:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C rozproszone chmury

Święto Honorowych Dawców Krwi z powiatu ciechanowskiego (wideo/zdjęcia)

Odznaczenia i koncert zespołu Bayer Full jako podziękowanie dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi. W Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki odbył się "Koncert z Gwiazdą" organizowany przez Polski Czerwony Krzyż Oddz. Rej. w Ciechanowie.

W dniach 22-26 listopada Polski Czerwony Krzyż obchodził Dni Honorowego Krwiodawstwa, lecz główne podziękowania krwiodawcom z powiatu ciechanowskiego wybrzmiały 5 grudnia w sali kinowej PCKiSz. Tego dnia władze samorządowe oraz zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża odznaczyli Honorowych Dawców Krwi za pomoc, którą niosą osobom chorym i poszkodowanym. Jest to bowiem niezwykły dar, którego nic nie jest w stanie zastąpić.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był jednak tytułowy "Koncert z Gwiazdą" - tym razem na scenie wystąpił zespół Bayer Full, znany szerokiej publiczności z hitów takich jak "Wszyscy Polacy", "Moja muzyka", "Blondyneczka". Po koncercie odbyło się spotkanie wigilijne, które uświetnił występ zespołu Melodia, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze Górnej. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Urząd Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Ciechanowskiego oraz Prezydent Miasta Ciechanów.

Za wybitne zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa Polski Czerwony Krzyż Zarząd Główny w Warszawie nadał „Kryształowe Serce" zasłużonym Honorowym Krwiodawcom Polskiego Czerwonego Krzyża. Wyróżnienie otrzymali: Pan Zdzisław Kozera – Zasłużony Honorowy Krwiodawca z Ciechanowa oraz Pan Zdzisław Federewicz – Zasłużony Honorowy dawca Krwi z Gminy Sońsk.

Kapituła Odznaki Honorowej w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża nadała Odznakę Honorową PCK Klubowi Honorowych Dawców Krwi  Polskiego Czerwonego Krzyża przy Nadleśnictwie Ciechanów. Jest to klub z długoletnią tradycją, członkowie klubów wspierają wszystkie działania statutowe PCK, a szczególnie akcje honorowego krwiodawstwa. Klub HDK przy Nadleśnictwie Ciechanów funkcjonuje już 15 lat.

Polski Czerwony Krzyż Zarząd Główny w Warszawie nadał Zasłużonym Honorowym Krwiodawcom i działaczom promującym i wspierającym honorowe krwiodawstwo  Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża I-go II–go i IV -go stopnia. Odznakę I stopnia otrzymali - Pani Małgorzata Czaplicka i Pan Czesław Nieradka. II go stopnia - Pani Anna Barbara Jaroszewska i  Pani Marlena Elżbieta Stryjewska. IV go stopnia: Barbara Kamińska, Wojciech Michał Hubert, Pan Krzysztof Futyma, Pan Sławomir Andrzej Kubiński, Pan Dariusz Kozar, Pan Krzysztof Siemiatkowski, Pan Marek Zalewski.      

Odznaka „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”, w dowód uznania za najpiękniejszy „dar humanitarny”, została nadana przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie. Podział stopni odznaczeń nastąpił według ilości oddania krwi przed Honorowych Dawców. Odznaka I stopnia - po oddaniu 18 l krwi, II stopnia po 12 l, a II stopnia po 6 l krwi.  Wyróżnienia otrzymali: Pan Andrzej Kołakowski, Pan Kazimierz Rykowski, Pan Radosław Wójciak, Pan Paweł Dąbkowski, Pan Tadeusz Radulski.

rb

Święto Honorowych Dawców Krwi z powiatu ciechanowskiego (wideo/zdjęcia) komentarze opinie

  • Kamil 2017-12-07 16:19:24

    Zabierzcie tej Pani mikrofon....lepiej wam wychodzi pisanie artykułów niż video....

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 07:17:03

    Oddałem ponad 12litrów i niemogę się doczekać odznaki ll stopnia...

  • gość 2017-12-08 21:07:48

    Jak chcesz odznakę II stopnia, to przejdź się do PCK, powiedz, że takową chciałbyś (Jak tego nie zrobisz to będzie ciężko z jej otrzymaniem).

Dodajesz jako: Zaloguj się