19°C bezchmurnie

Zderzenie radiowozu i trzech osobówek w centrum Ciechanowa. Trzy osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Cztery samochody, w tym radiowóz ciechanowskiej policji, zderzyły się w sobotę w centrum miasta. Trzy osoby przetransportowano do szpitala. Policja prowadzi postępowanie w kierunku wykroczenia popełnionego przez kierowcę radiowozu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (13 maja) około godz. 13:15 na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca oznakowanego radiowozu policji, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wjechał na skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadawał światło koloru czerwonego. Wtedy doszło do zderzenia z Mazdą, której kierowca wyjeżdżał z ul. 11 Listopada - relacjonuje w rozmowie z naszym portalem podkom. Jolanta Bym.

W wyniku zderzenia Mazda uderzyła w Nissana Micra, który znajdował się po prawej stronie ul. 11 Listopada (patrząc od ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych). Następnie Nissan lekko uderzył w przód znajdującego się za nim Volkswagena. W wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano trzy osoby: 40-latka kierującego Mazdą, 10-letnią pasażerkę tego auta oraz 31-letnią policjantkę - pasażerkę radiowozu.

Policjantka oraz kierowca Mazdy, po badaniach, jeszcze tego samego dnia zostali zwolnieni do domu. 10-latka, która doznała krwiaka głowy, pozostała na obserwacji. Jak informuje policja, w niedzielę opuściła szpital.

Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa (żaden z poszkodowanych nie odniósł obrażeń, skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni). Ciechanowska policja prowadzi postępowanie wyjaśniające, w kierunku wykroczenia. Według wstępnych ustaleń 36-letni policjant kierujący radiowozem, nie zachował szczególnej ostrożności, wjeżdżając na skrzyżowanie. Grozi mu mandat lub, w wypadku skierowania sprawy do sądu - kara grzywny. Do sprawy będziemy powracać.

Zderzenie radiowozu i trzech osobówek w centrum Ciechanowa. Trzy osoby trafiły do szpitala (zdjęcia) komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 09:07:51

    Grzywna lub mandat ? ! To chyba żart. Włączyć sygnał dźwiękowy w ostatniej chwili praktycznie na skrzyżowaniu -pięknie napisane nie zachował szczególnej ostrożności. ?! Wystarczyło włączyć sygnał wcześniej bo dozwolona prędkość przekroczona była już na początku ulicy . Skoro to pojazd uprzywilejowany to chyba kierowca powinien o tym wiedzieć . ! Pomijając fakt ze przejechal na czerwonym

  • gość 2017-05-15 09:20:04

    Ważne też jest to że policja nie szuka winnych tylko wskazuje winę swego pracownika. Stało się. Trudno. Ważne że nikt nie ucierpiał,a policjant zapłaci mandat tak jak każdy inny kierowca.Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 09:43:25

    Ta 10-latka to moja koleżanka napisała do mnie ze jest w szpitalu i ze nie wiadomo czy będzie miała wogóle komunię no sory Ale to chyba za mała kara dla tych "struzy prawa" jesli tak pilnują prawa to niech sami sobie wlepią mandat

  • wioletta zawadzka 2017-05-15 09:50:43

    jeżeli był ktoś, kto widział całe zdarzenie , bardzo proszę o kontakt , mama 10 latki

  • Gosc - niezalogowany 2017-05-15 10:06:18

    Bylem swiadkiem (mijalem sie z nimi )policja jechala bez sygnalow swietlnych i rowniez dzwiekowych !

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 10:08:22

    Kierowca cywil by miał zabrane z miejsca prawo jazdy za wypadek a tu jeszcze cztery samochody.

  • gość 2017-05-15 10:22:53

    Zabrać prawo jazdy policyjnemu piratowi drogowemu bezzwłocznie.

  • gość 2017-05-15 10:32:49

    Ciekawe czy to taki łysy gruby policjant który tym dokładnie radiowozem cofając nagle wjechał mi na ścieżkę rowerowa bez sygnałów i zajechał drogę doprowadzając do gwałtownego chamowania i zniszczenia drogiej opony.

  • wioletta zawadzka 2017-05-15 10:33:06

    pytanie do pana który mijał się z radiowozem , czy moglibyśmy się skontaktować

  • gość 2017-05-15 10:54:16

    To skrzyżowanie ogólnie jest niebezpieczne. Nie raz ktoś śmignął mi przed maską jadąc na czerwonym 11 Pułku. Tam za szybko zmienia się światło dla jadących 11 listopada. Kiedy dla 11 Pułku jest "późne pomarańczowe" to dla 11 Listopada jest już praktycznie zielone. Tam w końcu dojdzie do tragedii. Zresztą oznaczyłem to skrzyżowanie jako niebezpieczne na stronie z mapą niebezpiecznych miejsc i widać jak to ktoś śledzi. Teraz jest tego efekt.

  • gość 2017-05-15 11:10:51

    Radiowóz na chodniku obok przejścia... cud ze nie było tam pieszych ... bo by zostali zabici przez radiowóz który na pewno nie jechał z odpowiednią prędkością

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 11:13:49

    Hahaha. Zapłaci mandat. Nie znam policjanata który zapłacił mandat, polskie prawo nie jest jednakowe dla wszystkich.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 11:35:21

    Jakość komentarzy jest wesoła 'struzy prawa', 'chamowanie' haha. Totalna wypłakiwalnia... Skoro jest kolizja to sprawa się kończy na mandacie albo grzywnie... Ewentualnie zatrzymane prawo jazdy. Nie ma na razie kary rozstrzelania jakby niektórzy chcieli...

  • gość 2017-05-15 12:11:35

    będzie miał postępowanie i brak dodatków do wypłaty do końca wyjaśnienia sprawy, to do tych co krzyczą że tylko mandat, może trwać i kilka miesięcy

  • gość 2017-05-15 12:41:16

    Dla tych, którzy upierają się, żeby wstawiać wszędzie światła - zwłaszcza na Armii Krajowej i Ranieckiej: Był wypadek? Były światła? Kto go spowodował?

  • gość 2017-05-15 12:47:47

    Wszystko zależy od tego jak nazwiemy rodzaj zdarzenia, dla policji najwygodniej jest kolizja... poza tym norma w tym kraju, że skoro to stróż prawa, to go ono nie obowiązuje.

  • gość 2017-05-15 13:28:51

    Policja wjechała na czerwonym bez sygnałów. Policjant, po wszystkim zamiast udzielić pomocy poszkodowanym, wykłócał się z panią (chyba kierowała Nissanem), że to ona wjechała na czerwonym. Żal, że nasze podatki są przeznaczane na utrzymywanie takich ludzi. Muszę jednak pochwalić straż pożarną za sprawną akcję. Pełen profesjonalizm.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 15:04:57

    Ha ha nasza policja może wszystko

  • gość 2017-05-15 15:15:45

    Jako codzienny obserwator tego co dzieje się na mieście stwierdzam że samochody Policji naprawdę jeżdżą spokojnie i powoli. Jeżdżę naprawdę dużo i nie widziałem jakiś sytuacji gdzie by przeginali no może kilka razy widziałem jak włączyli sygnały żeby zawrócić w miejscu niedozwolonym żeby później je oczywiście wyłączyć. Tu bym ich aż tak surowo nie osądzał. Zdarzyło się i już. A to czy sygnały były czy nie na sprawstwo kolizji nie ma wpływu a jedynie ewentualnie na wymiar kary.

  • gość 2017-05-15 15:18:04

    Kiedyś o mało nie zostałem zabity przez pędzący radiowóz z dzielnicowym za kółkiem. Prawie uderzył mi w bok samochodu od strony kierowcy przy prędkości ok 100km/h. Wyjeżdżał z obszaru budowy czyli włączał się do ruchu. Złożyłem skargę, wzywano mnie na konfrontacje z Panem policjantem . Wezwanie na przesłuchanie otrzymałem dzień przed, o 22 do drzwi przywiezione przez innego policjanta. Robiono ze mnie wariata. Cała sprawa skończyła się informacją, że złożony zostanie wniosek o rozpatrzenie sprawy przez jego szefa. Za miesiąc został dzielnicowym roku. ŻENADA>

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 15:48:35

    Byłam niedaleko, ja usłyszałam tylko huk, żadnego sygnału radiowozu nie słyszałam przed wypadkiem. Słyszałam też jak Pani krzyczała, że miała zielone. Wyglądało to masakrycznie, całe szczęście, ze nikomu nic poważnego się nie stało...

  • gość 2017-05-15 16:16:21

    Prosze państwa.co to za bzdury.nie widziałem samego wypadku bo bylem po drugiej stronie bloku.ale slyszalem jedynie pisk i uderzenie.ktos probuje to zatuszować.policjanci wjechali na skrzyżowanie bez sygnałów dźwiękowych.kierowca i pasażer radiowozu klamna.i gwarantuje to wszystkim.chca znowu zrobić winnych z cywilów

  • gość 2017-05-15 16:43:27

    Policjanci, to się tylko potrafią mądrzyć w "uwaga pirat", albo przed jakimiś innymi akcjami znicz, jak Konkolewskiego pokazują w telewizji. Zlikwidowali pouczenia, za byle pierdołę cywilowi, to by pół pensji i prawo jazdy zabrali, a sami - jak co do czego, są święci. Nikt by do nich nic nie miał, gdyby sami nie byli tacy rygorystyczni. Ludzie ich po prostu nie lubią.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 17:11:13

    Witam ,osoby (uczestnicy) zdarzenia były hospitalizowane -zła kwalifikacja czynu....wypadek ,zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu lądowym....ps.słynne ciechanowskie Yeti

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 18:31:03

    Wypadek drogowy jest w sytuacji gdy obrażenia ciała uczestników zdarzenia skutkują rozstrojem zdrowia powyżej dni 7.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 22:35:35

    Osobiście doświadczyłem pracy naszej SZANOWNEJ POLICJI. Podczas kolizji nikt nie ucierpiał Policjant uparł się zabrał mi prawo jazdy. Nie było tłumaczenia potem sąd,odwołania i 6-mscy bez auta. Powinni mu zabrać uprawnienia, niech się poczuje WŁADZA jak zwykli obywatele.Za głupoty wystawiają mandaty zero empatii tylko karać.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 23:00:34

    Teraz zrobia wszystko zeby policja byla jak najmiej winna!!! Jak najmiejsza kara bo jak tu kolege skazac!!! Zero sprawiedliwosc!!!!

  • gość 2017-05-15 23:17:33

    Dziś zabierają prawko za byle pierdołę, a za niedługo to pewnie będą na stosie palić za byle przewinienie... Niech zrobią takie same kary dla zwykłych ludzi, jak sobie dają!!!

  • Gość - niezalogowany 2017-05-15 23:29:13

    Rodzina z mazdy nie powinna odpuścić! Szkoda najbardziej dziewczynki, to mogło mieć gorszy koniec a policyjny pirat powinien szukać pracy bo najwidoczniej do tej się nie nadaje. Jeszcze nie udzielenie pomocy poszkodowanym tylko w pierwszej kolejności "telefon do przyjaciela"? To się nadaje do telewizji ! Kierowców mazdy nie daj za wygraną!

  • gość 2017-05-15 23:58:26

    Kolego/koleżanko powyżej... Szkoła Konkolewskiego...

  • gość 2017-05-16 07:02:32

    Nie rozumnie waszych komentarzy a tym bardziej osób poszkodowanych którym współczuję - szczęście w nieszczęściu i nikt nie doznał poważniejszych obrażeń na co wskazuje fakt , że nie zachodziła konieczność hospitalizowania żadnego z uczestników zdarzenia. Policjant nie uchyla się od tego , że jest sprawcą zdarzenia i zostanie ukarany jak każdy kierujący mandatem od 220 do 500 zł oraz 6 pkt karnych. W jakim celu więc ta nagonka zarówno poszkodowanych jak i osób im kibicującym ? Kto jest bez winy niech 1-szy rzuci kamieniem , Wy nigdy nie popełniliście wykroczenia - nie wierze . Może mieliście tylko szczęście , ze nie doszło do zdarzenia drogowego - intencje miał policjant dobre zatrzymać sprawcę pirackiej jazdy - niestety nie wyszło - przecież nie zrobił tego celowo.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-16 10:56:30

    TYLKO JEDNA OSOBA Z WIDZÓW PODESZŁA DO POLICJANTÓW Z ZAPYTANIEM CZY NIE POTRZEBUJĄ POMOCY.GDYBY BYŁO TO MOŻLIWE RESZTA BY ICH UKAMIENOWALA.LUDZIE CO Z WAMI? NIE MA LUDZI NIEOMYLNYCH .NIKT NIE CHCE ZROBIĆ KOMUŚ SPECJALNIE KRZYWDY.ONI TEZ NIE CHCIELI.STAŁO SIĘ .DZIĘKI BOGU NIKT NIE ZGINĄŁ.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-16 10:58:01

    Sprawcę pirackiej jazdy? Sam został sprawcą pirackiej jazdy. Po to każdy pojazd ma tablice rejestracyjne i nie trzeba go tak gonić (można szybko ustalic) i przy okazji turbowac innych niewinnych ludzi. Dobrze ze nie było jeszcze pieszych.

  • gość 2017-05-16 12:03:33

    Dziwisz się kolego, że wszyscy robią nagonkę na policjantów? Oni za o połowę mniejsze przewinienia ładują takie mandaty, że ludziom kapcie spadają i do tego zabierają prawo jazdy. Czają się podstępnie nieoznakowanymi samochodami i czekają na czyjś błąd... Zasłużyli sobie na to.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-16 14:42:04

    Taka mają pracę i muszą wypełniać swoje obowiązki.

  • ALDONA - niezalogowany 2017-05-16 17:09:48

    Ten policjant nie jest gruby tylko napakowany jak Chuck Noris

  • gość 2017-05-16 17:22:06

    "Czają się podstępnie nieoznakowanymi samochodami" - mam nadzieję, że osoba o takim myśleniu nie wychowa pomiotu , które będzie podobnie myśleć.... Ludzie, którzy przestrzegają prawa nie mają żalu i pretensji o nieoznakowane samochody z policją, bo nie mają się czego obawiać, te nieoznakowane samochody za przepisową jazdę nie zatrzymują....

  • Gość - niezalogowany 2017-05-16 18:37:55

    Po pierwsze miśkowóz wjechał na czerwonym świetle bez żadnych normalnie żadnych sygnałów ! Po drugie wolno nie jechał a po trzecie zabrać natychmiast prawo jazdy temu debilowi ! On każdemu z nas za wiele mniejsze czyny by zabrał bez żadnego ale! A co do nieoznakowanych to chyba rencista pisał komentarz co raz w tygodniu do Rydzyka rowerkiem jeździ i on i ci w nieoznakowanych go dorabiają !

  • gość 2017-05-16 19:21:39

    "Kulturalny inaczej" kolego który piszesz o jakichś "pomiotach"... W zasadzie nie powinnam z tobą dyskutować, bo jesteś niewychowanym chamem posługującym się w dyskusji językiem rynsztoka, ale wiedz, że ludzie mają żal i pretensje, bo za o wiele mniejsze wykroczenia - niewłączenie kierunkowskazu, albo jakieś "na oko" wyprzedzanie na pasach, czy przejazd na pomarańczowym, gdy nikomu włos z głowy nie spada - policja daje drakońskie kary i nie ma dyskusji... Jeśli się wymaga od kogoś, to samemu trzeba być w porządku. Ten policjant powinien być w trybie natychmiastowym wydalony ze służby i powinno być mu dożywotnio zabrane prawo jazdy - za kombinowanie z kogutami przed czerwonym. Tacy ludzie właśnie za mną i za tobą jeżdżą i wlepiają nam mandaty - choć po poziomie dyskusji - sądzę, że jesteś jednym z nich i bronisz swojego kumpla, albo sam siebie.

  • gośćmieszkaniec - niezalogowany 2017-05-16 20:53:06

    Ja tam "piracenia" policji nie zauważam , po prostu błąd w sztuce , chcieli dobrze i nie wyszło. Kierowca tak czy siak za to odpowie. A Policja jest od tego żeby na wykroczenia reagować i wlepiać mandaty. I chciałbym żeby robili to jeszcze skuteczniej:) Za to nikt ich nie kocha i doskonale sobie z tego zdają sprawę. Co nie znaczy że trzeba sprawcę od razu ze służby wydalać, nie trzeba. Odpowie za to co zostanie mu udowodnione i w wymiarze w jakim przewiduje polskie prawo.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-16 22:37:49

    Stałem na tym skrzyżowaniu i nie słyszałem sygnałów dźwiękowych.

  • gość 2017-05-16 22:38:04

    Kilka dni temu ktoś im zderzak urwał na tym skrzyżowaniu i sprawa od razu poszła do sądu https://ciechanowinaczej.pl/artykul/wasze-info-inny-radiowoz/239701 Tutaj sprawa pewnie pójdzie pod dywan, bo sami siebie nie będą karać.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-16 22:43:46

    Świetlnych tez nie widziałem

  • Gość - niezalogowany 2017-05-17 10:50:08

    Policja powinna się wypowiedzieć jak to się skończyło, ciekawa jestem tej sprawiedliwo-niesprawiedliwosci

  • gość 2017-05-17 15:32:52

    POLICJANCI TYLKO WTEDY COS WIDZĄGDY OBYWATEL ZGLOSI INACZEJ MAJĄ KURZĄ ŚLEPOTĘ A ZWLASZCZA JAK WIDZĄ ZAPARKOWANE SAMOCHODY NA ZAKAZIE

  • Kierowca Vento - niezalogowany 2017-05-17 16:14:15

    Ja jak.uderzylem delikatnie w samochod kia to odrazu zabrali mi prawko i wjechalem na żółtym to nie.bylo.mowy nawet o.zadnym mandacie tylko zabrali prawko i teraz pewnie nie oddadzą Taka sprawiedliwość jebana !