Alicja Szemplińska znalazła się w gronie dziesięciu wykonawców, którzy wczoraj (12 maja) awansowali do wielkiego finału Eurowizji.
We wtorkowy wieczór w Wiedniu odbył się pierwszy z dwóch półfinałów. W hali Wiener Stadthalle o przepustki do finałowego koncertu rywalizowało 15 krajów. Na awans mogło liczyć 10 z nich. O wynikach półfinału decydowało jury oraz widzowie.
Ogłoszenie wyników przyniosło mnóstwo emocji. Choć finalistów wyczytywano w losowej kolejności, to awans Alicji zakomunikowano jako ostatni. Wybuch radości w obozie Ciechanowianki był ogromny, a zdaniem wielu obserwatorów jej występ był jednym z najlepszych tego wieczoru. Poniżej możecie obejrzeć nagranie:
Do finału awansowały wczoraj następujące kraje: Grecja, Finlandia, Belgia, Szwecja, Mołdawia, Izrael, Serbia, Chorwacja, Litwa i Polska. Dziś odbędzie się drugi z półfinałów. Wielki finał Eurowizji zaplanowano na najbliższą sobotę (16 maja). Koncert rozpocznie się o godz. 21:00. Na scenie wystąpią reprezentanci 25 krajów. O wynikach zdecydują jurorzy oraz widzowie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czy Izrael leży w Europie?!?!?!
Czy Izrael leży w Europie?!?!?!