Reklama

Ciechanów wybuduje kryte lodowisko. Tak ma wyglądać [zdjęcia]

Na terenie kompleksu sportowego przy ul. 3 Maja ma powstać zadaszone lodowisko. Miasto otrzymało właśnie na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kompleks przy stadionie miejskim przejdzie kolejne zmiany. Planowane jest wyburzenie starego budynku administracyjnego oraz rozbudowa parkingów. Teraz ratusz poinformował, że powstanie tam też zadaszone lodowisko. W hali pojawi się tafla o wymiarach 20 m x 45 m, wykonana w konstrukcji płyty betonowej mroźniczej z bandami, umożliwiającymi ich demontaż w okresie letnim.

- Technologia mrożenia lodowiska zostanie oparta o agregat chłodniczy i orurowanie (czynnik chłodzący w postaci cieczy), co umożliwi bezproblemowe korzystanie z lodowiska przy temperaturze otoczenia do +15 °C włącznie - zapowiada miasto.

Reklama

Sama hala ma mieć wymiary. 55 m x 25 m i wysokość 9,3 m. Zostanie zadaszona zadaszona dachem łukowym o powierzchni prawie 1,3 tys. m2, oświetlona i wyposażona w nagłośnienie. - Wewnątrz obiektu, poza taflą lodowiska znajdą się też: pomieszczenie socjalne, kasy, miejsce na wypożyczalnię i ostrzenie łyżew, szatnie/przebieralnie, sanitariaty oraz zaplecze techniczne (magazyny, miejsce na agregaty). Obiekt będzie wyposażony w suszarkę automatyczną z możliwością suszenia łyżew i regał na min. 280 par łyżew - informuje ratusz. Poza sezonem hala ma być wykorzystywana do innych celów sportowych, np. do jazdy na rolkach. 

Szacowany koszt inwestycji to około 6 milionów złotych. Miasto otrzymało na ten cel prawie 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Termin realizacji zadania nie jest jeszcze znany.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/10/2024 13:41
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zdegustowany - niezalogowany 2024-10-04 10:21:47

    Haha chodniki do remontów ulice do remontów monitoringu brak ... vzy naprawde w tej sytuacji lodowisko jest priorytetem ???bo ja uważam że za te pieniądze lepiej zrobić ludziom chodniki latarnie aby było widmo i bezpiecznie a o monitoringu już nie wspomnę!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Miłośniczka łyżew - niezalogowany 2024-10-04 10:46:26

    Kryte lodowisko bardzo potrzebne. Wspaniale że powstanie. Nie mogę się doczekać! Już nie trzeba będzie jeździć do Przasnysza!

    • Zgłoś wpis
  • Miłośniczka jazdy na łyżwach! - niezalogowany 2024-10-04 10:50:52

    Wspaniale że nareszcie Ciechanów doczeka się lodowiska z prawdziwego zdarzenia. Nie mogę się doczekać! Nie trzeba będzie już jeździć do Przasnysza na ⛸️.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Ciechanowinaczej.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości