:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Wernisaż fotografii w Kawiarni Artystycznej

Kiedy: 2018-07-18 , godzina: 18:00 | Gdzie: Kawiarnia Artystyczna PCKiSz

Wystawy, Wernisaż fotografii Kawiarni Artystycznej - zdjęcie, fotografia

W środę (18 lipca) Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie zaprasza na wernisaż fotografii „Dwory i pałace Grójecczyzny” w obiektywie Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego.

Andrzej Zygmunt Rola - Stężycki (ur. 1945) – wywodzący się z Grójca publicysta, dziennikarz, historyk i genealog o ugruntowanym dorobku. Członek Związku Literatów na Mazowszu, Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Rosyjskiego Towarzystwa Genealogicznego. Współpracownik wielu instytucji naukowych. Regionalista specjalizujący się w głównie w dziejach Mazowsza Południowego. Publikował w prasie warszawskiej oraz regionalnej. W kwartalniku historycznym „Pro Memoria” był zastępcą redaktora naczelnego. Pisał także dla polonijnego „Pomostu” i „Dziennika Związkowego” w Chicago (USA). Od 2003 roku stale współpracuje z „Okolicą. Gazetą Południowego Mazowsza”. Jest autorem ponad 20 książek i 370 artykułów z zakresu historii Polski, regionu, genealogii i krajoznawstwa, wielu referatów naukowych z dziejów ziemiaństwa mazowieckiego, publikowanych w „Zeszytach Zambrowskich”, „Ciechanowskich Zeszytach Literackich” i wydawnictwach naukowych Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Dyrektor Instytutu Genealogii. Odznaczony m.in. medalami: „Zasłużony dla powiatu grójeckiego” i „Pro Masovia” – za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.

Wernisaż uświetni swym występem "Grupa RETRO" z Błędowa w Grójeckim (Południowe Mazowsze). Zapraszamy!

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w Kawiarni Artystycznej, wstęp wolny!

Wernisaż fotografii w Kawiarni Artystycznej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl