:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Wybuch gazu w domu pod Ciechanowem

Pozostałe Interwencje, Wybuch Ciechanowem - zdjęcie, fotografia

Dwie osoby znajdowały się w domu jednorodzinnym w momencie eksplozji butli z gazem, do której doszło w okolicach Ciechanowa. Straty oszacowano na około 20 tysięcy złotych.

Wszystko wydarzyło się w minioną środę (17 maja) tuż przed godz. 9:00 w miejscowości Rykaczewo pod Ciechanowem. Jak informuje ciechanowska straż pożarna w jednym z tamtejszych domów jednorodzinnych o drewnianej konstrukcji doszło do wybuchu gazu butlowego propan-butan. - Budynek zamieszkują dwie rodziny. W momencie zdarzenia jedna z nich była nieobecna. W domu znajdowała się natomiast 85-letnia kobieta i jej 59-letni syn. Wybuch objął kuchnię oraz jeden pokój - relacjonuje oficer prasowy PSP Ciechanów, Grzegorz Pawlicki.

W momencie przyjazdu na miejsce strażaków obie osoby znajdowały się na zewnątrz budynku. Zostały przebadane przez załogę karetki pogotowia. Okazało się, że nie odniosły poważniejszych obrażeń.

W wyniku eksplozji z budynku wypadło jedno z okien, na ścianach popękał tynk. Strażacy dogasili tlące się elementy wyposażenia domu. Wcześniej w gaszeniu poszkodowanym pomógł ich sąsiad. Pomieszczenie sprawdzono kamerą termowizyjną. Na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza ciechanowskiej policji. Był także przedstawiciel inspektoratu nadzoru budowlanego, który stwierdził, że nie ma przeciwwskazań, by w budynku nie można było mieszkać.

Prawdopodobną przyczyną wybuchu była nieszczelność instalacji gazowej kuchni. Straty wstępnie oszacowano na ok. 20 tysięcy złotych. Cała akcja trwała około półtorej godziny. Brało w niej udział pięć zastępów straży pożarnej.

Wybuch gazu w domu pod Ciechanowem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl