:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Z kolędą w Orszaku Trzech Króli (wideo/zdjęcia)

Po raz drugi mieszkańcy Ciechanowa wyruszyli w Orszaku Trzech Króli. W sobotę, 6 stycznia, tłumnie zgromadzeni ciechanowianie podążyli za postaciami Trzech Króli z placu Jana Pawła II do kościoła farnego. Radosnemu, kolorowemu korowodowi towarzyszyły oczywiście dźwięki kolęd.

W całej Polsce odbyło się 644 podobnych wydarzeń, których inicjatorem i organizatorem jest Fundacja Orszak Trzech Króli. Samo wydarzenie to największe jasełka uliczne w Europie. W Ciechanowie Orszak odbył się po raz drugi. W jego organizację zaangażował się Prezydent Miasta Ciechanowa i wszystkie ciechanowskie parafie. W Orszaku wziął również udział bp. Mirosław Milewski, biskup pomocniczy płocki, ciechanowianin.

Orszak rozpoczął się przemówieniem bp. Mirosława Milewskiego i prezydenta Krzysztofa Kosińskiego, następnie wyruszył w stronę kościoła farnego. Przy pomniku św. Piotra Apostoła przy ul. Warszawskiej odbyły się krótkie jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Na czele Orszaku konno podążali Trzej Królowie. Kiedy, wraz z towarzyszącymi im mieszkańcami, dotarli do kościoła farnego, złożyli pokłon Świętej Rodzinie. O godz. 16:00 rozpoczęła się msza święta pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli zgromadził ponad 4 tys. osób, to dwukrotność liczby sprzed roku.

Z kolędą w Orszaku Trzech Króli (wideo/zdjęcia) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kościół, Ciechanów - więcej informacji