:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Pokahontaz w Zgrzycie

Kiedy: 2018-04-21 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT

Koncerty, Pokahontaz Zgrzycie - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższą sobotę (21 kwietnia) w Fabryce Kultury ZGRZYT zagra Pokahontaz czyli projekt Fokusa i Rahima. 

Zespół powstał w 2003 r. w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności. W skład grupy weszli 3 byli członkowie PFK: Rahim (znany także jako Straho – raper i producent muzyczny), Fokus (raper i producent muzyczny) i DJ Bambus (znany również jako Be-De-Jot lub BDJ – oficjalny DJ grupy). Od połowy roku 2012 w trasy koncertowe z artystami wyruszał również Minix (beatboxer i producent muzyczny, brat Rahima), prezentujący swój beatboxowo-wokalny showcase. Pierwszym singlem wydanym pod szyldem Pokahontaz był„Wstrząs dla mas” (2004 r.). Utwór został dobrze przyjęty przez publiczność. Dzięki kolejnemu numerowi – „Za szybcy się wściekli” – zespół przebił się do największych stacji muzycznych i stał się rozpoznawalny w całym kraju. Oba utwory finalnie znalazły się na debiutanckiej płycie grupy pt. „Receptura” wydanej  w kwietniu 2005 r.

W połowie 2007 r. zespół zawiesił działalność. Reaktywował  się w tym samym roku za sprawą singla „Cyfroni” Rahima z Pokahontaz na featuringu. Równolegle Rahim i Fokus z powodzeniem realizowali swoje solowe ścieżki kariery. Ich artystyczne drogi na dobre zeszły  się ponownie dopiero w roku 2011, kiedy rozpoczęli prace nad drugim wspólnym albumem, „Rekontaktem”. Wydawnictwo na półki sklepowe trafiło w roku 2012 osiągając status złotej.  W marcu 2014 r. ukazał się singiel „Habitat” zwiastujący trzeci już album Pokahontaz. Płyta miała premierę 20 sierpnia, a w niespełna rok pokryła się złotem. W 2017 r. w miejsce DJ-a Bambusa do grupy dołączył  DJ West. 

Początek koncertu o godzinie 20:00 Bilety do nabycia w klubie i w internecie.

Pokahontaz w Zgrzycie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl