:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Straciła miejsce w hali targowej - będzie pikieta. Ratusz odpiera zarzuty

Społeczeństwo, Straciła miejsce targowej będzie pikieta Ratusz odpiera zarzuty - zdjęcie, fotografia
30/01/2019 15:20
Kamil Żerdziewski

Pikieta w sprawie Danuty Ceranowskiej - kupca z hali targowej w Ciechanowie, odbędzie się w najbliższy czwartek (31 stycznia) przed Urzędem Miasta. Protestujący w ten sposób chcą wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji prezydenta miasta, który bez uzasadnienia wypowiedział kobiecie umowę dzierżawy lokalu handlowego w hali. Ratusz w wydanym w tej sprawie oświadczeniu odpiera zarzuty, twierdząc że są one bezpodstawne i niezrozumiałe.

Danuta Ceranowska prowadzi handel przy dworcu PKP w Ciechanowie od około 25 lat, najpierw na istniejącym tam do niedawna bazarze, a obecnie w nowo wybudowanej Hali Targowej "Bloki". Jak podkreśla w przesłanym do mediów liście, od trzech lat jest wdową z trójką dzieci, będąc jednocześnie jedynym żywicielem rodziny. Wraz z innymi kupcami z bazaru przy PKP od kilka lat działa w Komitecie Kupców, którego członkowie starali się przeciwdziałać likwidacji targowiska oraz walczyć o poprawę warunków ich pracy. Jak powszechnie wiadomo decyzji o budowie hali targowej nie udało im się jednak zablokować.

- Gdy zapadła decyzja budowy Hali, w 2015 r. przedstawicielom kupców, w tym i mnie, zaprezentowano studium zagospodarowania terenu przy dworcu PKP. Na spotkaniu zapewniano nas o tym, że będziemy mieli ogrzewanie i klimatyzację, pawilony dostosowane do potrzeb kupców różnych branż – w tym spożywczej, chemiczno-kosmetycznej, czy warzywnej, oraz parkingi dla klientów, dostawców i parkingi zielone - wspomina Danuta Ceranowska i dodaje, że po trzech latach ciszy, w lutym ubiegłego roku prezydent na spotkaniu z kupcami miał oznajmić, że w hali nie powstanie ani klimatyzacja, ani ogrzewanie. - A jeśli nam się nie podoba, to ma na nasze miejsce 100 osób. Zapewnił jednocześnie, że temperatura w hali nie spadnie poniżej 0°C - mówi Danuta Ceranowska.

Podkreśla, że po deklaracji prezydenta dotyczącej warunków, jakie mają panować w hali, zdecydowała się wydzierżawić tam boks handlowy. - Sytuacja w hali stawała się jednak coraz trudniejsza z powodu nadchodzących mrozów, jak i sytuacji na parkingu, który stał się niedostępny dla klientów, a zajęty od wczesnych godzin porannych samochodami osób dojeżdżających do Warszawy. 28 listopada (ubiegłego roku - red.) na spotkaniu z prezydentem zapytałam, jak mam zabezpieczyć i ogrzać towar, jeśli nie mam sufitu i jak nam pomoże w tym Pan Prezydent. Odpowiedź była jedna: „nie wiem”, a po 2 dniach otrzymałam wypowiedzenie umowy dzierżawy, bez żadnego uzasadnienia - informuje nas Danuta Ceranowska.
 
Postanowiła złożyć odwołanie od tej decyzji. Na biurko Krzysztofa Kosińskiego miała też trafić petycja z ponad 450 podpisami, w której kupcy oraz klienci mieli domagać się od włodarza cofnięcia wydanej wcześniej decyzji. Działania te okazały się jednak bezskuteczne. - Dziś Hala Targowa z zewnątrz wygląda ładnie, estetycznie. Szkoda tylko, że nie wszyscy kupcy są mile widziani w tym obiekcie, a każdy, tak jak ja, za słowa prawdy może być wyrzucony. Zastraszenie jest naszym chlebem powszednim, a ja zostałam uczyniona kozłem ofiarnym. Nie mam innego sposobu, by zdobyć pieniądze na utrzymanie rodziny, ta praca to wszystko co mam. Prezydent wypowiadając mi umowę pozbawia mnie jedynego źródła utrzymania. Protestuję nie tylko w swojej sprawie. Protestuję przeciwko traktowaniu ludzi jak rzeczy, dlatego będę 31 stycznia pod Ratuszem w godz. od 8:00 do 11:00 razem z ludźmi, którzy rozumieją szerzący się problem znieczulicy urzędnika. Decyzją Pana Prezydenta stracę wszystko co mam, stracę stanowisko pracy, stracę jedyne źródło dochodów mojej rodziny, a od 1 marca pójdę na bruk - nie kryje rozgoryczenia Danuta Ceranowska.

Przesłaliśmy w tej sprawie pytania do Urzędu Miasta Ciechanów. W odpowiedzi otrzymaliśmy oświadczenie ratusza, które opublikowano również na stronie internetowej miejskiego samorządu. Zawarto w nim siedem punktów odpierających zarzuty stawiane przez Danutę Ceranowską. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta podkreśla przede wszystkim, że nieprawdą jest iż wszyscy kupcy z hali targowej popierają działania protestującej. We wtorek (29 stycznia) w ratuszu miała zjawić się grupa kupców z Hali Targowej, która postanowiła przedstawić prezydentowi swój punkt widzenia. - My Kupcy pracujący na hali targowej "Bloki" w Ciechanowie odcinamy się od działań Pani Danuty Ceranowskiej, które mają znamiona działań politycznych, uderzające w dobre imię Prezydenta miasta Ciechanów. Wszystkie działania Pani Ceranowskiej były podejmowane bez konsultacji z nami i na własną Jej odpowiedzialność (wywiady w mediach, ulotki, zbiórki podpisów...). Według nas działania Pani Danuty Ceranowskiej uderzają także w dobre imię nas wszystkich pracujących na hali targowej i osób robiących zakupy. Hala targowa została zaprojektowana i wykonana jako "hala zimna" i to jest fakt. Warunki pracy obecnie są znacznie lepsze niż na bazarze przed budową hali. Mamy równocześnie nadzieję, że w przyszłości rozwiązany zostanie problem parkingu na potrzeby hali - cytuje przekazane Krzysztofowi Kosińskiemu pismo ratusz. Nie precyzuje jednak ile osób podpisało się pod zaprezentowanym stanowiskiem oraz czy wcześniej parafowali petycję w obronie Danuty Ceranowskiej.

