:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

"Wojsko wraca do Ciechanowa". Poznaliśmy szczegóły (wideo)

Trwa formowanie 5. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. W Ciechanowie będzie stacjonowało jej dowództwo oraz batalion.

Na początku maja dowódcą ciechanowskiej brygady został mianowany pułkownik Andrzej Wasilewski. Docelowo w Ciechanowie może pojawić się około tysiąc żołnierzy.

M.in. o powrocie wojska do Ciechanowa, zagospodarowaniu koszar, korzyściach płynących dla miasta ze stacjonowania żołnierzy, szansach na zapowiadaną jakiś czas temu obecność wojsk US Army nad Łydynią a także o przyszłości strzelnicy w Targoniach mówili podczas dzisiejszej (28 lipca) konferencji prasowej senator Jan Maria Jackowski, poseł Anna Cicholska oraz kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Bieńkowski.

Zachęcamy do oglądania!

"Wojsko wraca do Ciechanowa". Poznaliśmy szczegóły (wideo) komentarze opinie

  • gość 2017-07-28 17:52:47

    to dopiero armia zbawienia-----to chyba żart

  • gość 2017-07-28 19:43:35

    pis anka?

  • gość 2017-07-28 20:37:13

    O widzę przyszłego prezydenta Ciechanowa! :)

  • gość 2017-07-28 22:20:44

    To jakaś parodia wojska, a nie wojsko.

  • gość 2017-07-28 23:56:14

    To proste. Będą obraniać terytorium byłej jednostki przed złomiarzami. Zamiast firmy ochroniarskiej. Z tym, że tych ochroniarzy jednak wystarczyło kilku na dobę, a tutaj będzie ich cała brygada.

  • gość 2017-07-29 11:11:47

    Dobrze że trup PO koszarach został cudownie ożywiony, powinno to być jasne dla wszystkich. Wojsku dajmy szansę i trochę czasu, no chyba że ktoś jasnowidzem jest i nie obawia się swoich wizji.....Złośliwcom polecam łyk zimnej wody, pomaga jeśli bardzo chcemy.

  • gość 2017-07-29 14:51:12

    Jeśli ktoś ma odrobinę pojęcia to jest w stanie sobie wyobrazić specjalistę WOT po 16 dniach szkolenia. Żenada i marnotrastwo kasy

  • gość 2017-07-29 21:00:54

    Kolego od zimnej wody... To nie będzie wojsko, tylko jakieś ORMO. Wojsko obrony terytorialnej? A przed kim tu bronić i jakiego terytorium?... Dzisiaj już naprawdę nie potrzeba armatniego mięsa - dzisiaj wojny wyglądają zupełnie inaczej. A te koszary stały osiem lat - i znowu trzeba będzie w nie wpompować pieniądze. I to całe "ożywienie gospodarcze"... z pieniędzy podatnika będzie płaciło się żołd jakiejś bandzie przebierańców, gotować im michę, ogrzewać im koszary i organizować życie... Wywalanie naszych pieniędzy na coś, co nie ma większego sensu. To jakieś żarty. Jeśli już coś robić, to porządną bazę maszynową i wojska specjalistyczne... Tylko kto w środku miasta organizuje wojska specjalistyczne... Heloł! Żyjemy w roku 2017!!! To nie Obwód Kaliningradzki!...

  • gość 2017-07-29 22:16:38

    Wojsko w Ciechanowie było dobre, gdy nieopodal była granica z Prusami wschodnimi... Za czasów słusznie minionych w każdym mieście i większym miasteczku - podobnie jak teraz w Rosji - musiało być wojsko. Są to jednak czasy słusznie minione, a i strategie bojowe się trochę zmieniły - nie mówiąc już o tym, że samo miasto też się rozbudowało. To już nie są peryferia. Tam mieszkają ludzie. Co tam niby miałoby być (oczywiście pomijając Obronę Terytorialną - bo to nieporozumienie); czołgi? wyrzutnie rakiet? arsenał? W środku miasta? Jak ktoś stację benzynową chce w centrum zbudować, to musi mieć nie lada pozwolenia... To już nie jest miejsce na jednostkę wojskową. Jeśli ma ktoś sentyment do tych porosyjskich koszar - to niech zrobi z tego jakiś skansen... chociaż... nie wiem, czy nawet na to jest to dobry moment, skory IPN każe usuwać z centrów miast radzieckie czołgi (które nota bene służyły w Polskim Wojsku - choć ludowym, ale dla Polski) - bo radzieckie...

  • gość 2017-07-29 22:22:56

    Jeśli to ma rzeczywiście służyć miastu, to zróbcie tam kampus akademicki. Z wojska nie ma żadnych korzyści (chyba, że ktoś planuje wojnę) - a to, co chcecie tam zrobić, to nawet wojskiem nie będzie.

  • gość 2017-07-30 10:05:49

    To będzie ormo do walki z przeciwnikami sekty pis..........to nie będzie powód do dumy

  • gość 2017-07-30 23:38:32

    Ten kompleks powinien zostać zburzony i teren przekazany miastu. Stoi on już wszakże w centrum miasta. Dookoła są budynki mieszkalne, dzieci się bawią w piaskownicach, jakieś ogródki działkowe, pętla miejska - ludzie biegają, spacerują, jeżdżą na rowerach, a ktoś, kto tam najwyraźniej chyba nigdy w życiu nie był - jakieś arsenały i strzelnice chce organizować... Jeśli to już konieczne – niech zrobią nową jednostkę - gdzieś w szczerym polu, a ten cały kompleks wyburzą w ramach ustawy dekomunizacyjnej - tej samej w ramach której IPN zarządził demontaż wszystkich czołgów poradzieckich - które jeszcze do niedawna stanowiły "ozdoby" miast. Żyję sobie parę ładnych lat bez umiejętności strzelania, czołgania się i jedzenia zupy z menażki (choćby nawet miała być z kaszki)... Nie sądzę, żeby te umiejętności byłyby mi potrzebne, jako punkt przeszkoleń cywilów do „Wojsk Obrony Terytorialnej” – to znaczy takich, które niby będą miały bronić cywilów na terytorium naszego kraju w trakcie działań wojennych… Dla mnie to poroniony pomysł – bo skoro zawodowe wojska nie dadzą sobie rady z nieprzyjacielem – i ten dotrze w głąb kraju – to niby jakieś pospolite ruszenie ma dać sobie radę z nimi już tutaj na miejscu? A jeśli nawet będzie wojna jakaś - to nie będzie to moja wojna, tylko tych, którzy ją sobie wymyślili, tak jak ta trójka z filmiku wymyśliła sobie skoszarowanie jakiejś organizacji paramilitarnej w centrum naszego miasta. A jeśli jakiś mniej cywilizowany naród takową będzie chciał rozpętać - to nie sądzę, żeby armatnie mięso było komukolwiek do mojej obrony potrzebne. I nie sądzę, żeby dało się zrobić z kogoś komandosa w sześć tygodni, a potem przez trzy dni w roku mu to przypominając udało się – aby nim już został na zawsze. Ostudźcie swoje dowódcze zapędy - i jeśli naprawdę uważacie, że żyjemy w tak niebezpiecznych czasach, to zróbcie sobie jednostkę złożoną z zawodowych żołnierzy, i gdzieś na jakimś odludziu - tak, żeby żadnemu spacerowiczowi nic się nie stało w ramach Waszych szkoleń - a ten teren rozmontujcie w ramach dekomunizacji i przeznaczcie na coś, co będzie budowało jakąś cywilizację.

  • gość 2017-07-31 11:25:49

    Witam Tak tak jak piszecie (to nie jest jednostka I-liniowa tylko pomocnicza) ale ludzie będący w WOT będą znali teren lokalny i to jest ich atutem jeżeli dojdzie do konfliktu bądź sytuacji kryzysowej typu pożar, powódź itp. Wcale nie jestem sympatykiem PIS czy Po tylko myślącym rozsądnie. A wojsko i tak da pieniądze dla miasta z handlu, mieszkań, kredytów itp. to czysty zysk więc po co te płacze. Pozdrawiam i więcej optymizmu życzę

  • gość 2017-07-31 11:40:34

    Nie no jaka władza taka armia. Jedno jest pewne Macierewicza będziemy widywać częściej niż sprawiedliwe wyroki Trybunału :)

  • gość 2017-07-31 22:52:48

    Od pożarów jest straż pożarna, a od innych sytuacji kryzysowych policja i straż miejska. I to są ludzie stąd, bo tu mieszkają i mają swoje domy i rodziny - i świetnie znają teren, a ich atutem jest, że nie trzeba ich koszarować, karmić i organizować im po godzinach życia za pieniądze podatnika.

  • gość 2017-08-01 02:28:56

    Pieniądze dla miasta, handlu, mieszkań(?!), kredytów(!!?)... i inne czyste zyski...(?!?)! To trzeba by było zainwestować w coś, co przynosi takie pieniądze... Bo te, to są pieniądze wydawane z Budżetu Państwa. Budżet Państwa może wydać na oświatę, na zdrowie, na drogi (chociaż - na te - od niedawna okazuje się, że jest potrzebny nowy podatek paliwowy!) - ale wyda na koszarowanie jakiejś organizacji paramilitarnej, która ani w czasie pokoju (straż miejska, straż pożarna, policja), a tym bardziej wojny (skoro nieprzyjaciel stanie na terenie naszego miasta, to znaczy, że udało mu się pokonać o wiele lepiej wyszkoloną zawodową armię) - nie będzie miała większego znaczenia. To droga, słomiana inwestycja.

  • gość 2017-08-02 08:51:39

    Świetna wiadomość dla Ciechanowa i okolic!

  • gość 2017-08-03 09:06:03

    Specjalista od WSI albo zwyczajnie od wsi... się odezwał. Wojsko obronne jest zawsze lepsze niż jego brak. Dzięki nim będziemy bezpieczniejsi. Każde dziecko to wie. A może byś wolał by brygada była nie w Ciechanowie tylko w innym miejscu? "Patriota" się znalazł i to jeszcze "lokalny".

  • gość 2017-08-03 09:35:25

    Kolego... To nie jest żadne wojsko, tylko przebierańcy z drewnianymi karabinami, którzy biegają i krzyczą - ratatatatata! Niech sprowadzą wojsko, a nie operetkę.

  • gość 2017-08-11 10:49:40

    Antek im modernizuje łodzie podwodne. Będą pływać po Łydyni :D