:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  30°C bezchmurnie

Zmarł ciechanowianin Jerzy Olszewski. W piątek uroczystości pogrzebowe

Społeczeństwo, Zmarł ciechanowianin Jerzy Olszewski piątek uroczystości pogrzebowe - zdjęcie, fotografia

W miniony poniedziałek (12 lutego) zmarł Jerzy Hieronim Olszewski - ciechanowski farmaceuta, pedagog, regionalista, działacz sportowy i aktywny uczestnik życia społecznego Ciechanowa. Miał 99 lat. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek, 16 lutego.

Jerzy Olszewski urodził się w 1919 r. w Rykaczewie. Jego ojciec był ochotnikiem na wojnę polsko-bolszewicką 1920 r. - w bitwie pod Strzegowem został śmiertelnie ranny. Jerzy Olszewski jest absolwentem ciechanowskiego "Krasiniaka", przed wybuchem II Wojny Światowej przez rok studiował farmację na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie okupacji pracował m.in. w Ciechanowie, zajmował się też tajnym nauczaniem. Po wojnie ukończył kurs farmaceutyczny na Akademii Medycznej. Pierwszą pracę w zawodzie farmaceuty podjął w aptece przy ul. Wyzwolenia. Do 1982 r. pracował w aptekach w Ciechanowie i Mławie. Przez kilka lat był inspektorem, a następnie zastępcą dyrektora ciechanowskiego oddziału Cefarm. Był trenerem koszykówki, angażował się w działalność społeczną. W 1997 r. otrzymał nagrodę im. Franciszka Rajkowskiego i tytuł Ciechanowianina Roku. Wieloletni członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, Związku Piłsudczyków, działacz Solidarności, członek ciechanowskiej delegacji na pogrzeb Marszałka Piłsudskiego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek (16 lutego). Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 12:00 w kościele św. Tekli, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz parafialny przy ul. Płońskiej. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w kościele o godz. 11:10 modlitwą różańcową.

(źródło: mazovia.pl/Muzeum Szlachty Mazowieckiej/własne)

Zmarł ciechanowianin Jerzy Olszewski. W piątek uroczystości pogrzebowe komentarze opinie

 • ciech - niezalogowany 2018-02-14 13:12:49

  Wielka szkoda, zacny człowiek. Jego historie był niesamowite. Cześć JEGO pamięci.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-14 14:34:20

  "Zostal smiertelnie ranny"....i zmartwychwstal ?

 • gość 2018-02-14 15:38:07

  Jego ojciec tumanie

 • gość 2018-02-15 06:32:46

  Moj blad. Nie doczytalem. Przepraszam.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl