Reklama

Za nami koncert Natalii Kukulskiej na ciechanowskim zamku [wideo/zdjęcia]

Natalia Kukulska wraz z orkiestrą, w towarzystwie znakomitych dyrygentów i kompozytorów, wystąpiła wczoraj (2 maja) na dziedzińcu ciechanowskiego zamku. Zapraszamy na relację z tego wyjątkowego wydarzenia.

Koncert odbył się w ramach organizowanych przez ratusz obchodów Dnia Flagi RP w Ciechanowie. Na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich artystka wykona wybrane dzieła Fryderyka Chopina, po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej poprowadziło kilku dyrygentów.

„Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym w ostatnim czasie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy dostały nową, wielowarstwową oprawę̨ od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego.

Reklama

Na koncert zaprosił mieszkańców prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Termin występu uzgodniono kilka miesięcy temu. Co roku odbywa się on w tym szczególnym dniu, Dniu Flagi. Z tego też powodu odśpiewano hymn, wciągając polską flagę na maszt.

A potem była już trwająca prawie 2 godziny muzyczna uczta. Jednym z pretekstów do powstania albumu był jubileusz 210 urodzin Fryderyka Chopina. Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów z album „Czułe struny”.

Reklama

Ciechanowianie byli pod wrażeniem koncertu. Artystka miała świetny kontakt z publicznością. Ci, którzy zostali trochę dłużej, mogli liczyć na pamiątkowe zdjęcie z Adamem Sztabą.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo i fotorelacji. Nasze zdjęcia dużo lepiej się ogląda dzięki naszej darmowej aplikacji, dostępnej na naszej stronie.

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/05/2024 09:59
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ciech - niezalogowany 2024-05-03 14:02:34

    do Pana Romana Nadaja, po zrobieniu zdjęć a przed wrzuceniem na stronę dobrze jest je przejrzeć. A dlaczego to widać. Może lepiej mniej a ciekawszych ujęć? Przypadkowy grymas nie jest ok, I trochę mniej reklam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Krystyna - niezalogowany 2024-05-04 11:59:21

    Czy jak idę na taka imprezę to jest jednoznaczne że się zgadzam na publikację mojego wizerunku a tym bardziej dzieci???? Co z RODO?? Muszę zapytać prawnika. Pozdrawiam

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Walcia - niezalogowany 2024-05-04 20:53:24

    Przykre, gdy Prominenci siedzą na krzesłach, a szary lud musi stać z tyłu. To takie ciechanofskie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości