Wkrótce ma zostać otwarty nowy most, wybudowany w ciągu ul. Augustiańskiej w Ciechanowie. Obecnie trwają procedury formalne i ostatnie prace porządkowe. Inwestycja kosztowała blisko 4 miliony złotych.
Nowy most powstał w miejscu dotychczasowej przeprawy, która była już w złym stanie. Dodatkowo był to jedyny most w Ciechanowie, na którym nie mogły wyminąć się dwa auta. Nowa konstrukcja, której budowa trwała od maja ubiegłego roku, jest już gotowa. Zapytaliśmy w ratuszu, kiedy planowane jest jej otwarcie dla ruchu.
- Trwają prace związane z wykonywaniem oznakowania poziomego oraz prace porządkowe. Otwarcie mostu nastąpi po uzyskaniu niezbędnych prawem decyzji. Przewidujemy, że nastąpi to na przełomie maja i czerwca. Miasto czyni starania, aby maksymalnie przyspieszyć formalne procedury rozpoczęcia użytkowania mostu - przekazała naszemu portalowi Paulina Rybczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów.
Przypomnijmy: nowy most na ul. Augustiańskiej jest niemal trzykrotnie większy od dotychczasowego i posiada dwa pasy ruchu. Konstrukcję stanowi żelbetowa płyta zespolona z belkami stalowymi, podporą mostu. Przebudowane zostały sieci energetyczna i wodociągowa, powstała też sieć kanalizacji deszczowej. Powstał chodnik i ścieżka dla rowerzystów. Prace objęły również odmulenie dna i koryta rzeki oraz umocnienie jej skarp.
Koszt zadania to ok. 3,9 mln zł, z czego 2,3 mln zł stanowi dofinansowanie z budżetu Mazowsza.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
brawo!!! szybko wybudowany nowy most nad rzeką
Fajnie,ale po co to zwężenie przed mostem? Chyba,że to poprawią przed otwarciem.
Gdzie tam masz zwężenie? Bo mały uskok jezdni na 1-szym zdjęciu zwężeniem nie jest
Czyli nowy most za 4 miliony. Zrobiony po to żeby był ruch obustronny ale żeby go utrudnić to przed samym mostem zwężenie. Świetnie wydane pieniądze. Gratuluje.
Gdzie tam masz zwężenie? Bo mały uskok jezdni na 1-szym zdjęciu zwężeniem nie jest
Ja bym zrobił cztery pasy ruchu na moście ale do dojazdu na most tylko jeden w takim wypadku. Może wtedy za 8 milionów. Jak bezmyślnie inwestować to po co się ograniczać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Przez rok budować kilkunastometrowy most...
Było założyć firmę, wygrać przetarg, zakasać rękawy i postawić mostek w tydzień. Już się rozwodziłeś w swoim narzekactwie na ten temat pod podobnym postem. Mendzisz dla samego faktu mendzenia
Ktoś nie pomyslał remontując jednocześnie most i ulicę Fabryczną.Jak dogodnie dojechać do Sigmy?
Z drugiej strony, od ul. Mleczarskiej. Takim wpisem udowadniasz, jaki jesteś lokalny.
Rok ? to z dwa lata było zamknięte xD no ale zima była sroga to może dlatego.
Złudzenie. Rok temu w maju zaczęli remont. Wygooglaj sobie
brawo!!! szybko wybudowany nowy most nad rzeką
Fajnie,ale po co to zwężenie przed mostem? Chyba,że to poprawią przed otwarciem.
Gdzie tam masz zwężenie? Bo mały uskok jezdni na 1-szym zdjęciu zwężeniem nie jest