdówku tyle było opowiadania,wizualizacje,wystawa zdjęć i to chwalenie się przed mediami i co?...i cisza! Miała być super droga z Chruszczewa do Gorysz chyba za kilka milionów i co?...i cisza!Szkoda że to tylko przed wyborami. Trochę to wina mieszkańców, którzy jak rządził PiS wybrali Wójta z Lewicy,a jak rządzi drugą strona wybrali Wójta z PiS-u.Mieszkancy nie potrafią wybrać,wystarczy im przynieść kogokolwiek "na tacy".Poprzedniego wybierali tyle lat bo był "swój chłop" i może następny będzie gorszy. Nie widzę znaczących zmian w tej gminie,a już na pewno żeby się tym zachwycać.
Co to kogo obchodzi , czy jakieś sportowe, rekreacyjne centrum w Ujazdowku będzie czy nie będzie? Wazniejsze sa drogi w Pechcinie, ulica wrzosowa która od lat jest w fatalnym stanie w części utwardzonej a ta gruntowa to lepiej nie jeździć!!Inne drogi gruntowe w gminie wymagają pilnej przebudowy i utwardzenia, i żadne rankingi stanu finansowego gminy nic nie pomogą, bo rzeczywistość skrzeczy.
Do Podpowiadacza , skąd takie dane , że deficyt był na koniec roku prawie sześć milionów, czyli taka była strata gminy? A ocena pod kątem finansowych wyników wskazała, że 1 miejsce w województwie, 4 w kraju, to ciekawa jestem jaki deficyty miały te ostatnie gminy??
Myślę, a nawet jestem pewna, że te imponujące 4 miejsce wśród gmin wiejskich to dobra praca na stanowisku finansisty- Skarbnika gminy i zasługa Pani Wioletty.
Wynik finansowy w jakimś rankingu nawet nie wiadomo przez kogo sporządzony dobry i cieszy, ale drogi w gminie nadal są nieremontowane, szczególnie te gruntowe którymi przecież mieszkańcy dojeżdżają nie tylko do swoich pól ale do pracy, do szkoły, płacimy podatki i oczekujemy nie rankingów a działań wykonawczych nowych dróg i naprawy istniejących .
Zmiana władzy z lewicy która była tam przez 30 lat dało efekt, a tak się ludzie bali tego PiSu a tu proszę jaka pozytywną niespodzianka.
Mieszkam w tej gminie i tych inwestycji nie widzę, jak drogi dziurawe był tak są nadal. Tylko podwyżkę opłat za wywóz śmieci i podatki od nieruchomości.
Ciekawe gdzie te pozyskane fundusze, bo ja jakoś u siebie na wsi żadnych zmian na lepsze nie widzę. Ciechanów się rozwija, a poza granicami miasta zaścianek