:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C zamglenie

"Wokół zamku... historia prawdziwa?" na długo pozostanie w pamięci widzów

Trzy razy wystawiany tego samego dnia, cieszący się dużą widownią, opowiadający ciekawą historię - jaki to spektakl?? Tak, tak - to widowisko "Wokół zamku... historia prawdziwa?"


"Wokół zamku... historia prawdziwa?" to wymyślona historia, natomiast postacie w niej występujące - Królowa Bona, Żabusia czy Czarny pies - to postacie zaczerpnięte z legend o naszym mieście - mówi Jolanta Szlagowska - reżyserka.


Publiczność dopisała, a to chyba dla występujących aktorów jest najważniejsze aby widzieć jak bardzo każdy chce zobaczyć co maja do pokazania i przekazania widzom. Aktorami w spektaklu są mieszkańcy naszego miasta, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści - zakochani w tańcu i muzyce.


Współczesne widowisko muzyczno-taneczne „Wokół ZAMKU…historia prawdziwa?”, to przedstawienie luźno zainspirowane książkami Jana K. Korzybskiego „Ciechanowskie legendy zamkowe” (Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, Ciechanów, 1995 r.) oraz Alfreda Borkowskiego i Cezarego Leżeńskiego „Klechdy Ciechanowskie” (Epoka, Warszawa, 1980 r.). Twórcy widowiska wykorzystali ciechanowskie legendy, klechdy, podania oraz fakty historyczne związane z Ciechanowem, aby przypomnieć i przybliżyć widzom historię ich miasta i regionu. Jest to widowisko skierowane do mieszkańców naszego miasta, szczególnie do młodych ludzi.


Za tak interesująco i widowiskowo przedstawione legendy dla wszystkich aktorów i osób biorących udział w organizacji należą się gromkie brawa. Dziękujemy za wspaniałe widowisko i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych spektaklach.


Redakcja"Wokół zamku... historia prawdziwa?" na długo pozostanie w pamięci widzów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl