Tym razem koncert z okazji Jubileuszu 50-lecia Muzeum Szlachty Mazowieckiej zorganizowany wczoraj (5 października) w Ciechanowie cieszył się dużo większym zainteresowaniem niż na początku września, gdy artyści występowali na ciechanowskim zamku.
Trzej tenorzy Tre Voci - Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj – zaśpiewali w towarzystwie Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. W. Lutosławskiego. To był piękny koncert, trwający ponad 1,5 godziny. Sądząc po oklaskach i bisach, spodobał się on publiczności zgromadzonej w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego w Ciechanowie. Choć było jeszcze kilkadziesiąt wolnych miejsc, frekwencja była bardzo dobra. Zdecydowana większość krzeseł i miejsc na trybunach była zajęta. Przybyło kilkaset osób!
Warto wspomnieć, że wrześniowy koncert nie cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, głównie dlatego że został zorganizowany w samo południe, gdy większość mieszkańców jest w pracy. Z nieoficjalnych, ale pewnych źródeł dowiedzieliśmy się, że impreza ta (występy orkiestry i tenorów plus wynajem techniki estradowej) kosztowała ponad 99 tys. zł. Dwa tygodnie później muzeum zaprosiło na kolejny koncert, w tym samym składzie, - 5 października o godz. 18.00.
Wydarzenie tym razem przyciągnęło wielu miłośników dobrej muzyki. Widzowie wysłuchali doskonałych aranżacji znanych i lubianych utworów. Kilka utworów zagrała także sama orkiestra, tym razem już bez tenorów. Trzej panowie gdy kilka lat temu po raz pierwszy występowali w Ciechanowie, od fotografów oczekiwali autoryzacji zdjęć. Tym razem nie gwiazdorzyli. Opowiadali, że lubią nasze miasto i organizowane tu koncerty. Pomylili wprawdzie nazwę instytucji, która ich zaprosiła, ale potem ją sprostowali tłumacząc, że mają dużo podobnych występów. Świetnie śpiewali, mieli dobry kontakt z publicznością, a po koncercie dwaj z nich rozdawali swoje płyty, a nawet chętnie pozowali do zdjęć z każdym, kto o to poprosił, co także uwieczniliśmy na zdjęciach.
To był bardzo udany występ, o czym mówili sami ciechanowianie obecni na imprezie. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. Zdjęcia na naszym portalu zdecydowanie lepiej się ogląda dzięki naszej darmowej aplikacji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Drugi koncert z okazji rocznicy muzeum - czy to jakiś żart? Ludzie dopisali,bo pewnie wstęp był wolny.Uważam,że szlachta przyczyniła się do wielu klęsk w historii Polski.Czy należy ją aż tak czcić?
Tłumów nie było ok 300 osób, ale koncert ładny i wieczór udany. Bywało już duuużo więcej osób na koncertach w hali,, koncertowej,, dziś szkoda że miejsca były wolne, bo super ten orzy i świetne utwory. Trochę innej muzyki niż na Polach zamkowych.
Drugi koncert z okazji rocznicy muzeum - czy to jakiś żart? Ludzie dopisali,bo pewnie wstęp był wolny.Uważam,że szlachta przyczyniła się do wielu klęsk w historii Polski.Czy należy ją aż tak czcić?
Tłumów nie było ok 300 osób, ale koncert ładny i wieczór udany. Bywało już duuużo więcej osób na koncertach w hali,, koncertowej,, dziś szkoda że miejsca były wolne, bo super ten orzy i świetne utwory. Trochę innej muzyki niż na Polach zamkowych.