:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Wernisaż wystawy „Nieoczywiste” Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej w galerii COEK STUDIO

Kiedy: 2017-04-20 , godzina: 18:00 | Gdzie: Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO

Wystawy, Wernisaż wystawy „Nieoczywiste” Katarzyny Bąkowskiej Roszkowskiej galerii STUDIO - zdjęcie, fotografia

Już 20 kwietnia (czwartek) o godz. 18:00 w galerii Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO odbędzie się wernisaż wystawy Nieoczywiste pani Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej.

Katarzyna Bąkowska-Roszkowska (urodzona w 1985 roku w Płocku) w latach 2005-2010 studia na Wydziale Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Wiesława Szamborskiego; aneks w pracowni wiedzy o działaniach i strukturach wizualnych pod kierunkiem prof. Jacka Dyrzyńskiego. W 2013 roku Katarzyna Bąkowska-Roszkowska rozpoczęła studia doktoranckie na wydziale Malarstwa na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Katarzyna Bąkowska-Roszkowska zajmuje się twórczością artystyczną w zakresie malarstwa i instalacji. Inspiracją do jej prac jest codzienna rzeczywistość oraz współgrające z nią miejsca, przedmioty i obrazy. Jej twórczość nigdy nie jest jednopłaszczyznowa i często budzi niespodziewane emocje. Bąkowska -Roszkowska prowadzi widza przez puste korytarze, ciemne zaułki, niezamieszkane wnętrza w których w zadziwiający sposób pojawia się natura – dzika, nie udomowiona. Ten surrealny klimat towarzyszy wszystkim jej obrazom, gdzie woda i wyrastające z niej rośliny zawłaszczają stworzoną przez człowieka kulturową, materialną przestrzeń. Patrząc na te prace nie sposób nie zwrócić uwagi na dużą kulturę malarską, pewność i swobodę w malowaniu nie łatwych przecież motywów. Obrazy utrzymane są w ciemnej tonacji, czasem tylko bardziej doświetlone zostają przedstawienia roślin na pierwszym planie, zadziwia precyzja ale i ogromna dynamika ich malowania. W kilku przypadkach stosowany jest ciekawy efekt przeskalowania, tak że element stworzony przez człowieka – pawilon sklepowy, samochód czy przystanek autobusowy zostaje pomniejszony, przez to w jeszcze większym stopniu ulega podporządkowaniu roślinom. Obrazy te pozbawione są ludzi, na których miejsce pojawia się natura, wypełniająca opuszczone struktury i obejmująca nad nimi panowanie. Najnowsze obrazy to wejście w obszar bardziej skupiony na szczególe. Umiejętności Katarzyny pozwoliły jej na zabawę kształtem płótna i dokładnym oddaniem formy i struktury kartonowego pudła. Artystka kolejnym cyklem otwiera inne możliwości twórczych dokonań.

 

Wernisaż wystawy „Nieoczywiste” Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej w galerii COEK STUDIO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl