:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Zabytkowa kamienica przy ul. Warszawskiej zmieni swoje oblicze. Ruszyła jej rewitalizacja [zdjęcia]

Jeszcze w tym roku powinny zakończyć się prace, związane z rewitalizacją kamienicy przy ul. Warszawskiej 18 w Ciechanowie. Roboty w obiekcie wystartowały dziś (środa, 14 marca). Budynek nie tylko zmieni swój wygląd, ale zyska też nowe funkcje użytkowe.

Prace rozpoczęły się od oczyszczenia i odnowienia ścian, sufitów oraz posadzek. Zadanie w dalszej kolejności obejmie również wymianę konstrukcji i pokrycia dachu, w budynku pojawią się m.in. nowe instalacje, stolarka okienna i drzwiowa oraz przyłącza, przebudowane zostaną także ściany wewnętrzne a obiekt zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. W planach jest też odtworzenie zabytkowej elewacji, pozostałe elementy zabytkowe zostaną oczyszczone i również zostaną poddane konserwacji. Po modernizacji kamienica będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych - znikną w niej bariery architektoniczne, zamontowana zostanie także winda, a informacje na tablicach będą również w języku Braille’a.

Docelowo kamienica przy ul. Warszawskiej 18 stanie się siedzibą Klubu Młodego Odkrywcy, Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta oraz Klubu Seniora. Funkcjonować w niej będzie również klubokawiarnia oraz galeria artystyczna. Z kolei na poddaszu powstaną pokoje gościnne np. dla przedstawicieli miast partnerskich, występujących w mieście artystów, organizatorów imprez, spotkań czy wystaw.

Na rewaloryzację powstałej w 1925 roku kamienicy oraz rewitalizację wieży ciśnień miasto pozyskało w sumie 6 336 764,18 zł dofinansowania ze środków unijnych.

(fot. UM Ciechanów)

Zabytkowa kamienica przy ul. Warszawskiej zmieni swoje oblicze. Ruszyła jej rewitalizacja [zdjęcia] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-03-14 16:31:01

    Super mieszkania by tam nadal.były a jest ich brak przekręty

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Inwestycje, Ciechanów - więcej informacji