W III edycji Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka wystartowało blisko pół tysiąca uczestników w prawie 50 miastach w całej Polsce. Mimo tak dużej konkurencji, pierwszą nagrodę w swojej kategorii wiekowej wyśpiewała ciechanowianka!
Do udziału w gali finałowej zaproszono jedynie 15 laureatów tego konkursu. Po raz kolejny zaprezentowali się oni na scenie, tym razem w sali widowiskowej zespołu "Mazowsze" w Otrębusach pod Warszawą. Dopiero podczas gali finałowej zorganizowanej 13 października okazało się, jakie miejsca przypadły w udziale poszczególnym uczestnikom konkursu. Nagrody laureatom wręczyli Jacek Boniecki, dyrektor i dyrygent zespołu "Mazowsze" oraz Anna Maria Jopek, wokalistka, córka patrona konkursu. Ciechanowianka Małgorzata Pilzak zdobył pierwsze miejsce w kategorii wiekowej uczestników 8-14 lat. Nagrodę tę zdobyła wspólnie z drugim uczestnikiem konkursu, Pawłem Piotrowskim.
- Serce rośnie jak słucha się pięknych polskich piosenek w wykonaniu wokalistów, w tak różnym wieku śpiewających z radością. Dziękujemy za przepiękne widowisko! Koncert Mazowsza i nasze dzieci występujące razem z Zespołem to ogromne przeżycie dla całej rodziny. Jeszcze nie możemy uwierzyć, że to zdarzyło się naprawdę! Bardzo dziękujemy Wspaniałemu Opiekunowi Artystycznemu Małgosi, muzykowi i nauczycielowi z pasją - Grzegorzowi Chodkiewiczowi, który pracuje z Gosią od lat. To sukces Mistrza i Małgosi. Dziękujemy za wsparcie super ekipie z PCKISZ w Ciechanowie na czele z panią Anną Smolińską, a także Ricie Tarczyńskiej, dyrektorce Ludowego Zespołu Artystycznego. To było nasze wspólne święto – napisała na portalu społecznościowym Agata Pilzak, mama młodej ciechanowskiej wokalistki, uczennicy SP nr 5 w Ciechanowie.
Konkurs został dofinansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze