:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Zmodernizowana ul. Kwiatowa w Ciechanowie już otwarta

Inwestycje, Zmodernizowana Kwiatowa Ciechanowie otwarta - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2

Kierowcy mogą już korzystać z kompleksowo przebudowanej ul. Kwiatowej w Ciechanowie. Stanowi ona fragment drogi powiatowej nr 1240W Ciechanów-Modła-Niedzbórz-Drogiszka–Dalnia. Inwestycja kosztowała blisko 3,5 mln zł.

Prace objęły liczący ok. 670 metrów odcinek, biegnący od ronda na pętli miejskiej w kierunku miejscowości Gąski. W ramach inwestycji wykonano odwodnienie drogi, dzięki budowie kanalizacji deszczowej o długości 655 m, przebudowano też przyłącza gazowe oraz przeprowadzono prace energetyczne. Sama droga zyskała nową nawierzchnię i została poszerzona do 6 metrów. Ponadto powstała dwukierunkowa ścieżka rowerowa, chodniki, zatoki autobusowe i nowe oświetlenie.

Cała inwestycja kosztowała prawie 3,5 mln zł. Blisko 1,6 mln zł stanowi dofinansowanie z "Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019". Wkład samorządu powiatowego wyniósł prawie 1,1 mln zł, a samorządu miejskiego - blisko 800 tys. zł.

Reklama

Zmodernizowana ul. Kwiatowa w Ciechanowie już otwarta komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 16:54:04

    Idę o zakład, że gdyby nie prezydent to ani Sońskiej ani Kwiatowej ani Kąckiej nie dałoby radę zrobić. W jedną kadencję trzy drogi, które wcześniej czekały kilkadziesiąt lat na zrobienie. Wardziński uważał się za lepszego od innych i nie chciał współpracować z innymi samorządami. Teraz mamy po prostu normalność, tak powinno być zawsze. Pozytywny efekt jest też taki, że Kosiński pogonił starostę do roboty i zaangażowania.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 16:56:10

    I już miasto zaczęło kolejne prace: na Wesołej !!!! Dzięki ! Oby tak dalej!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 20:47:59

    Powinien być na otwarciu Morawiecki, a Kokosiński powinien poświęcić.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 21:22:35

    I jeszcze poseł Kołakowski powinien się wyspowiadać u Kokosa. Oczywiście na nowym asfalcie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 21:46:13

    Bardzo drogo za kilka metrów.Prawie jak za tunel w skale.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 00:21:37

    Super, że ktoś w końcu zainterenował się ulicą Kwiatową szkoda tylko,że droga składa się głównie ze studzienek...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 05:18:02

    Studzienki to nie tylko problem w Ciechanowie. Mława, Działdowo tak samo.

  • gość 2018-10-12 06:35:08

    dokładnie, cała masa tych studzienek. Teraz raj będą miały "Policjanty" , ograniczenie do 40 więc miejsce idealne. Oczywiście jestem za bezpieczeństwem na drodze, ale żeby to nie była swego rodzaju skarbonka dla nich.

  • Gość 1.A - niezalogowany 2018-10-12 07:48:16

    Z czegoś trzeba uzbierać na 500+ a i dotacje dla ojca z Torunia

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 08:22:58

    Akurat Sonska do zrobienia wybrali ludzie, a nie Kosiński. To prezydent jest od tego, żeby chodzić na jednej nodze i służyć ludziom, a nie wykonywać partyjne interesy. Drogi są ważnymi inwestycjami i większe środki powinny iść na tego typu, a nie na bezsensowne inwestycje konsumpcyjne. Ciechanów jako małe miasto powinien jak najwiecej przyciągać inwestorów, zadbać o to, żeby młodzi ludzie nie wyjeżdżali, bo za kilka lat nie będzie komu korzystać z tego korzystać i będzie można powiedzieć, ze obecne pieniądze zostały wyrzucone w błoto, zostały przejedzone. A wszystko tylko po to, żeby przekupić wyborców ich własnymi pieniędzmi.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 09:04:39

    Proszę się ta droga przejechać. Spieprzona nawierzchnia że głowa mała. Jedna wielka paratajka.... inspektor który to odbierał chyba jest niewidomy.

  • gość111 - niezalogowany 2018-10-12 15:48:24

    A taki ten PIS zły. A kasę dał.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 20:27:48

    To fakt, jakość nawierzchni... Daje wiele do życzenia. Jechałem tą ulicą i powiem, że bez rewelacji ta nawierzchnia jak na dopiero co ukonczoną.

  • gość 2018-10-12 20:59:34

    No bo przecież trzeba było skończyć przed wyborami. Słyszałem, też że ani jednego miejsca parkingowego tam nie uświadczy.

  • gość 2018-10-13 20:34:29

    Firma chyba kładła pierwszy raz nawierzchnie jak na drodze polnej porażka studzienki pozapadane kto to odebrał za jaką kase

  • gość 2018-10-15 19:16:03

    Jak to jest, że na nowo oddanej drodze są pozapadane studzienki czy nie da się tego zrobić jakoś profesjonalnie? Tak się zastanawiam czy niemożna by robić studzienek w ciągu pieszym pod chodnikami? Łatwiej rozebrać chodnik niż kuć drogę, poza tym utwardzenie pod drogę a pod studzienkę nigdy nie idą w parze. A tak na marginesie skąd tam tyle studzienek?

  • gość 2018-10-17 16:45:39

    Ścieżka rowerowa to porażka - z kostki betonowej, jak się rozpędzisz to wjedziesz w rów, brak połączenia ze ścieżką rowerową pętli miejskiej - dla kogo ta ścieżka ? W jezdni za dużo urządzeń Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - niedługo będzie tak jak na Starowiejskiej ( nie można dobrze zagęścić podłoża przy studzienkach i zasuwach wodociągowych).

  • Lubie drogi nowe - niezalogowany 2018-10-17 21:32:29

    Pięknie to wygląda. Tylko co z ulicą Towarową ?????????????? Stara ta droga tyci i te latarnie psują wygląd. Nie obrażam