W dalszej części oświadczenia Renata Jeziółkowska podkreśla, że nowo powstała hala targowa w nieporównywalny sposób podniosła komfort zarówno sprzedawców, jak i kupujących. Dodaje, że kupcy od początku byli świadomi, że obiekt będzie „zimną halą”, a nie galerią handlową, w której stawki byłyby nawet cztery razy wyższe. - Choć nie było to uwzględnione w pierwotnym projekcie, w trosce o komfort kupców i klientów, w hali na ostatnim etapie realizacji inwestycji zainstalowane zostały klimatyzatory. Urząd Miasta na bieżąco, w miarę możliwości, reagował na prośby i sugestie kupców. Nieprawdziwe są wszelkie stwierdzenia podważające te fakty - wyjaśnia rzeczniczka ratusza i dodaje, że miasto prowadzi też działania w sprawie zadaszenia znajdujących się w hali boksów handlowych. Odpiera również zarzut, że w obiekcie podczas silnych mrozów temperatura spada poniżej zera stopni.

W kluczowej kwestii podnoszonej przez protestującą, dotyczącą wypowiedzenia jej umowy bez żadnego uzasadnienia, urzędnicy twierdzą, że skoro nie mogli zaspokoić oczekiwań najemcy, przysługiwało im prawo zakończenia współpracy. - Zawarta w dniu 10 kwietnia 2018 r. umowa z panią Danutą Ceranowską została rozwiązana zgodnie z zawartym w niej punktem, który przewidywał możliwość wypowiedzenia umowy każdej ze stron bez podawania przyczyny, z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Gmina Miejska Ciechanów nie była w stanie spełnić wszystkich oczekiwań pani Danuty Ceranowskiej, w związku z czym umowa została rozwiązania. Starania miasta nie satysfakcjonowały pani Danuty Ceranowskiej, sytuacja okazała się więc patowa. Sugerowanie jakichkolwiek innych powodów rozwiązania umowy z panią Danutą Ceranowską jest bezzasadne i nielogiczne - zapewnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta (oświadczenie ratusza w całości można przeczytać TUTAJ).

Oświadczenie ratusza nie wpłynęło na plany protestujących. Pikieta ma odbyć się w czwartek (31 stycznia) w godzinach od 8:00 do 11:00 przed Urzędem Miasta Ciechanów.

(fot. UM)

 

Straciła miejsce w hali targowej - będzie pikieta. Ratusz odpiera zarzuty komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 15:38:22

    Buta i arogancja Pana Kosinskiego jest przerażająca. Masz inne zdanie, wyrazisz krytykę - zostaniesz odpowiednio "nagrodzony", bo Panu prezydentowi nie w smak inne zdanie....

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 16:01:03

    W Ciechanowie jest mnustwo lokali do wynajęcia gdzie można prowadzić działalność handlową i będą odpowiadać wymaganiom tej Pani

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 16:04:46

    Radni jutro moze zainteresuja się kobiety problemem? Przypominam ze w Gdansku przy ratuszu zmarl protestijacy dwa miesiace starszy czlowirk.dzis tylko dzien i noc jest swiety adamowicz

  • gość 2019-01-30 16:29:16

    Ojojoj biedna pani. Straszne. Bezradność prowadzi do bezczelności. Na siłę i młotkiem. Wielkie halo zrobię i będę mogła dalej narzekać jak mi źle a przedewszystkim jaki to Prezydent ch**. Beznadzieja! I dzbany pójdą protestować, bo tak trzeba hahaha śmiech na sali

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 16:33:51

    Pani Danuto Zapraszamy do Cedrobu. Za ustawowy czas pracy bez nadgodzin otrzyma Pani minimum 2500pln netto. Do tego pełną umowę oraz ubezpieczenie. Szczegóły znajdzie Pani na naszej stronie internetowej.

  • gość 2019-01-30 16:36:55

    Na pewno są lokale odpowiadające wymaganiom tej Pani, ale może za dużo większe pieniądze. Nie rozumiem, co im zależy żeby kobicina sobie tam najmowała i pracowała, tym bardziej że ma trudną sytuację rodzinną. Co może lepiej żeby na zasiłek poszła. Podpadła. Smutne i przykre

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 16:37:10

    Apeluję do P Prezydenta o cofnięcie decyzji .To co pojawiło się na stronie urzędu miasta jest chyba napisane przez urzędników ratusza albo P kierownika hali .Co to znaczy sprawa polityczna dobre imię prezydenta Kobieta traci jedyne źródło utrzymania a oni wypisują jakieś dyrdymaly Ta Pani już pracowała na targowisku a nasz wspaniały? prezydent chodził do przedszkola Trochę pokory i empatii Panie Kosinski

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 16:43:23

    A po chemie pójdę i wspomogę finansowo lidla lub biedronke jak widać ktos2 dba o to żeby zycie2 nam ułatwić

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 16:54:50

    Pani Danuto Zapraszamy do Cedrobu. Za ustawowy czas pracy bez nadgodzin otrzyma Pani minimum 2500pln netto. Do tego pełną umowę oraz ubezpieczenie. Szczegóły znajdzie Pani na naszej stronie internetowej Cedrob powinien zaintetesowac policje tym wpisem.Jest nieprawdziwy i podwaza wiarygodnosc powaznej firmy i kpi z niej.Nie wierzę by pracowal tam sobowtor rzecznika Kamila Dabrowy z U M Warszawa. Ps.Trolle z um juz po pracy i zaczyna sie hejt, bo pamietajmy o przeszlosci hejterskiej naszego prezydenta

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 17:16:42

    Straszne, jak można wyrzucić kobietę z jej miejsca pracy tylko dlatego, że się postawiła "komuś" wysoko postawionemu.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 17:19:38

    Straszne, jak można wyrzucić kobietę z miejsca pracy tylko dlatego, że postawiła się "komuś" wysoko postawionemu.

  • sprzedawca - niezalogowany 2019-01-30 17:25:43

    do galerii handlowej zapraszamy, będzie miała Pani ciepło

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 17:48:10

    Brawo dla Pani. Niech walczy o swoje. Wiem ze dla spokoju sumienia tak trzeba robic bo ci co chorują na wladze lub wyższość gdy tylko cos im nie pasuje od razu by do pionu ustawiali. A Kosiński lanser niech troche zmieni swoja bute

  • gość 2019-01-30 18:26:28

    Pewnie już miejscówka komuś obiecana. Zobaczymy kto Panią Danusię zastąpi....................

  • gość 2019-01-30 19:00:52

    Wychwalaliście tak tego Kosińskiego a on teraz pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

  • gość 2019-01-30 19:10:32

    Skakała,skakała,aż się naskakała.Jak handlowała 25 lat w nieogrzewanej budzie to nie miała problemu.Za to jaką miała klimę i te zapachy,bezcenne.Po drugie,miała elektryczność w boksie,to mogła się dogrzewać piecykiem.Ale gdzie tam,ile trzeba byłoby płacić za prąd.I bardzo dobrze że pozbyli się zrzędliwej baby.Nawet jej mąż wolał do Bozi niż z nią dalej żyć.A co do tego Cedrobu,to nie przepracowałaby fizycznie nawet tygodnia.Może iść do odśnieżania,później na jagody,grzyby i znów do odśnieżania.

  • gość 2019-01-30 19:36:21

    Jeśli tej Pani bardzo nie pasuje lokal w Hali to niech pogada ze swoją znajomą byłą radną. Może wynajmie jej lokal na Warszawskiej.

  • gość 2019-01-30 19:46:25

    Ludzie to jednak świnie. Nie kradła - pracowała, płaciła czynsz. To o co chodzi? Ja ją podziwiam. Nie siedziała na garnuszku państwa.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 19:54:56

    Kurczę ja też chyba muszę protestować bo w pracy mi się nie podoba, bo na dworzu zimno, śnieg mi na szybę pada bo nad parkingiem nie ma dachu i do tego postu parkingowe normalnie szok co za warunki....

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 20:05:12

    A czego można się spodziewać przy czynszu 200zl

  • gość 2019-01-30 20:33:47

    "Decyzja nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia, a wiele wskazuje, że jest to prymitywna zemsta na osobie, która nie jest spolegliwa. Miasto i prezydent to nie jedno i to samo. Miasto, to my – mieszkańcy, a prezydent jest jedynie zatrudnionym przez nas urzędnikiem. Urzędnikiem, którego postawy i zachowania świadczą o niedojrzałości. Urzędnikiem, który dla zemsty jest w stanie pozbawić miejsca pracy wdowę z trójką dzieci i jeszcze przedstawić to, jako swój sukces. Na takie postawy i zachowania nie ma miejsca. Podobnie, jak na jakiekolwiek próby zastraszania. Cztery lata lukrowania rzeczywistości dały efekt. Warstwa jest zbyt gruba i pęka, a spod niej wychodzi prawdziwa twarz…" http://www.06400.pl/spolecznosc-aktualnosci/items/kto-nie-z-krzysiem-ten-wrog

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 21:01:05

    Handlarze bazarowi to przeważnie chamy

  • Gość hu - niezalogowany 2019-01-30 21:15:53

    Jeszcze hala nie stała i już latała do urzędu on jest żądza sensacji.

  • GośćAsia - niezalogowany 2019-01-30 21:48:37

    Temu Kosinskiemu w głowie się przewrócił od nadmiaru władzy. Trzeba być wyjątkowym, złośliwym bez empatii człowiekiem. Zamiast pomóc tej kobiecie to pokazał swoją podłość i malosc.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 21:57:04

    Ch..j a nie prezydent. Nie kasujcie lizusy portalu opini suwerena o nim.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 21:58:26

    Problem z tą halą był do przewidzenia. Jest za wysoka! Po co ta przestrzeń wolna nad boksami? Wiadomo przecież, że ciepłe powietrze będzie gromadzić się pod dachem! Byłoby dużo taniej, bez problemowe ogrzanie zima, czy schłodzenie latem gdyby była wys. 4-5m a nie ponad 10m. Tylko wtedy nie byłaby taka ładna :) Ktoś to mocno przeprojektował, na życzenie kogoś kto nie prowadził nigdy biznesu, kto nigdy chyba nie płacił rachunków, a już napewno, nie płacił z własnej kieszeni za inwestycję, No rozmach niestety kosztuje !!!! A już nalepsze jest zapewnienie inspektora nadzoru, że temp. nie spadnie poniżej 0. A który to inspektor taki mundry? Może jakieś nazwisko, podstawy tych zapewnień, a może jakieś obliczenia?

  • gość 2019-01-30 22:00:47

    W Hali to ci kupcy mogą zarobić do gówna na pieprz.Taki tam ruch.

  • zdezorientiwany - niezalogowany 2019-01-31 00:57:27

    To napisał bez uzasadnienia pismo, człowiek z wykształceniem prawniczym Nie rozumiem. Czy taka narracja portalu?

  • Szczesliwiec - niezalogowany 2019-01-31 01:16:13

    Dziękuję wam za to że głosowaliście na tego małolata. Teraz macie swojego Wspaniałego Ukochanego Pana Prezydenta który na proste pytanie odpowiada "Nie wiem". Na szczęście mi się krzywda nie dzieje. Niech was teraz pięką tyłki bo Harry Potter dopiero zaczął swoje czary. To dopiero początek, a będzie jeszcze ciekawiej. Jeszcz raz wszystkim głosującym na P.Kosińskiego serdecznie dziękuję za to że teraz wam udowodni jaki jest niedojrzały. Dobitnie wam to udowodni. ;)

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 05:31:20

    Ludziom lepsze warunki Bytowie by się przydały a nie kur.... Hala targowanie drożyzna w HU... To jest tak jak się ma wysokie krzesło i władza wpierdala mózg

  • obserwator - niezalogowany 2019-01-31 06:02:27

    generalnie , osobiscie nie chcialbym miec tam swojego biznesu, parkingi zastawione przez ludzi ktorzy dojezdzaja do pracy pociagami, dla klientow hali liczba miejsc mocno ograniczona .....slabe Panie prezydencie....nie interesuje mnie konflikt z ta Pania pana prezydenta , ale jak ktos placi czynsz to dlaczego wypowiada mu sie ot tak umowe....moj glos zostal zmarnowany w tych wyborach, moge powiedziec to z czystym sumieniem ....

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 06:04:48

    Pani DANUTO tak Pani źle w nowej hali tak zimno i martwi się Pani o swój towar bo niby chłód źle reaguje na artykuły chemiczne. Na Hali w tym momencie temperatura nie spada poniżej 0c nie wieje , jest klima w całej hali na głowę też Pani deszcz A śnieg nie pada , towar nie zamarza. Lepsza była drewniana rozsypująca się buda połatana blachą gdzie temperatura była poniżej 0C w zależności od pogody i pory roku To ja się pytam jak wtedy Pani chroniła i ogrzewała swoje artykuły?????????? Już nie wspomnie że najazd ma Pana Kosińskiego jest tu celowy i pewnie opłacony dobrze.....

  • gość 2019-01-31 07:38:48

    Kosiński jest najlepszym prezydentem na swiecie paruwy gupie, a ta baba szuka afery, jakos inni najemcy nie narzekaja a wrecz chwala te hale.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 08:07:54

    Przecież tam są stanowiska handlowe obok hali. Wolne stoją i nie trzeba marudzić że dach za wysoko. Można handlować prosto z samochodu jak komuś warunki w hali nie odpowiadają.

  • gość 2019-01-31 08:19:33

    Mówienie jest dobre, milczenie lepsze; jedno i drugie jest złe, kiedy jest przesadzone.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 08:26:02

    Ta Danuta to chamka a udaje wielką damę. Znam ją bardzo dobrze

  • gość 2019-01-31 08:29:28

    Treść komentarza...

  • gość 2019-01-31 08:37:57

    No ludzie dzielą się na trzy grupy: ci którzy powodują zdarzenia, ci którzy obserwują zdarzenia, ci którzy nigdy nie zrozumieli tego co się zdarza. Jestem za kobietą!

  • gość 2019-01-31 08:43:15

    Miasto to nie tylko ulice ale i ludzie. a jeśli się ich nie szanuje, co widać na postępowaniu Ratusza. Wstyd. A dodatkowo wstyd "przyjaciołom" z hali. Jak nie masz nic oprócz chamskiego komentarza to zamilcz. bo może jutro młodzież z ratusza i Ciebie tak potraktuje.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 09:05:03

    Powiem tak po co budowano halę tak wysoką ? Żeby się zimno zbierało...trzeba było dwa piętra zrobić...sklepienie powinno być niskie bezsensu wydawać kasę na tak duża halę wtedy ogrzewanie miało by sens...Ale co zrobić skoro nikt nie myśli o inwestycjach w rzeczy przydatne...bez problemu można połączyć ładny wygląd z funkcjonalnoscią ale po co brak człowieka w Ratuszu od tego bo tak jak ze stojakami na rowery po 10 szt. Skoro starczy dwa postawić i to w miejscach gdzie są nie potrzebne (niechodzka)

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 11:17:30

    No i macie prezydenta takiego jak chcieliście, teraz to dopiero zacznie się dziadostwo przez ostanie 4 lata trzeba się ustawić. Trzeciej tury nie będzie prawda PSLOwskie dupki

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 12:21:25

    Żenada. Wdowa z 3 dzieci, dwójka z nich jest już dorosła mogą iść do pracy i matce pomóc. Druga sprawa jak taka biedna jest to powinna na dupie usiąść i się nie odzywać a nie się awanturować a później płakać i robić wielkie show. Nie jest pani jedna która sama wychowuje dziecko, zakasać rękawy i do roboty a nie się użalać i czas tracić na przedstawienia.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 14:02:48

    Jak się czyta takie komentarze jak powyżej to jest bardzo przykre

  • gość 2019-01-31 14:22:00

    Jedno dziecko pracuje i to dobre dochody ma.

  • gość 2019-01-31 14:22:56

    Dobre rady mamy wyłącznie na cudzy użytek. Przedsionek piekła jest nimi brukowany,

  • gość 2019-01-31 14:33:38

    Przez 25 lat nie nabyła lokalu. A to szkoda. A może partia i kościół pomoże. Chciała na salony i nie udało się Pani. Może coś z nieruchomości sprzedać trzeba. Każdy chciałby tak ubolewać i dostawać. A czy tak rzetelnie to podatki kupcy płaco. Wiecznie straty i straty aby nie płacić.. Pracy w innych branżach jest dla chcących pracować . Do rządu o poradę.

  • gość 2019-01-31 14:38:11

    Prezydent dba o swoje interesy i upierdliwych kontrahentów nie chce. Chciała by wykorzystać na maxa samorząd. a od siebie nic. Dzieci do szkoły społecznej posyła a płacze na brak środków dożycia. Czy to jest normalne? ale takie osoby nie rozumieją za wiele. Klapki na oczach i sama jest pępkiem świata. Skandal. Może galerię na własność jej wybuduje Państwo Polskie.

  • gość 2019-01-31 14:39:52

    Jak po pikecie. Zatrzymali do pudła kogoś. Pokazać gdzie jest ich miejsce w szeregu razem z Panią Danutą.

  • gość 2019-01-31 14:42:40

    Do domu. Zająć się sobą i pomyśleć nad swoim postępowaniem. Tylko postawa roszczeniowa i tylko mi się należy. A tu dzwon. Pokazano co jest właściwe i kto rządzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 15:38:08

    Portal tez tchorzliwy skoro temat schowany.wstyd odwazniaki

  • gość 2019-01-31 15:45:29

    A dlaczego ona ma się z stamtąd wynosić? Prezydent nie jest właścicielem hali, tylko zarządcą. Uważam, że brzydko się zachował. Miałam o nim inne zdanie. Tak może zachować się ktoś, kto wynajmuje swój prywatny obiekt, a nie osoba która zarządza mieniem miasta (czyli nas wszystkich). Nawet jeżeli uważa, że Pani Danuta "czepia się", to nie przystoi włodarzowi miasta w ten sposób wypowiedzieć umowę. Dla mnie odpowiedź Prezydenta na stronie UM pokazuje, że nie liczy się z ludźmi. Czy oby nie daliśmy mu za dużego kredytu zaufania, popierając go w wyborach samorządowych?!

  • gość 2019-01-31 15:56:59

    Przerażają mnie komentarze ludzi!!!! Zawiść, chamstwo i znieczulica! Dokąd zmierza ten świat? Każdy tylko potrafi oceniać! I to jeszcze jak! Że dzieci już pracują, że dużo zarabiają, że chodziły do prywatnej szkoły. Może i to prawda, ale teraz ta pani ma już inną sytuację. Być może to miejsce i ten kram to jej sens życia? Dlaczego miałaby to wszystko rzucić ? Bo Prezydent zdenerwował się, że kobieta ma własne zdanie? Bardzo dobrze, że walczy o swoje prawa, bo jak widać po komentarzach wyżej nikt jej w życiu nie pomoże, jeszcze się będą śmiać jak coś nie uda się, bo przecież oni też mają źle!!! To dlaczego ona ma mieć lepiej? Takie jest to społeczeństwo.....

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 16:49:12

    Tutaj tylko temat dla uwagi :-) chętnie obejrzę najmłodszego prezydenta rzeczypospolitej jak odpowiada co Pan zrobi w tej sprawie ,, Nie wiem '' jak jest taki uczciwy i lojalny to niech sam spróbuje przeżyć za 2200 zł i ani grosza więcej tylko auto niech zatankuje oplaty zrobi i przezyje .patola w tym świecie kazdy na poczatku do rany przyłożyć a pozniej co ? Jajco czy to kosinski kaczynski czy inny na poczatku cacy a potem wladza wladza wladza jestem za panią osobiscie do prezydenta nic nie mam bo mi nie zawinił ale czasem mogl by spojrzej okiem zwyklego szarego czlowieka ktory zawsze ma pod górkę

  • gość 2019-01-31 19:39:27

    Trzeba było złożyć doniesienie do organów ścigania, a nie wychodzić na ulicę. Takie postępowanie byłoby chyba prawidłowe.

  • Gośću - niezalogowany 2019-01-31 20:21:13

    Szok. Nie wydaje mi się żeby decyzja Prezydenta miała jakiś podtekst osobisty. Skoro p. Danucie nie podoba się wynajem to nikt jej tam na sile nie trzyma. Zawsze może poszukać lepszego miejsca na handel. A skoro już Urząd próbował pani dogodzić jednak bezskutecznie to co ? Ja jako mieszkaniec rozliczający się w Ciechanowie mam swoje podatki przekazać na rzecz Pani? Bo niby z czyich pieniędzy Miasto miałoby dla Pani coś zmieniać ? Chyba nie z jej 200 zł miesięcznie za czynsz. Ah bo Pani jest wdowa z trójka dzieci. A ja jestem młodym mężem z żona i dzieckiem i chciałbym 500 plus ale zarabiamy najniższa krajowa i nie mamy. Miasto nam da ? Panie Prezydencie, No ale ja chce!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 21:11:39

    I tyle w temacie języka nienawiści. Opluć kobitę, skopać słownie ...No bo osobiście trochę odwagi potrzeba, a tak?? Nikt nie zobaczy kto napisał - gość to gość . Gratulacje dla hejterów z UM Ciechanów. Żenua.

  • gość 2019-01-31 22:22:24

    Pan Prezydent to po prostu tchórz. Najzwyklejszy tchórz po prostu. Jest tylko tam, gdzie nie ma ryzyka zadania niewygodnego pytania. To jest prezydent od przecinania wstęg i robienia sobie zdjęć na otwarcie inwestycji, a gdy trzeba zmierzyć się z jakimś poważnym i mało przyjemnym problemem - cisza. O hali wiem tyle, że od samego początku kupcy się interesowali projektem i mieli sporo sugestii. Tak - SUGESTII, a nie zastrzeżeń, bowiem po tylu latach w fatalnych warunkach chcieli, by hala była halą z prawdziwego zdarzenia, w końcu kosztowała grube miliony... Niestety, pan Kosiński wszystko wie najlepiej, był głuchy na sugestie i prośby kupców. Ktoś powie - ALE PRZECIEŻ WTEDY JAK MIELI? Ludzie, czy wy nie rozumiecie, że nie chodzi o to jak było, tylko o to, jaki stosunek do obywatela, który działa w dobrej wierze ma pan prezydent? Kosiński niemal każdego, kto ma inne zdanie, kto wyrazi słowo krytyki traktuje jak wroga. Ta sytuacja jest tego idealnym przykładem i szkoda, że pierwszym, który pojawił się w większych mediach. Tu też warto zaznaczyć, że duże media przeważnie przemilczały tego typu sytuacje z Kosińskim - typu wychodzenie z sesji rady miasta, gdy jest czas dla mieszkańców. A pewna gazeta z pulsem w nazwie wręcz podręcznikowo pokazuje, jak działa gadzinówka... To samo gazeta samorządowa, a raczej samochwalna, która jest tylko na temat tego co prezydent zrobił, a radni z pozostałych opcji politycznych są tam marginalizowani, często nawet zupełnie pomijani. Proszę sprawdzić w internecie jak wyglądała gazeta samorządowa przed prezydenturą Kosińskiego. Mam ogromny żal do pana prezydenta, bo ma ogromny potencjał, a go marnuje przez butę i arogancję. Głosowałam na niego i przyznaję, że żałuję. Takie zachowania nie powinny mieć w ogóle miejsca. Co z tego, że postąpił zgodnie z prawem, że mógł podjąć taką decyzję, skoro widać, że to jest podyktowane zemstą za działalność pani Danuty? Jak na ironię losu - prezydent - specjalista od pijaru, wszak był rzecznik PSL - nie po raz pierwszy nie potrafi poradzić sobie z sytuacją kryzysową, którą nota bene sam sobie zgotował. To samo pani rzecznik Jeziółkowska. To hańba dla władzy, że nikt z włodarzy nie pofatygował się do pikietujących i nie próbował nawet publicznie porozmawiać. Jedyne na co stać Kosińskiego to żałosne oświadczenie na stronie UM, które jest napisane w liczbie mnogiej - bo to przecież urząd miasta a nie prezydent wypowiedział umowę; jest napisane w liczbie mnogiej - bo to przecież urząd miasta a nie prezydent podjął takie kroki. Do tego całe pismo nie jest podpisane przez prezydenta. Po prostu żenada. Za kogo, panie prezydencie, pan ma mieszkańców? Sodówka uderzyła do głowy?

  • gość 2019-01-31 22:29:55

    A co mają powiedzieć Ci co handlują na dworze, pod wiatami.Kupowałem u pewnej Pani,nad bąknąłem że zimno,wieje. Uśmiechnęła się i odpowiedziała. Teraz jest super nie stoję w błocie.

  • gość 2019-01-31 22:30:06

    Radni pana prezydenta wchodzili do ratusza od strony ul. Nadrzecznej. Ciekawe dlaczego? Zawsze wchodzili od strony Placu JP II ;)

  • gość 2019-01-31 22:33:20

    Pikieta przed ciechanowskim Urzędem Miasta https://www.youtube.com/watch?v=dOyt6pnYLek&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3GK73KuXDTpT4V6MpveKHR7sUbnmYfxFCRzvmBTmqvaaSmzZoD7uKIBSU

  • gość 2019-01-31 22:37:07

    Na czas budowy ta Pani wynajmowała lokal ,handlowała,to czemu walczy o miejsce w tak złych warunkach.

  • gość 2019-01-31 22:50:37

    Pani Danuta nie walczy o miejsce w "tak złych warunkach" tylko o swoje prawo do wyrażania własnych myśli i zdania. Trudno nie odnieść wrażenia, że właśnie jej odmienne zdanie co do warunków w hali było powodem zerwania umowy przez pana Kosińskiego. Tu chodzi o podejście władzy do zwykłego obywatela, o bezduszność prezydenta, który nie godzi się na jakikolwiek dialog oraz krytykę, na które odpowiada takimi właśnie środkami. Dokładnie chodzi o jego postępowanie, bo nie ma czasu i odwagi spotkać się z mieszkańcem w ważnej dla niego sprawie. dramat!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-01-31 23:53:27

    pan prezydent zapomniał jak siadał na barykady na przejeździe kolejowym i podklejał się do pokrzywdzonych ludzi aby zdobyć poparcie polityczne, a teraz jest po drugiej stronie barykady i już nie pamięta o ludziach którzy go wybrali

  • gość 2019-01-31 23:58:57

    I co ma zrobić Pan Prezydent jak wszyscy zaczną wyrażać własne myśli i zdania.

  • gość 2019-02-01 06:31:45

    Mam wrażenie że te posty pisze ciągle ta sama osoba. Chyba aby zainteresowanie było bzdetem.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 06:56:29

    Żeby oceniać kogokolwiek w tej sprawie, trzeba wiedzieć że tej Pani nic nie pasuje oprócz rządzenia. Stawiali Lidla chodziła zbierała podpisy żeby zablokować budowę bo to odbierze jej klientów. No i oczywiście bych do prezydenta, a co tam. Nie udało się. Wypowiada się w imieniu wszystkich kupców, ale po co. Oni się za nią wystawili żeby została a tu na drugi dzień telewizja, gazeta. Po co. Nie pasuje to wynająć lokal na swoje potrzeby ogrzewany i po sprawie. Robi Pani z siebie ofiarę, ale to tylko pozory. Miłego dnia.

  • gość 2019-02-01 10:37:04

    proszę nie szkalować tej Pani, to bardzo porządna osoba, cała rodzina bardzo szanowana, a że ma odwagę powiedzieć prawdę, to nie pasuje do ozdóbek raju jakim jest Ciechanów p. prezydenta , przypominam że Ciechanów jest wszystkich mieszkańców a nie tylko tych wybranych, trochę pokory proszę

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 11:29:35

    Jeśli w umowie jest punkt mówiący o możliwości wypowiedzenia bez podania przyczyn i ktoś podpisuje taką umowę, to znaczy, że zgadza się na to!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 13:11:20

    Może wynająć lokal w nowej galerii obok Kauflandu. Będzie miała ciepło i przyjemnie, dużo lepszy punkt. Tylko że ona jest wychowana w budzie i błocie na bazarku

  • gość 2019-02-01 13:37:12

    Ale jaja. Pan PREZYDENT do wymiany.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 13:49:57

    Niech się wezmą za tych co handluja ruskimi fajami na nowej hali targowej

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 14:43:06

    Szanownej pani córka studiuje medycynę, to jeszcze chwila i stragan do handlu potrzeby jej nie będzie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 15:08:57

    Panie Niesiobędzki co tak cicho tu o panu?? Wszakże kierownik hali , prawa ręka Harego Potera, pierwszy na marszu dla rodziny , ładnie się pokazać wszakże trzeba, a zastraszasz pan kupców. Wstydzę się panu rękę podawać.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 15:13:35

    Wie ktoś coś na temat pani handlującej zniczami przy cmentarzu? Dostała wymówienie miejsca chyba nie z powodu wujka Krzysia, który został bez konkurencji. Szkoda że jej nie było we czwartek . Mogła coś powiedzieć ciekawego w tej sprawie:(

  • gość 2019-02-01 15:39:34

    Komentarz, że córka pani studiuje medycynę, wyjątkowo głupi i wredny. Dzieciom trzeba dać, a nie od nich chcieć.

  • @up - niezalogowany 2019-02-01 16:01:04

    Szkoda, ale główny zainteresowany i tak by olał koniec sesji przeznaczony dla mieszkańców i ich uwag.....

  • gość 2019-02-01 19:39:11

    nie ma i nigdy nie będzie zgody na to aby eliminować ludzi tylko za to że mówią prawdę, ludzie nie atakujcie nienawiścią poszkodowanej Pni, z pracy rąk wszystko urobiła , dzieci ambitne tylko pogratulować, hala to nie prywatny folwark by tak postąpić, ale ważne jest jedno ludzie pomaleńku otworzą oczy, stara prawda głosi, zło wyrządzone do człowieka wraca

  • gość 2019-02-01 21:23:42

    Córka studiuje i jeszcze jej wojsko płaci. A z unii tez trzeba wyciągnąć co się da i po to zakupiła gospodarstwo na wsi. A skąd kasa. Dziwne. Urząd skarbowy wie o tym. A za policję i straż powinna zapłacie na pikiecie to by uspokoiła się.

  • gość 2019-02-01 21:25:54

    Dajcie już jej spokój. Pewnie pali się cała. Wybrnie z tego obronna ręka. Biskup pomoże.

  • gość 2019-02-01 21:52:04

    https://www.youtube.com/watch?v=tPDUYQiPv2c

  • gość 2019-02-01 23:59:01

    moi drodzy lepiej niech się wasz prezydent wytłumaczy co to za lęki i obawy, że tyle za plecami straży i policji zaangażowano

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 05:18:20

    Pielgrzymki do prezydenta to dla tej Pani chleb powszedni. Nie ma nigdy winy po jednej stronie. To wszystko wygląda jak nagonka na Pana Prezydenta. Był taki film,, jak rozpetalem I wojnę światową '' to Pani może nagrać swój,, jak rozpętałam falę nienawiści na prezydenta ciechanowa. '' Ludzie przejżyjcie na oczy, to że ktoś przeleży w kościele to nie znaczy że jest super dobrym człowiekiem.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 10:00:29

    Czytając wasze komentarze wniosek nasuwa się jeden: albo jesteście dobrymi znajomymi tej pani, albo jesteście przyjaciółmi domu, bo takie szczegóły znacie z jej życia, że głowa mała. No chyba, że żyjecie życiem innych a nie swoim, i nie macie nic innego do roboty.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 10:01:59

    No może jesteście z rodziny, ale tego bym nie zrozumiał.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 10:05:00

    A tak wogule to ile płacą za komentarze? Bo w stolicy studenci sobie dorabiają w ten sposób niezłe pieniążki. Za hejt chyba nawet parę groszy więcej.

  • gość 2019-02-02 13:58:02

    A co tu jest do rozumienia? Z rodziną najlepiej wychodzi się na fotografii i to jeszcze jak się w środku stanie. Poza tym BROŃ MNIE BOŻE OD MOICH PRZYJACIÓŁ, to od wrogów już się jakoś sam obronię!

  • gość 2019-02-02 14:06:44

    Kto broni śladem tej Pani wysłać dziecko na WAM? Też mu będzie "wojsko płacić". Tyle, że tam obowiązuje dyscyplina wojskowa i po studiach trzeba stypendium odpracować, tzn. odsłużyć na warunkach, które nie każdemu by odpowiadały i w trudnych do przewidzenia okolicznościach.

  • gość 2019-02-02 14:11:13

    Nigdzie za darmo nie płacą. Poszukać odpowiedniej pracy dla siebie, zamiast zaglądać komuś do kieszeni. Zapłata za to nie gwarantuje regularnych dochodów, a jeść i pić się chce.

  • gość 2019-02-02 19:00:03

    Nie znam tej pani. Nie uważam, że cokolwiek da się załatwić tłumnie na ulicy. Pan Kosiński nie jest moją władzą. Ale jest demokratycznie wybranym prezydentem i do następnych wyborów trzeba go szanować. Tego wymaga kultura polityczna.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 20:04:25

    Jeśli dochodzi do sytuacji, że ktoś sypie piach miedzy tryby w miarę dobrze funkcjonującej maszyny, to odpowiedzialny za jej sprawne funkcjonowanie ma dwa wyjścia, albo na to dalej pozwalać, lub nie. Jeśli maszyna nie będzie dobrze działała to zostanie za to rozliczony, bo został wybrany po to by wszystko dobrze funkcjonowało.

  • gość 2019-02-02 20:19:17

    Ja byłem na bazarku i nie jest ciekawie, mogli by jakoś ocieplić pianką i zac sufit każdemu kupcowi, w zimę naprawde współczuje kupcom, nie zdziwie się jak niedługo wyjdą reszta kupców pod urząd jak będą mrozy zimą po - 25 stopni, będzie jak pan co stał pod sądem i każdy z niego się nasmiewał a niedawno wyszli pracownicy strajkowac w czasie przerwy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 23:09:21

    A ja nie współczuje. Przecież pozostałym jest rewelacyjnie. Potwierdzili to podpisami prawda panie niesiobędzki .

  • gość 2019-02-02 23:25:06

    to cała prawda, sztab ludzi zatrudniony aby zniszczyć człowieka który powiedział prawdę, a kto rozliczy pana prezydenta i radę że nie szanują mieszkańców, wybory się skończyły i można pokazać prawdziwe oblicze, które dla wielu jest niestety rozczarowaniem

  • gość 2019-02-03 07:54:07

    Dajcie już spokój tej Pani. Prezydent i tak nie pomoże bo to polityka. Dumny ze swoich działań, co prawda niewłaściwych. Tak mają politycy. Liczy się jego prawda, a ludzi tylko poniżać i odsyłać bo sam nie wie jak ten problem załatwić.

  • gość 2019-02-03 09:57:46

    Jaśnie panujący nam Pan Prezydent pokazał się swoimi wypowiedziami,że jego kultura nie upoważniłaby nawet do kandydowania na stanowisko podsołtysa w Kozdrojach.Kultura wszędzie obowiązuje.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-03 19:36:59

    Ty chamie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-04 11:06:01

    To było o gościu z poprzedniego komentarza, czy o władcy z ciechanowskiego ratusza

  • gość 2019-02-04 11:29:17

    Człowiek prosty nie znaczy prostak.

  • gość 2019-02-05 10:28:38

    Ale jednak coś wskórała. Pan prezydent uciekł z sesji, raczej posiedzenia, Miejskiej Rady. Przed tak mizerną pikietą.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-05 12:02:31

    Albo, wyszedł bo okazał się mądrzejszy, wyszedł by nie zaogniać sytuacji.

  • gość 2019-02-05 13:46:11

    mógł pogrozić palcem i pójść dalej roześmiany, jednak nie zniszczył biedną kobiecinę, pozbawiając pracy, utrzymania rodziny, bo nadepnęła na odcisk, tak się nie robi ludzie to zapamiętają

  • Gość - niezalogowany 2019-02-05 15:56:47

    Prawdopodobnie właśnie skończy się na pogrożeniu palcem. A biedna kobiecina już nie raz, "namąciła" - chyba taki typ człowieka. Z tąd taka sytuacja.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 17:49:35

    Jeżeli słyszę o działaniach pana prezydenta cieszę się, że nie mieszkam i prowadzę działalnosci w Ciechanowie tylko w dużym mieście z bardziej cywilizowanym, elokwentnym i przedewszystkim nie msciwym prezydentem. To nie czasy średniowiecza, że kobieta nie ma prawa głosu i walczyć o lepszą egzystencję. Prezydenta radzę oddać Wam do przedszkola, bo czasem w przedszkolu dzieci mają problemy z empatią. Kobieto jesteś wielka.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 17:51:16

    Jeżeli słyszę o działaniach pana prezydenta cieszę się, że nie mieszkam i prowadzę działalnosci w Ciechanowie tylko w dużym mieście z bardziej cywilizowanym, elokwentnym i przede wszystkim nie msciwym prezydentem. To nie czasy średniowiecza, że kobieta nie ma prawa głosu i walczyć o lepszą egzystencję. Prezydenta radzę oddać Wam do przedszkola, bo czasem w przedszkolu dzieci mają problemy z empatią. Kobieto jesteś wielka.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 22:54:25

    Witam Wszyscy Ci co piszą bzdury na temat P.Danuty to napewno patologia bo innego określenia nie ma na tak zawistne osoby. Ja tej pani nie znam tylko czasami jestem jej klientką i nigdy nie zdażyło się. by była opryskliwa , nieuprzejma itp...czego nie można powiedzieć o niektórych kupcach. Ta pani jest przykładem dla innych i za to jej chwała. Jeśli chodzi o prezydenta to ja i moi bliscy a jest ich nie mało żałujemy i jest nam wstyd że głosowaliśmy na niego ,mamy nadzieję,iż nigdy więcej nie zostanie wybrany . Pan radny Racki gratulacje i szacunek w związku z wypowiedziami przed kamerami. Pozdrawiam.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 22:55:24

    Witam Wszyscy Ci co piszą bzdury na temat P.Danuty to napewno patologia bo innego określenia nie ma na tak zawistne osoby. Ja tej pani nie znam tylko czasami jestem jej klientką i nigdy nie zdażyło się. by była opryskliwa , nieuprzejma itp...czego nie można powiedzieć o niektórych kupcach. Ta pani jest przykładem dla innych i za to jej chwała. Jeśli chodzi o prezydenta to ja i moi bliscy a jest ich nie mało żałujemy i jest nam wstyd że głosowaliśmy na niego ,mamy nadzieję,iż nigdy więcej nie zostanie wybrany . Pan radny Racki gratulacje i szacunek w związku z wypowiedziami przed kamerami. Pozdrawiam.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 12:16:53

    Odwagi Panie Prezydencie! Każdy z nas popełnia błędy, jesteśmy tylko ludźmi. Często nasze ego nie pozwala dostrzec nam prawdy, ale trzeba znaleźć w sobie odwagę i przyznać się przed sobą "zagalapowałem się ". Ale wszystko jeszcze można naprawić, do czego zachęcam. Zmartwiona Ciechanowianka

  • gość 2019-02-07 21:19:28

    Jak pan prezydent wkazuje sie taka buta i arogancja wobec mieszkanców to sie mocno dziwie ze chodzi w orszaku Trzech Króli pewnie w urzedzie wiarę i jej przykazania zawiesza na kołku. Czytałam tych metnych wypowiedzi pani rzecznik. Zero argumentów i uciekanie od odpowiedzi. Pani stawiała jakieś oczekiwania to my jej jednym zdaniem wypowiemy wynjem lokalu a co pan prezydent to władca i pan i nikt nie bedzie sie u niczego dopominał niech bedzie wdzieczny ze mu postawili wiatę bo to przecież zadna hala targowa tylko zwykła wiata. Pan prezydent jako mocarz na swoim zapomniał ze to tacy jak pani Danuta opłacaja jego bardzo godne zarobki i ze to on powinien słuzyc obywatelom a nie obywatele jemu. Panie prezydencie niech pan nie kroczy ta droga bo buta i chamstwo zawsze konczy sie klęską.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 12:04:26

    Drodzy goście którzy tu piszecie tak odważnie i niektórzy wielkie brednie....nie podpisujcie się cudzymi nazwiskami i miejcie odwagę podpisać się swoim!!! Pisząc kłamstwa i podając dane osobowe innych osób podlegacie pod sprawę karną !!! Tak więc osoba która podała moje dane i napisala nie prawde na Pania Danute niech oczekuje wezwania na policję