:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

O kilka miesięcy opóźnia się rozpoczęcie przebudowy ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej

Inwestycje, kilka miesięcy opóźnia rozpoczęcie przebudowy Mazowieckiej Niechodzkiej - zdjęcie, fotografia

Miała zakończyć się w maju, a jeszcze nawet nie ruszyła. Problemy z wykonawcą spowodowały już kilkumiesięczny poślizg z rozpoczęciem przebudowy ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej w Ciechanowie. Prezydent podczas spotkań osiedlowych zapewniał, że zadanie nie jest zagrożone, ale wciąż nie wiadomo, kiedy ruszą prace.

Inwestycja miała wystartować już pod koniec ubiegłego roku i zakończyć się w połowie maja. Pod koniec września miasto wyłoniło w przetargu wykonawcę zadania. Firma z Mińska Mazowieckiego, która miała zrealizować przebudowę obu ulic za nieco ponad 7 mln zł, nie przystąpiła jednak do prac. - Miasto odstąpiło od umowy z wykonawcą przebudowy ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Powodem odstąpienia był fakt, że mimo zawartej umowy, wykonawca przez prawie 4 miesiące nie przystąpił do robót. W związku z odstąpieniem od umowy z winy wykonawcy, zamawiający naliczył karę umowną w wysokości 30% wynagrodzenia, wynikającego z umowy - wyjaśnia w rozmowie z naszym portalem Renata Jeziółkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

W tej sytuacji ratusz był zmuszony rozpisać kolejny przetarg, co nastąpiło w połowie lutego. Mimo czterokrotnego przekładania terminu składania ofert, do przetargu przystąpiła ostatecznie tylko jedna firma. Złożoną przez nią propozycję trudno jednak uznać za atrakcyjną. Miasto planowało bowiem przeznaczyć na realizację tego zadania 8 544 085,76 zł, natomiast oferta złożona przez firmę Strabag z Pruszkowa jest o blisko 1,8 mln zł wyższa i wynosi 10 298 093,25. Co ciekawe ta sama firma brała również udział w pierwszym postępowaniu przetargowym na przebudowę ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej. Wówczas jej oferta wynosiła prawie 8,9 mln zł.

- Jeśli złożone w przetargu oferty nie przekroczą kwoty jaką zamierzamy przeznaczyć na realizacje zadania i nie będą zawierały błędów lub braków, skutkujących koniecznością uzupełniania ofert lub wzywania wykonawców do wyjaśnień, prawdopodobnie w marcu uda się wyłonić wykonawcę. W takim przypadku terminem zakończenia robót byłby 15 październik 2018 r - informowała nas jeszcze przed otwarciem ofert rzeczniczka ratusza.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy i ewentualnie kiedy ratusz rozpisze kolejny przetarg i w jaki sposób wpłynie to termin realizacji zadania. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Sprawę będziemy monitorować na bieżąco.

Dodajmy, że w ramach inwestycji zaplanowano modernizację jezdni, budowę chodników, ścieżek rowerowych, parkingów dla rowerów czy nowego oświetlenia. Miasto pozyskało na to zadanie 6 985 284,99 zł unijnego dofinansowania, co stanowi 80% kosztów inwestycji.

O kilka miesięcy opóźnia się rozpoczęcie przebudowy ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej komentarze opinie

  • gość 2018-03-13 22:42:08

    A w sofidelu nadal strajkują

  • gość 2018-03-14 13:26:38

    A co to kogo, że w Sofidelu...? Napisz to na jakimś włoskim portalu www.rzyminaczej.it

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Inwestycje, Ciechanów - więcej informacji