Stoiska z regionalnymi potrawami i rękodziełem, spotkania ze św. Mikołajem, wspólne kolędowanie i poczęstunek - to tylko część atrakcji, jakie przez trzy dni czekały przed ratuszem na mieszkańców Ciechanowa. Na placu Jana Pawła II odbywał się bowiem Jarmark Bożonarodzeniowy.
Ciechanowianie już od piątku mogli odwiedzać stoiska i uczestniczyć w występach artystycznych. Przed ratuszem pojawiło się ok. 40 wystawców, którzy mieli do zaoferowania regionalne wyroby i potrawy, rękodzieło, ale też typowo bożonarodzeniowe ozdoby, stroiki czy akcesoria doskonale nadające się na świąteczny prezent. Na najmłodszych ciechanowian czekał św. Mikołaj.
Jarmarkowi towarzyszyły występy artystyczne. Uczestnicy mogli wysłuchać kolęd i świątecznych piosenek. Zaprezentował się też zespół z partnerskiego miasta Ciechanowa - Chmielnickiego. Zwieńczeniem Jarmarku była Wigilia dla Mieszkańców, podczas któej życzenia ciechanowianom składał prezydent. Odebrał też z rąk harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. Był również poczęstunek dla mieszkańców oraz świąteczny grzaniec. W niedzielę na scenie pojawiła się m.in. Alicja Szemplińska, harcerski zespół Żywioły ART, Miejska Orkiestra Dęta OSP Ciechanów oraz Sylwia Lewandowska.
(fot. Natalia Kus)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze