:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Zatrzymali do kontroli ciągnik. Za kierownicą ... 13-latek

Piraci Drogowi, Zatrzymali kontroli ciągnik kierownicą latek - zdjęcie, fotografia

Policja ukarała mandatem mężczyznę, który pozwolił 13-latkowi prowadzić ciągnik rolniczy. Nieletni odpowie z kolei przed sądem rodzinnym.

Kilka dni temu w miejscowości Podkrajewo (ok. 30 km od Ciechanowa) funkcjonariusze na drodze publicznej zatrzymali do kontroli ciągnik VALTRA T194 wraz z maszyną rolniczą. Okazało się, że kieruje nim 13-latek. Tuż przed nim, również ciągnikiem, poruszał się wujek chłopca, który pozwolił nastolatkowi kierować pojazdem. Jak ustalono 13-latek od rana miał pomagać mężczyźnie w pracach na polu.

Mężczyzna, za dopuszczenie do prowadzenia pojazdem przez osobę nie mającą wymaganych uprawnień, został ukarany mandatem w wysokości 300 zł. Z kolei 13-latek za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Reklama

Zatrzymali do kontroli ciągnik. Za kierownicą ... 13-latek komentarze opinie

  • gość 2018-08-10 15:32:41

    Jechał za wujkiem także wg mnie powinno być pouczenie..

  • Gość - niezalogowany 2018-08-10 15:43:08

    Kolejny argument, że gospodarka na wsi się nie opłaca

  • Gość - niezalogowany 2018-08-10 18:11:04

    I niby policja strajkuje... Pouczenie i koniec. Ilu z nas kiedyś pomagało na wsi? Nie jeden...

  • Gość - niezalogowany 2018-08-10 18:17:07

    Polskie prawo Polski Rzad

  • Gość - niezalogowany 2018-08-10 18:19:18

    A gdyby tak ten 13 latek spowodował wypadek nie daj Boże ze skutkiem śmiertelnym to też byście pisali że wystarczy pouczenie ?!

  • Adam - niezalogowany 2018-08-10 18:22:00

    A gdyby tam było przedszkole? W przyszłości?

  • Qwer - niezalogowany 2018-08-10 18:34:28

    Gdybać to ty se możesz i wymyślić różne historyjki , ale się nie stało i siedź se w mieście jak nie znasz życia na wsi , co każda pomoc w dużych gospodarkach jest na wagę złota

  • Gość - niezalogowany 2018-08-10 18:34:33

    Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem . Chyba każdy kto ma rodzinę na wsi w takim wieku jeżdżąc tam na wakacje również jeździł ciągnikiem . Ci co na wsi mieszkają to pewnie na codzien jeżdżą.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-10 19:06:38

    Przy wypadkach pieprzycie, że prawko od 25 lat i wjeżdżacie na młodych, ale 13-latek, czyli DZIECKO za kierownicą jest ok. Logika, ja jebię. A dla wujka za niski ten mandat.

  • gość 2018-08-10 19:51:22

    Co wy piepszycie ja mając 8 lat już jeżdziłem trzydziestką po wojewódzkiej drodze i jakoś nikt się nie przyczepił a wiadomo jak ma się tyle lat to jak się wygląda w ciągniku

  • Pioter - niezalogowany 2018-08-10 21:32:24

    Z tego co pamiętam od od drugiej klasy podstawowej jeździłem ciągnikiem po polu. Po drodze dopiero w 7 klasie. No ale wtedy nie rzędzie PiS i nie było takiej nagonki na rolników

  • Gość - niezalogowany 2018-08-10 22:12:48

    To jest przesada zeby dziecko obciazac taka praca.a teraz ile problemow z sadem.kolejny stres dla dziecka

  • Endriu - niezalogowany 2018-08-10 23:55:12

    Jak sie za młodego najezdzi to wie co wolno czego nie a taki 18 latek dostanie prawko do reki po przejechaniu 40g i gowno w glowie o trzymaniu kierownicy hamowaniu itd

  • Gość - niezalogowany 2018-08-11 07:16:58

    Ja miałem 6 lat jak wujek wsadził mnie na traktor i mówi dasz rade. Do końca życia będę mu wdzięczny. Nie ma to jak doświadczenie od najmłodszych lat.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-11 08:56:18

    Ale był przynajmniej trzeźwy

  • Gość - niezalogowany 2018-08-11 10:06:43

    Ja miałem 3 lata jak wujek dał mi potrzymać... Będę mu nie wdzięczny do końca życia.

  • Gośćmiki - niezalogowany 2018-08-11 13:52:49

    od mlodego sie pomagalo i jezdzilo i nic normalne to bylo a teraz co to sie niestalo

  • gość 2018-08-11 18:39:39

    Dziecko - 13 lat - pomaga w pracach polowych. Nie powinien jechać na drodze publicznej, ok. Ale - NIE SPOWODOWAŁ WYPADKU i ma odpowiadać przed sądem... Takie głupoty może tylko policjant bez głowy... Gdzie rozum władzy, żeby narażać 13-latka na taki stres w sądzie. A po drugie - nielogiczne wręcz - wujek 300złl. a chłopak do sądu i papiery zachlapane i do szkoły info pójdzie. Zawinili równo, a policjant potraktował znacznie gorzej tego co pomagał... Absurd!

  • Kszu - niezalogowany 2018-08-11 21:31:56

    Kiedyś bylo na czas żniw tzw zielone światło dla rolnictwa i żaden policjant nie czepiał sie rolników i ich maszyn

  • Gość - niezalogowany 2018-08-12 08:32:21

    Ten 13 latek znając życie lepiej prowadzi maszynę niż nie jeden zawodowy kierowca a policja zrobi z niego przestępcę polskie prawo

  • Gość - niezalogowany 2018-08-12 08:54:44

    Proponuję żeby osoby, które nie mają pojęcia o danych sprawach nie wypowiadały się na niektóre tematy. Sprawa trafi do sądu ale chłopakowi nic nie zrobią. Pokiwaja paluszkiem i tyle. A stres to pojęcie względne i podejrzewam że dla chłopaka większy stres jest w szkole. Pozdrawiam wszystkich pomagających w pracach rolnych. Znam to z autopsji.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-12 13:31:09

    Ja krecic kierownica w 30 uczylem sie majac 7lat . majac 5 lat uczylem sie zapalac ciagnik tak zeby wylaczyc rozrusznik jak ciagnik chwyci. Jezdzic sam zaczalem w wieku 11 lat po bocznych drogach i polu bo dopiero wtedy moglem jedna noga wcisnac sprzeglo. Po drogach publucznych kolo 14lat mialem jak przyczepa jezdzilem. Tych policjantow to powinni przed sad wyslac za glupote.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 06:12:56

    Chyba was WIEŚNIAK wujka do kryminału. A gnoja do poprawczaka. Jak macie takie gospodarki to chyba kasy nie braknie... wiecznie wam malo malo tylko ruch blokować. Jak ci ciężko na tej gospodarce to sprzedaj to parówo. ..i..

  • gość 2018-08-13 10:05:27

    Odezwał się typowy warszawiak gdzie mu zawsze się spieszy. Burakiem jesteś i tyle cwelu

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 10:30:02

    słoma wam z butów wystaje takie jest prawo i uj z tym zrobicie nie podoba się to włóżcie koszulkę z napisem konstytucja

  • gość 2018-08-13 11:11:48

    "gość" pisze WIEŚNIAK... i sankcje ze swojej półki myślowej? Bardzo niepoprawny jesteś i daruj sobie absurdy. Drugi "gość" przedmówca... słoma z butów? komu ta słoma? - zapomniał "wół jak cielęciem był". A kto przy żniwach pracuje, to głupot nie pisze.

  • gość 2018-08-13 12:54:00

    Mnie ojciec już w wieku 7 lat sadzał na traktor i się po drogach publicznych jeździło, co prawda krótkie odcinki ale się jechało. A taki nastolatek za kierownicą będzie jechał bardzo ostrożnie, bo wie że nie ma papierów więc uważa. Przynajmniej w moim przypadku tak było.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 21:35:53

    Jak można dziecko z kierownicę wsadzić.. Osoby wyżej komentujące weźcie pod uwagę jeden prosty argument.. skoro "kiedyś" jezdziliscie mając po 10 lat, to odpowiedzcie sobie na pytanie: Ile kiedyś było samochodów a ile teraz i przez co jak zwiększył się ruch? Kiedyś na drogach było pusto bo na wsi nawet co drugą osoba nie koniecznie miała samochód, teraz w każdym domu ile domowników tyle samochodów,po trzy samochody często w rodzinie i każdy jeździ. Ruch jest ogromny i pędzą a nie jak kiedy 50/h. Zastanówcie się jak się zmieniły czasy i czy teraz wsadzilibyscie swoje 10-cio letnie dziecko za kółko.

  • gość 2018-08-13 21:51:03

    Mój syn ma teraz 12 lat i dosuwa lepiej niż zawodowcy i się cieszy że mu na to pozwalam że jeździ w ruchu drogowym taki dzieciak się nauczy jeździć a nie jak te jebane mieszczuchy co się sami wpiepszają pod auta, traktujcie ze wsi jak normalnych a nie jak dzikusów z lasu

  • gość 2018-08-15 09:45:49

    Dokładnie, niech uczy się od małego jeździć w ruchu drogowym, będzie miał potem łatwiej przy zdawaniu prawka (wiem z autopsji).

  • Gość - niezalogowany 2018-08-25 16:09:01

    Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku zarówno u policjantów jak i użytkowników naszych pięknych dróg.

Dodajesz jako: |

Piraci Drogowi, Miasto Ciechanów - więcej informacji