:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Znamy wyniki przetargu na budowę kolejnego odcinka ekspresowej siódemki na Mazowszu

Inwestycje, Znamy wyniki przetargu budowę kolejnego odcinka ekspresowej siódemki Mazowszu - zdjęcie, fotografia

Blisko 450 mln zł będzie kosztowała budowa odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy Mławą a Strzegowem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła właśnie przetarg na realizację inwestycji.

W postępowaniu przetargowym zamawiający brał pod uwagę trzy kryteria: cenę, termin wykonania oraz okres gwarancji. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure SA z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia. Firma zadeklarowała zrealizowanie inwestycji w 34 miesięcy, oferując jednocześnie 10-letnią gwarancję. Projekt oraz samą budowę liczącego ok. 21,5 km odcinka drogi wykona za kwotę 446,2 mln zł.

Przypomnijmy, że odcinek Mława - Strzegowo to jeden z czterech odcinków ekspresowej siódemki na Mazowszu, które są przygotowywane do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Liczący łącznie blisko 71 km odcinek został podzielony na cztery mniejsze etapy: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława-Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki-Płońsk (ok. 14 km). Dwupasmowa S7 będzie biegła nowym śladem od Napierek do Glinojecka, później będzie się łączyć z jej starym śladem aż do Płońska. Ma być gotowa na przełomie 2020 i 2021 roku.

Znamy wyniki przetargu na budowę kolejnego odcinka ekspresowej siódemki na Mazowszu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl