:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Wspólny projekt uczniów ze Lwowa i ZS nr 2 z Ciechanowa (wideo/zdjęcia)

W ostatni piątek, 6 października br. odbyło się spotkanie prezentujące dokonania uczniów biorących udział w polsko-ukraińskim projekcie zatytułowanym „Kulturowa podróż między wierszami”.

Uczestnikami projektu byli uczniowie z lwowskiej szkoły im. Ivana Franko oraz młodzi ciechanowianie z ZS nr 2 im. Adama Mickiewicza. Projekt został sfinansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Jego celem była wspólna, twórcza praca młodych ludzi nad tematyką wierszy związanych z kulturą Polski i Ukrainy.  Punktem wyjścia do rozpoczęcia dialogu międzykulturowego były wybrane utwory takich autorów jak Maria Konopnicka, Łesia Ukrainka oraz patroni obu szkół Adam Mickiewicz i Ivan Franko. 

Współpraca, 18 osobowej grupy uczniów z każdego z krajów oraz 2 koordynatorów, polegała na aktywnym udziale w warsztatach, seminariach i grach terenowych. Polska grupa przebywała we Lwowie w dniach od 11-17 września, zaś Ukraińcy odwiedzili Ciechanów w pierwszym tygodniu października. 
    

Efektem ich działań, są wspólnie opracowane film i spektakl, które zostały zaprezentowane publiczności zebranej w Kawiarni Artystycznej. W czasie spotkania została również przedstawiona prezentacja dokumentująca działania uczestników projektu. 
 

Wspólny projekt uczniów ze Lwowa i ZS nr 2 z Ciechanowa (wideo/zdjęcia) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się