:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Zdawalność na prawo jazdy w ciechanowskim WORD. Jest na 11. miejscu w kraju

14/02/2018 15:16
Społeczeństwo, Zdawalność prawo jazdy ciechanowskim miejscu kraju - zdjęcie, fotografia

Mimo, że w wewnętrznych statystykach dużo lepiej wypada egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii B niż praktyczny, to w skali kraju właśnie zdawalność "praktyki" winduje ciechanowski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego na 11. miejsce. W "teorii" jesteśmy w końcówce stawki.

W 2017 roku ciechanowski WORD (wliczając również oddział w Mławie) przeprowadził 13 636 egzaminów teoretycznych na prawo jazdy kat. B. Ich zdawalność wyniosła 49,93% i była lepsza niż w ubiegłych latach (2016 r. - 47,04%, 2015 r. - 37,24%). W samym Ciechanowie odbyło się 8 046 egzaminów z teorii (zdawalność 49,57%), natomiast w mławskim oddziale - 5 590 (zdawalność 50,46%).

Jeśli chodzi o egzaminy praktyczne to w sumie w ubiegłym roku odbyło się ich 17 936. Zdało je 39,28% kierowców, czyli więcej niż w 2016 roku, kiedy zdawalność kształtowała się na poziomie nieco ponad 33%. W tym przypadku wyższą zdawalność odnotowano w Ciechanowie - 40,50% (przeprowadzono 10 810), z kolei w mławskim oddziale wyniosła ona 37,43% (odbyło się 7 126 egzaminów).

Jak ciechanowski WORD wypada na tle kraju? Dane z 49 wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego opublikował portal szkola-jazdy.pl. W przypadku egzaminów teoretycznych Ciechanów zajął dopiero 39. miejsce. Dużo lepiej wypadł w zestawieniu egzaminów praktycznych, gdzie uplasował się na 11. pozycji. Z zestawienia wynika, że zarówno w teorii jak i praktyce najwyższą zdawalnością może pochwalić się WORD w Ostrołęce (kolejno 59,68% i 54,19%). Pełne zestawienie można znaleźć TUTAJ.

(fot. WORD Ciechanów)

Zdawalność na prawo jazdy w ciechanowskim WORD. Jest na 11. miejscu w kraju komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 16:03:40

    Mysle ze to jest troche naciągane, inaczej bylo by pewnie gdyby za egzamin nie placil kursant tylko państwo

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 17:42:39

    Powinni wymienic wszystkich egzaminatorow sa nie przyjemni i aroogancy. A za byle co oblewaja biednych ludzi ktorzy zarabiaja najnisza krajowa.

  • Kolo - niezalogowany 2018-02-14 18:18:25

    Żeby zdać trzeba dobrze jeździć i nie zwalać na egzaminatora!

  • gość 2018-02-14 18:58:26

    a skąd wiesz że egzaminator nie był zdenerwowany na żonę i miał focha danego dnia i oblał bo miał taki kaprys? nie ma co się modrzyć... ciekawe czy oni nie zapomnieli kiedyś zapalić świateł czy zapiąć pasy.... aby tylko do czegoś się przyczepić...

  • Gościu - niezalogowany 2018-02-14 19:44:32

    No wybacz, ale jeszcze może bez pasów zapiętych i z zaciągniętym ręcznym ludzie jeżdżą. Światła mijania bądź dzienne to obowiązek. I nic na to nie poradzisz. To tak jak nie posolić ziemniaczków.

  • bbunio - niezalogowany 2018-02-14 22:57:01

    Te wszystkie egzaminy to tylko dojenie biednych kursantów z pieniędzy. Zrobiono zyskowny interes z egzaminów! Egzamin nie ma nic wspólnego z normalną jazdą samochodem!

  • gość 2018-02-15 10:40:42

    zdawałem nie dawno egzamin . wszystko za 1 . nie wiem o co chodzi gdzie tu logika gdzie sens ? ludzie zdaja i zdawac beda :) po co wgl sie dosnac pod tym :D

  • gość 2018-02-15 12:48:31

    ale brednie niektórzy piszą... to tak jakby wywalić wszystkich lekarzy ze służby zdrowia bo mimo leczenia pacjenci umierają ... Ludzie są gapy i dlatego zdają po kilka razy... czasem ktoś ma głupiego pecha, czasem faktycznie egzaminator ma zły humor lub wstał lewą nogą... to też tylko człowiek... nie wymagajmy nie wiadomo czego za te sto kilka złotych zapłacone za egzamin... A w wiekszości przypadków niestety kursant gapa i dlatego oblewa...

  • Drajwer - niezalogowany 2018-02-15 22:57:08

    Co tu zwalac na egzaminatora? Jeśli jedziesz dobrze, jesteś na wszystko wyczulony to zdasz z każdym. Zdawałem kilka kategorii w Wordzie w Ciechanowie i wszystko za 1 razem. A osoby, którym się nie poszczęściło (czy komuś z ich bliskich) niech nie zwalają winy na Word oraz na egzaminatorów :)

  • gość 2018-02-19 13:32:36

    skądś kasiorkę trzeba mieć zastanówcie się nad nauczaniem kursantów na początek bo poziom wyszkolenia kierowców sam o sobie świadczy

Dodajesz jako: |

Społeczeństwo, Miasto Ciechanów - więcej informacji