W sobotę (18 czerwca) w ogrodach COEK Studio, Ciechanowski Oddział Stowarzyszenia Autorów Polskich zorganizował już IX edycję Świętojańskiej Nocy Poetów. Podczas imprezy wystąpili m.in. artyści teatru ognia Maori oraz specjalnie na tę okazję powołany zespół folkowy Strzygi.
To bardzo klimatyczne spotkanie środowisk twórczych tym razem uświetnili swoją obecnością prezes Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich Andrzej Orłow oraz sekretarz generalny Rady Głównej SAP Andrzej Rodys. Poza kurtuazyjnym charakterem uczestnictwa w imprezie, prezes Orłow wręczył odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Janeczce Janakakos-Szymańskiej. Takim samym medalem został wyróżniony Andrzej Rodys, który z kolei wręczył Ewie Stangrodzkiej-Kozłowskiej I nagrodę w konkursie literackim im. Stefana Żeromskiego.
W ramach spotkania, przybyli poeci z Warszawy, Działdowa, Przasnysza, Mławy, Ostrołęki i Ciechanowa mogli wziąć udział w Konkursie Jednego Wiersza. Odbyło się również poszukiwanie kwiatu paproci w ogrodach COEK oraz tradycyjne puszczanie wianków. Jury w składzie Eugeniusz Orłow, Andrzej Rodys, Dariusz Węcławski i Renata Buczyńska przyznało trzy nagrody i trzy wyróżnienia. I miejsce zajęła Bożenna Beata Parzuchowska z Przasnysza za wiersz "Sonet czerwcowy", II miejsce przypadło Ewie Stangrodzkiej-Kozłowskiej z Ciechanowa za wiersz "Wciąż szukam kwiatu" natomiast III była Anna Humięcka, również z Ciechanowa, za wiersz "Perunowy kwiat jak kobieta". Wyróżnienia otrzymały Anna Barbara Czuraj-Struzik (Działdowo), Anna Jadwiga Sobiech (Ostrołęka) i Anna Jelińska z Przasnysza.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
z Mławy nikogo nie było, to "kaczka"/ a 3 nagrody to 3 członków SAP /sami sobie cha cha cha
Żeby pisać o prawdzie, trzeba ją znać, a ty pseudo "gościu" niestety jej nie znasz ,rozsiewasz tylko tzw. plotki i podsycasz swoje fluidy nienawiści. O ile mi wiadomo prezes nigdy nie powiedziała, że imprezy które kontynuuje są jej autorstwa, To są imprezy OC SAP, wiem też że Zaduszki poetyckie są autorstwa P.Lewandowskiego, który był ich członkiem. Wiersze przy lampie naftowej są współtworzone z Muzeum Romantyzmu w Opinogórze i na każdym spotkaniu jest zaznaczone,że autorem pomysłu i pierwszym prowadzącym był P.Żagiel.Biesiady poetyckie??? a kto powiedział, że ich nie ma? Nagrody wręcza się uroczyście, a to była stosowna pora. Widać, że ty pseudo "gościu" nie uczestniczysz w tych imprezach, a piszesz co ci ślina na język przyniesie. O tym właśnie świadczy twoja prawdomówność. Zasługi P. prezes są widoczne na każdym kroku, są namacalne, nie wyssane z palca jak informacje które są przez ciebie umieszczone. A to ile miała spotkań i co wydała, to jej indywidualna sprawa, do odznaczenia liczy się całokształt pracy zwłaszcza tej społecznej. Widać ty nie masz się czym pochwalić i stąd ta zawiść. Opamiętaj się, bo tym co robisz dajesz świadectwo tylko o sobie. Nie myśl, że to jest bezkarne, zawsze można dojść kto to robi i pociągnąć do odpowiedzialności :)
sapik II ale masz język z dolnej półki kultury i tacy dostają nagrody
Sprostowanie do artykułu. Pani Ewa Stangrodzka Kozłowska otrzymała Nagrodę Literacką im. Stefana Żeromskiego za 2015 rok, przyznawaną przez Kapitułę Nagrody Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie. a nie I nagrodę w konkursie literackim im. S. Żeromskiego, jak podano.
Wiesz, co to jest prawda, cala prawda i gówno prawda?. Żal ci dupę ściska, że cię tam nikt nie chce?
Gościu II - prawda w oczy kole?
Farsą jest to co wypisują pseudo goście. Co innego mogą napisać osoby chore z zazdrości i zawiści??? Z mety widać, że aż kipią ..... :) Moja rada- spożytkuj swoją energię w dobrym celu i wykaż się działalnością społeczną, może wtedy i tobie będzie "coś" dane. To ciekawe, że inni zawsze lepiej i więcej wiedzą o danej osobie, niż ona sama. Łatwo jest krytykować pod ukryciem, bo bezkarnie można krzywdzić innych i przytaczać kłamliwe oszczerstwa. Widać lubują się w wywoływaniu afer i skandali.....BRAWO !!! :)
Farsą jest to co wypisują pseudo goście. Co innego mogą napisać osoby chore z zazdrości i zawiści??? Z mety widać, że aż kipią ..... :) Moja rada- spożytkuj swoją energię w dobrym celu i wykaż się działalnością społeczną, może wtedy i tobie będzie "coś" dane. To ciekawe, że inni zawsze lepiej i więcej wiedzą o danej osobie, niż ona sama. Łatwo jest krytykować pod ukryciem, bo bezkarnie można krzywdzić innych i przytaczać kłamliwe oszczerstwa.
Wyjątkową złą wolę przypisuję osobie, która pozwoliła sobie na powyższy komentarz, bardzo mijający się z prawdą. Ale cóż, zawiść jest nieuleczalna. Pozdrawiam i życzę działań równie ważnych dla społeczeństwa, jak te które się dzieją w Ciechanowie. Oby takich było więcej.
Ale farsa!!!!!
do obserwatora - jak tak wszystko wiesz tzn że jesteś jak prezes, i napisz czemu zbierała pieniądze bez pozwolenia na różne działania SAP - i nie informowała ile zebrała i kto to rozlicza? Ale "kto z kim przestaje takim się staje", tak to w SAP
z Mławy nikogo nie było, to "kaczka"/ a 3 nagrody to 3 członków SAP /sami sobie cha cha cha
Żeby pisać o prawdzie, trzeba ją znać, a ty pseudo "gościu" niestety jej nie znasz ,rozsiewasz tylko tzw. plotki i podsycasz swoje fluidy nienawiści. O ile mi wiadomo prezes nigdy nie powiedziała, że imprezy które kontynuuje są jej autorstwa, To są imprezy OC SAP, wiem też że Zaduszki poetyckie są autorstwa P.Lewandowskiego, który był ich członkiem. Wiersze przy lampie naftowej są współtworzone z Muzeum Romantyzmu w Opinogórze i na każdym spotkaniu jest zaznaczone,że autorem pomysłu i pierwszym prowadzącym był P.Żagiel.Biesiady poetyckie??? a kto powiedział, że ich nie ma? Nagrody wręcza się uroczyście, a to była stosowna pora. Widać, że ty pseudo "gościu" nie uczestniczysz w tych imprezach, a piszesz co ci ślina na język przyniesie. O tym właśnie świadczy twoja prawdomówność. Zasługi P. prezes są widoczne na każdym kroku, są namacalne, nie wyssane z palca jak informacje które są przez ciebie umieszczone. A to ile miała spotkań i co wydała, to jej indywidualna sprawa, do odznaczenia liczy się całokształt pracy zwłaszcza tej społecznej. Widać ty nie masz się czym pochwalić i stąd ta zawiść. Opamiętaj się, bo tym co robisz dajesz świadectwo tylko o sobie. Nie myśl, że to jest bezkarne, zawsze można dojść kto to robi i pociągnąć do odpowiedzialności :)
sapik II ale masz język z dolnej półki kultury i tacy dostają nagrody