:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Policjanci masowo idą na zwolnienia. Wirus dotarł też do Ciechanowa

07/11/2018 15:20
Społeczeństwo, Policjanci masowo zwolnienia Wirus dotarł Ciechanowa - zdjęcie, fotografia

Policjanci w całym kraju masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. "Psia grypa", jak żartobliwie o proteście mówią sami mundurowi, dotarła również do Ciechanowa. To kolejna forma protestu funkcjonariuszy, którzy od kilku miesięcy walczą m.in. o wyższe wynagrodzenia.

Od ubiegłego tygodnia na L4 w całym kraju przeszło już najprawdopodobniej kilkadziesiąt tysięcy policjantów. Ilu dokładnie? Tego nie wiadomo, tym bardziej, że liczba ta rośnie z dnia na dzień. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tylko w garnizonie mazowieckim do 6 listopada zwolnienia lekarskie wzięło około 1200 funkcjonariuszy, choć jak podkreślają związkowcy dziś (7 listopada) ta liczba z pewnością znacznie się zwiększyła. Średnio na Mazowszu na zwolnieniach może przebywać od 20 do 40% funkcjonariuszy.

Policyjny wirus nie ominął także Ciechanowa. Z naszych informacji wynika, że na zwolnieniach może przebywać kilkudziesięciu funkcjonariuszy, głównie z Wydziałów Prewencji oraz Ruchu Drogowego. Do wykonywania ich obowiązków mają być przekierowywani policjanci z innych wydziałów. - Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie w ostatnim czasie wpłynęło więcej niż zwykle zwolnień lekarskich, na dzień dzisiejszy dokładna ilość tych zwolnień jest raczej niemożliwa do podania, ze względu na to, że funkcjonariusz ma 7 dni na dostarczenie takiego zwolnienia do jednostki - mówi w rozmowie z naszym portalem asp. Norbert Cibor z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. - Wpływ tych zwolnień oczywiście zwiększa intensywność pracy zespołu organizacji służby. Informuję, iż ciągłość służby zostaje zachowana a bezpieczeństwo mieszkańców nie jest zagrożone - dodaje. W podobnym tonie wypowiada się również oficer prasowy ciechanowskiej policji zapewniając, że interwencje są podejmowane na bieżąco, a mieszkańcy powiatu ciechanowskiego nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Kulminacja protestu ma jednak dopiero nastąpić. Z wielu części kraju docierają informacje, z których wynika, że wielu funkcjonariuszy planuje pójść na zwolnienie lekarskie dopiero pod koniec tygodnia, przed 11 listopada.

Przypomnijmy: protest policjantów w całym kraju trwa od lipca tego roku. Mundurowi najpierw wywiesili flagi na budynkach komend i radiowozach, po czym przystąpili do strajku włoskiego. Kolejnym etapem protestu było zaprzestanie wystawiania mandatów w przypadku mniejszych wykroczeń. Teraz przyszedł czas na masowe zwolnienia lekarskie.

Policjanci domagają się podwyżki uposażeń o 650 zł, odmrożenia waloryzacji pensji, przywrócenia systemu emerytalnego funkcjonariuszy obowiązującego do 31 grudnia 2012 r., wprowadzenia pełnej odpłatności za nadgodziny oraz 100% płatności za 30 dni zwolnienia lekarskiego w roku. Ostatnia propozycja porozumienia, przedstawiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, zakłada wprowadzenie podwyżki płac kolejno o 309 zł od 1 stycznia 2019 r. i o 253 zł od 1 lipca 2019 r. Kolejną propozycją MSWiA jest rezygnacja z wymogu ukończenia 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Oznacza to pozostawienie tylko jednego wymogu do przejścia na emeryturę, czyli co najmniej 25 lat służby. Resort zgodził się też na wprowadzenie pełnopłatnych nadgodzin, a w przypadku zwolnień proponuje, aby 100% uposażenie za czas choroby otrzymywali funkcjonariusze z tzw. pierwszej linii, którzy na co dzień pełniąc służbę ryzykują swoim zdrowiem i życiem.

Policjanci masowo idą na zwolnienia. Wirus dotarł też do Ciechanowa komentarze opinie

  • gość 2018-11-07 15:33:05

    Dobrze niech idą, należy im się. Praca jest niebezpieczna. Z pełnym szacunkiem, podziwiam że chce im się pracować i dbają o nasze bezpieczeństwo. Dziekujemy

  • gość 2018-11-07 15:46:07

    Bardzo dobrze , statystyczny policjant pracuje za " miskę ryżu" a pan minister każe sypać konfetti z helikoptera. Jest na rydzyka, na księży a na nasze bezpieczeństwo nie ma ... Ludzie oni pilnują naszego bezpieczeństwa, chronią naszych bliskich - trzeba im pomóc aby godnie za taką pracę zarabiali. Szlag mnie trafia jak widzę że np. Pani Szydło nie ma nawet zakresu obowiązków .... a Ty tyraj i płać podatki aby inni mogli się bawić ...

  • gość 2018-11-07 15:46:16

    Popieram !!

  • Jordi - niezalogowany 2018-11-07 15:47:19

    Wywalić na zbity ryj

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 15:48:55

    I bardzo dobrze, do tego badania techniczne albo homologacje, nie wiem jak sie zwie fotoradarów sie koncza i będzie ich na czas serwisu o wiele mniej. Mniej suszenia, mniej fotoradarów. Baja :)

  • Leon - niezalogowany 2018-11-07 15:58:22

    PSIA GRYPA. Proponuję sprawdzić te zwolnienia. 90% to lewe, Wywalić na zbity pysk.

  • Koko - niezalogowany 2018-11-07 16:00:41

    Popieram ich protest. Codziennie muszą szarpać się z oszołomami. Niech chociaż na koniec miesiąca przy bankomacie się uśmiechną. Ja tak robię i mi to pomaga.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 16:07:41

    Psy symulują to oczywiste. Ukarac lekarzy.

  • gość 2018-11-07 16:14:27

    I bardzo dobrze jak wszyscy to wszyscy ...Panowie i Panie TRZYMAJCIE LINIE.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 16:48:25

    Ciekawe jakie wyniki maja te "zastępcze" patrole? Niech dadzą przykład

  • gość 2018-11-07 17:05:24

    Mają rację ale mało zarabiali już za poprzednich rządów dlaczego wtedy nie protestowali tylko siedzieli cicho,bo poprzednicy by się z nimi nie liczyli tylko od razu wywalili na zbity pysk.

  • gość 2018-11-07 17:08:44

    policja skorumpowana grupa i lekarze.wstyd bo to tylko swiadczy o ich moralnosci.jeszcze doczekacie sie PO lenie i uzyskacie z nawiązką 150% za L4 i 4 godzinny dzień pracy.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 17:08:46

    A pani naczelnik też chora czy może mandaty wystawia i z suszarką stoi?

  • Gosc - niezalogowany 2018-11-07 17:10:05

    Popieram tak trzymać!

  • gość 2018-11-07 17:16:05

    wywalić na ryj tych patafianów i nierobów wiecznych ciechanowskich policjantów !!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2018-11-07 17:33:24

    Kto sprawdzi zasadność tych zwolnień?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 17:35:47

    Sałkowski konfituro policyjna na L4!!!!

  • Gość 5 - niezalogowany 2018-11-07 17:39:17

    Popieram ich zawód jest bardzo nie bezpieczny i bardzo nie lubiany przez młodą patologie ukrywająco się w parkach by pić i ćpać .Ciekawe który cywil chciał by się z nimi urzerał za nie całe 2000

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 17:47:56

    Jak im nie pasuje policja,to w cedrobie są wolne etaty

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 17:58:00

    Zapraszamy do pracy w Cedrobie. Od razu przestaniecie chorować leniuchy i darmozjady

  • kierownik - niezalogowany 2018-11-07 17:59:06

    Są wolne etaty w KPP Ciechanów. Jeżeli ktoś uważa , że Policjanci DUŻO zarabiają to proszę bardzo , przyjdż i spróbuj tego chleba. I bez znajomości.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 18:01:58

    Cedrob dobrze placi to fakt ale może nie tyle co w policji.

  • Ewa - niezalogowany 2018-11-07 18:04:19

    Wszyscy , którzy, narzekacie na Policję nigdy nie dzwońcie na 997, a jak zadzwonicie to sobie przypomnijcie swoje wpisy.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 18:15:31

    Wolę obijać się w policji niż zapieprzać w cedrobie

  • gość 2018-11-07 18:16:51

    W policji po kursie podstawowym będziesz zarabiał 2800zł na rękę. Będziesz pracował 3 Weekendy w miesiącu ,nie na 6.00 . Będziesz pracować w święta, nie jedne , we wszystkie. Np. 1 maja na 13-21 , 2maja 20-4, 3maja wolne, 4maja 6-14-fajnie prawda? Po 6 latach będziesz zarabiać 3200. A w Cedrobie po miesiącu pracy dostaniesz 3000zł.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 18:17:11

    Ewa chyba jeszcze nie zachorowała

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 18:23:41

    Cedrob bierze wszystkich, jak leci.

  • Gość11 - niezalogowany 2018-11-07 18:28:07

    Proponuję pociągnąć tak chociaż do przyszłego roku. Niech sobie pojezdza na awantury zobaczą jak słodko, na mecze najlepiej by było.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 18:32:24

    Patologia się szerzy ....małolaty nakręceni przez gry ... To nie te czasy kiedy policjant do roboty szedł odpocząć... Teraz zapier..... Dajmy mu chociaż kasę ... Maja przerąbane ... Mówię o prewencji

  • gość 2018-11-07 18:43:57

    Policjanci nieprotestowaliby . Rozumieją, że niema pieniędzy w budżecie. Ale jak są podwyżki dla żołnieży już zatwierdzone od 01.01.2019 -652 zł. brutto bez akcji protestacyjnych to może ktoś by pomyślał w rządzie ,aby to podzielić po równo. Dzisiaj żołnierz po 15 latach-taki jak na drodze zarabia 4300 na ręke-- policjant 3600. Po pierwszym stycznia różnica będzie wynosić 900 zł bo policjanci 01.01.2019 -1go stycznia dostaną zatwierdzoną 3lata temu podwyżkę 300zł brutto. A Kto prowadzi codziennie wojnę na ulicy?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 18:48:52

    Jak policjanci zaczną podcinać sobie żyły, to uwierze w ich protest. Generalnie to są lenie i często lubią wypić. Tymi zwolnieniami tylko idiotów z siebie robią.

  • gość 2018-11-07 18:52:09

    Są przyjęcia spróbój swoich sił.

  • gość 2018-11-07 19:39:39

    sami ćpają , sami piją i palą, dziwki ruchają, a jeszcze zwolnień im się zachciewa :D

  • gość 2018-11-07 19:42:47

    " Cedrob dobrze placi to fakt ale może nie tyle co w policji." Hahah , 2600 zł za pracę po 12h , jebnij się w łeb, Ukraińcy uciekli,ale Polacy dalej lubią robić z siebie murzynów .

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 19:43:44

    Zawsze można zwolnić się i iść do cedrobu lub sofidel. Krawężnik po 25l emerytura ok. A Pani za biurka powinna pracować do 60 roku życia, A nie też 25l pracy. Paranoja.

  • kierownikcedrob - niezalogowany 2018-11-07 19:54:49

    Nie narzekajcie, w cedrobie chociaż 2500 zł za niewolnictwo.

  • gość 2018-11-07 20:05:13

    'Gość - 19.43' a dostrzegasz różnicę między policjantem w wieku 60 lat, a panią za biurkiem która siedzi, również w wieku 60 lat? Pani za biurkiem sprawność fizyczna nie jest potrzebna ;-)

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 20:09:40

    A moze nazwiska lekarzy lapowkarzy? Warto wiedziec gdzie mozna w ciemno dostac

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 20:44:54

    Może niech ten rząd zrowna podwyżki dla policjantów z takimi , jakie mieli za rządów PO PSL ? Skoro wtedy bylo im tak dobrze , to dlaczego im nie pójść na rękę?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 20:59:59

    Tak w prewencji 60 latek nie bardzo się sprawdzi ale w drogówce, dochodzodzeniówce nie widzę problemu.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 21:16:13

    Zależy kto i o jakiej sprawności myśli... Za biurkiem. Pozdrawiam

  • gość 2018-11-07 21:47:42

    Ciekawostka taka. Widzieliśie może szablon (manekin) krawiecki z którego kożysta się szyjąc mundurek dla psa (skoro psia gypa używajmy tego określenia) już w zaawansowanej służbie ? W miejscu gdzie występuje u każdego pępek manekin ma wydatne uwypuklenie ,mówiąc wprost :miejsce na bebech.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 01:17:03

    Podobno te L4 wydają im psychiatrzy ...

  • gość 2018-11-08 03:46:53

    niech wojsko pilnuje miast :) a tych na L4 wypier...ić dyscyplinarnie.. nie chciało się uczyć tylko na państwówkę sie szło po zawodówce a teraz płaczą..

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 06:17:36

    Jeżeli chodzi o czas slużby to niech pracują 25 lat, tylko emerytura wypłacana dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego 60/65 lat. Niech te brakujące lata do emerytury pracuje jak przyslowiowy Kowalski i dostanie 2 emerytury policyjna plus tyle co sobie wypracował w cywilu.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 06:53:38

    Psy to najgorsze łajdactwo a udają inteligentów.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 08:11:24

    Gnojek policjant niech tu nie ściemnia o wieku 60lat gdy zaczyna się w wieku 20_25 lat służbę, naukę co daje góra 50lat.Niech Kurwa biorą przykład z Tuska jak się należy trzymać w dobrej formie pieprzeni kodziarze

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 08:23:09

    Pies też człowiek, chociaż gorsza rasa.

  • gość 2018-11-08 09:31:28

    Czy są na zwolnieniach czy nie i tak nic nie robią! Tylko im brzuchy rosną! Darmozjady!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 10:20:24

    A nauczycielom chciało się uczyć i co z tego mają na tej państwówce jeszcze większe g... 650 podwyżki w wojsku o takich kwotach nawet nie ma co marzyć i śnić jak dają to 20 zł, 50 najwyżej 100. Sam chleb jest w ciągu kilku lat 100 % droższy a zarobki w miejscu. Lekarzom dadza, wojskowym dadzą, policji w końcu też, a nauczycieli za psów mają, a też dzień w dzień się użerają i niekiedy też z patologią a jaka odpowiedzialności

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 10:25:56

    Jednym słowem CHWDP!

  • gość 2018-11-08 11:44:50

    Głąbie jeden z drugim zastanów się zanim cokolwiek napiszesz. Policjant za narażanie życia w twojej obronie otrzymuje 2.900 zł. Za ile ty byś naraził swoje??? Wcale się nie dziwię, że uciekają na zwolnienia bo za takie marne pieniądze mają się uganiać za bandytami i ryzykować własne życie w imię czego? PANIE I PANOWIE TRZYMAJCIE LINIE ---------------------------------------------------------------------

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 11:55:47

    Bardzo dobra puenta

  • gość 2018-11-08 12:15:50

    Narażanie życia w obronie drugiego człowieka? Czegoś ty się nawąchał?

  • gość 2018-11-08 12:38:06

    Co ty tu robisz pustaku jak nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, do lekcji won...

  • gość 2018-11-08 12:57:20

    Nie cierpię leniwych kulsonów! Jak im się nie podoba, to mogą zmienić pracę ale nie zmienią bo oni nic innego nie potrafią robić!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 14:00:56

    Za cmentarzem postoje se robią umieją aby spisać niewinnego co piwo pije za co te wynagrodzenia!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 14:40:47

    Ogólnie psy to trochę inni ludzie. Sami siebie uważają za coś lepszego, a to szmaciarze

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 15:06:24

    Skoro Psy to szmaciarze to jak w takim razie nazwać ciebie?

  • gość 2018-11-08 15:23:19

    Widać po poziomie wypowiedzi, iż większość wpisów pochodzi od osiedlowych "mordecek" z niepełnym podstawowym, na garnuszku rodziców. Natomiast te same "mordecki" w razie zagrożenia lecą na komendę się poskarżyć , ciągnąc za sobą opuszczone spodnie pełne fekaliów. Śmiać mi się chce jak widzę buntowników w ciuszkach tommy made in wólka i w swoich 30 letnich rajdówkach z silnikami 1,6 l. Trzeba trochę liznąć świata i oczywiście wiedzy aby być świadomym funkcjonowania państwa oraz jego aparatów w tym min, policji, prokuratorów, sądów.

  • gość 2018-11-08 17:24:26

    Szmaciarze to delikatne określenie! Siedzą na L4 i z nudów na forach internetowych z ludźmi się kłócą, ośmieszając swój zawód. Proponowane podwyżki i tak są dla nich za wysokie! Nic im się nie należy więcej, ponad to co mają!

  • gość 2018-11-08 19:36:55

    a nauczyciel jeszcze mniej zarabia

  • gość 2018-11-08 21:25:35

    tylko w ciechu taki robotniczo buraczany poziom dyskusji czy to tak wszędzie teraz?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 21:44:27

    A co ze zwykłym Kowalskim 12 zł dupy nie urywa jednym słowem jest chujnia państwo zmusza ludzi do kombinowania na lewo czy prawo bo na życie nie starcza życie kosztuje i to dużo panie prezydęcie Duda dam Ci kurwa 2000zł i przeżyj zobaczysz jak kolorowo chodzi się w podartycj butach 21 wieku

  • DX 07 km - niezalogowany 2018-11-09 10:53:30

    Psia grypa to Operacje fałszywej flagi były już przeprowadzane w przeszłości wielokrotnie! Bu --------------------

  • Gość - niezalogowany 2018-11-09 11:55:02

    Nikt ich na siłę nie ciągnoł niejednemu mundur uratował życie bo normalnie to by zdechł z głodu nieudacznik a jak im tam tak żle to niech sobie przypomną po co wstąpili do policji.

  • gość 2018-11-12 12:42:23

    Prawda jest taka, że nikt na siłę nie kazał się w policji zatrudniać. A jeśli chodzi o wojsko to myślę, że nikt nigdy nie posunął by się do takiego masowego chorowania, bo ich by za to rozliczono. Wszędzie pensje powinny być wypłacane zgodnie z osiągnięciami, oraz wykształceniem. Policjanci albo kończą Pułtusk albo Mławę (jedno i drugie już na początku z pewnością zaliczenia), czyli niewiele sobą reprezentują. Nie chcę obrazić tu innych studiujących w tych miejscach, bo dam kończyłem studia w jednym z nich, ale ja musiałem zaliczyć chociaż minimum z minimum, a "koledzy" policjanci działali na zasadzie róbta co chceta.

Dodajesz jako: |

Społeczeństwo, Miasto Ciechanów - więcej informacji