:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

W Ciechanowie ma powstać skatepark i pumptrack. Jeszcze w tym roku

Inwestycje, Ciechanowie powstać skatepark pumptrack Jeszcze - zdjęcie, fotografia

Dzięki otrzymanej z budżetu Województwa Mazowieckiego dotacji w wysokości 200 tysięcy zł jeszcze w tym roku na terenie Ciechanowa powstaną skatepark i pumptrack. O realizację inwestycji od dawna zabiegała lokalna młodzież.

Skatepark i pumptrack będą usytuowane przy stawku w okolicy kościoła Św. Piotra na osiedlu Kargoszyn. Pierwszy pozwoli na bezpieczną jazdę na rolkach, deskorolce, longboardzie czy hulajnodze, natomiast drugi będzie miejscem do ćwiczeń sportów rowerowych.

Ratusz zapowiada, że powierzchnia skateparku wyniesie 500 m2. Obiekt będzie wyposażony m.in. w quartery, banki, murki, platformy, poręcze, otwarty basen typu „Bowl” i inne elementy. Jednocześnie z obiektu będzie mogło korzystać około 20 osób. Wyposażony w betonową nawierzchnię skatepark będzie miał dwa poziomy, co ułatwi korzystanie z niego osobom o różnych umiejętnościach.

Z kolei Pumptrack będzie miał dwa tory o nawierzchni bitumicznej i zajmie powierzchnię 1500 m2. Pierwszy tor o długości 50 m i 1,4 m szerokości będzie służył dzieciom, natomiast drugi - liczący 150 m długości i 1,7 m szerokości - będzie przeznaczony dla młodzieży i dorosłych. Jednocześnie z obu torów będzie mogło korzystać kilka osób.

Ponadto na terenie obiektów pojawią się ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery czy urządzenia serwisowe. W planach jest też oświetlenie terenu i montaż monitoringu. Zadanie zrealizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W Ciechanowie ma powstać skatepark i pumptrack. Jeszcze w tym roku komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-05-22 15:51:57

  Prezydent to obiecał i to zrobi! Brawo! Kolejna rzecz która cieszy. Pierwszy taki obiekt na naszym terenie. Dobrze ze nie tylko ciagle te same place zabaw wszedzie.

 • Mich@l - niezalogowany 2018-05-22 15:56:39

  Tyle dobrego się dzieje, że idealnie pasują słowa pewnej byłej premier: „Wystarczy nie kraść”. No i można załatwić pozytywne sprawy z myślą na przykład o najmłodszych.

 • gość 2018-05-22 19:02:54

  No i bardzo dobrze, ale pomyśleć należy o przygotowaniu oddziału ortopedycznego szpitala do większej ilości potencjalnych pacjentów, również w weekend.

 • gość 2018-05-23 06:25:08

  Fajny chlopak z ciechanowskiego prezydenta. Szkoda ze nie wywiazal sie z obietnic zwiazanych z deptakiem.

 • gość 2018-05-23 08:29:19

  Bardzo fajnie, wreszcie ta młodzież będzie miała się gdzie podziać.

 • gość 2018-05-23 15:23:59

  Ktoś kto nie zna się na inwestycjach naiwnie wierzy że uda się za 200 tyś złotych zbudować skatepark i pumptrack. Wystarczy ocenić plac zabaw który po deszczu tonie lub pobliską górkę z której wystają ogromne kamienie a latem porasta chwastami. Tak samo bedzie wyglądał skatepark i pumptrack. Panie Prezydencie z Ciechanowa uciekają młodzi ludzie bo nie maja perspektyw na ciekawą pracę. Troche stali i betonu ich nie zatrzyma! Pełno jest starych domów i emerytów. To miasto potrzebuje inwestycji w postaci fabryk i przedsiębiorstw tak aby miasto się rozwijało i powodowało że to do Ciechanowa przyjadą inni. Póki co to znaczna wiekszość to przyszłe tzw. słoiki.

 • gość 2018-05-23 16:49:33

  Zgadzam się. Potrzebne są inwestycje których nie widać gołym okiem czyli fabryki. A tu niestety mydli się oczy gawiedzi. Ciekawe czy będą pieniądze na utrzymanie tych placów zabaw, i innych obiektów jak nie będzie komu płacić podatków(przedsiębiorcy, fabryki itd.) a pieniążki z UE już się kończą. Aby do wyborów a potem to "pocałujta w d... wójta...

 • Anna - niezalogowany 2018-05-24 11:59:22

  Prezydent nie wybuduje fabryki w Ciechanowie bo nie posiada do tego żadnych uprawnień...ludzie poczytajcie trochę najpierw co w ogóle prezydent MOŻE ZROBIĆ dla regionu. Pozdrawiam

 • gość 2018-05-24 12:57:44

  Prezydent powinien budować srodowisko przyjazne inwestorom w postaci korzystnej infrastruktury, porozumień handlowych, również marketingu który sprzyja rozwojowi regionu. Póki co zanosi się że 200 tysięcy w błoto w przenosni i dosłownie (na początek). Ot taki pomysł dla lokalny wyborców, tu bujaczka tam piaskownica........a jak wystarczy to kawałek chodnika i wygrana w wyborach musi być !

 • gość 2018-06-01 12:04:56

  powiem wam ludzie że w ciechu nie ma żadnego ciekawego miejsca na spędzenie wolnego czasu a to jest bardzo dobre rozwiązanie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-19 15:21:48

  Wiadomo coś w sprawie ? Kiedy to ma być?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl